Jump to content

Температура на процесора !


Препоръчан пост

Добър вечер , страхувам се ,че температурата на процесора ми е висока вие какво мислите.Погледнете изображението по долу ! Процесорът е Intel Core 2 Duo E7200[Wolfdate-3M] на 2533.37МHz

http://prikachi.com/files/496452p.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Моята е 55 градуса в момента,а вчера беше 62 и не се притеснявам въобще.

Все пак до колкото знам, всеки процесор има допустима температура и максимума съм убеден, че е над 100 градуса.

Моят максимум е 107 градуса, затова не се притеснявам. Особено ако си с лаптоп, няма от какво да се притесняваш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте - Имам лаптоп Acer, на който не съм следяла до сега температурите на харддиска и на процесорите и днес реших да видя това и температурите, които показва Еверст са:

 

Температури

Процесор 67 °C (153 °F)

1. CPU / 1. ядро 72 °C (162 °F)

1. CPU / 2. ядро 70 °C (158 °F)

Диод на графичния процесор 71 °C (160 °F)

Hitachi HTS542525K9SA00 52 °C (126 °F)

 

Малко ме притесняват и искам да попитам в рамките на допустимите температури ли е или да се насоча към сервиза на Acer (тъй като все още е гаранционен) или да направя нещо друго (например купуването на подложка за лаптоп с вентилатори дали ще помогне за намаляван ето на температурите, ако са прекалено високи). Мерси предварително за отговора

Link to comment
Сподели другаде

Тези температури в idle състояние ли са или под натоварване?

 

P.S.: Добре е да кажеш и моделът на лаптопа.

Лаптопът е Acer TravelMate 5520G

Рам - 2 гб (2 x 1 gb)

Процесор Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-60, 2000Mhz(10x200_

Видеокарта - ATI Mobility Radeon HD 2400 XT (256 MB)

 

В момента на свалянето на температурите работеха скайп и BitComet.

ОС: Windows Vista

 

Ако трябва да дам още информация - кажете просто, наистина нз какво да ви дам като информация друго :)

Link to comment
Сподели другаде

Температурите са високи, но все още в допустимите граници. Единствено на твърдия диск ми се струва проблемна температурата. Досега имала ли си проблеми с лаптопа от сорта на спонтанни рестарти, изгасвания, увисвания / замръзвания, силно занижена системна производителност, грешки при работа с файлове или зареждане на OS?

 

Определено е добре да се направи нещо с цел смъкване на температурите. Подложките с вентилатор са добра идея, но точно колко ще помогнат не може да се каже със сигурност.

Link to comment
Сподели другаде

Температурите са високи, но все още в допустимите граници. Единствено на твърдия диск ми се струва проблемна температурата. Досега имала ли си проблеми с лаптопа от сорта на спонтанни рестарти, изгасвания, увисвания / замръзвания, силно занижена системна производителност, грешки при работа с файлове или зареждане на OS?

 

Определено е добре да се направи нещо с цел смъкване на температурите. Подложките с вентилатор са добра идея, но точно колко ще помогнат не може да се каже със сигурност.

До сега не съм имала проблеми - нито се рестаритрал, нито се изключвал сам. Може би да се е случвало да увисне няколко пъти при пускането на повече и по-тежки приложения. Мисля да пиша на сервиза на лаптопа и при първа възможност да го занеса там :) Все пак още е гаранционен :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,имам опасения че темп. на компа са високи според вас така ли е;

Компютър

Вид на компютъра ACPI Multiprocessor PC

Операционна система Microsoft Windows XP Professional

Дънна платка

Тип централен процесор DualCore AMD Athlon 64 X2, 2900 MHz (14.5 x 200) 5600+

Дънна платка Неизвестно

Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce 6100-4xx, AMD Hammer

Системна памет [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: 73.G21BF.AS4 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM2: Hynix HYMP112U64CP8-S6 [ TRIAL VERSION ]

Тип BIOS Award (06/16/08)

Дисплей

Видеокарта NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)

Не сам сигорен дали трябва да давам тази информация и дали е достатъчна

 

Поле Стойност

Свойства на датчика

Тип на датчика ITE IT8716F (ISA 290h)

Сензор на графичния процесор Diode (NV-Diode)

Засечено отваряне на кутията Да

 

Температури

1. CPU / 1. ядро 32 °C (90 °F)

1. CPU / 2. ядро 20 °C (68 °F)

MCP 67 °C (153 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

Диод на графичния процесор 51 °C (124 °F)

WDC WD6400AAKS-22A7B0 [ TRIAL VERSION ]

 

Вентилатори

Процесор 2123 RPM

 

Стойности на напрежението

Ядро на процесора 1.36 V

+2.5 V 1.22 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 5.03 V

+12 V [ TRIAL VERSION ]

+5 V помощ 4.89 V

VBAT батерия 3.09 V

Това е при използване на само на bitcomet.

А какво е MCP.

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

@ miro24 - здравей и добре дошъл във форума.

 

Температурите са добре, единствено на чипсета (южният мост, MCP) на дъното е малко висока, но те по принцип тези чипсети си греят доста. Все пак може да помислиш за подобряване на въздушния поток в кутията (чрез инсталиране на вкарващи / изкарващи вентилатори и подреждане на кабелите) и евентуално да се смени термоинтерфейсът с нещо наистина качествено, като например Arctic Silver 5.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Привет на всички искам да попитам това нормални температури ли са при положение ,че досега процесора не е качвал повече от 49 градуса....А днес имаше и и стойности от порядъка на 57-58 градуса...За мен е обезпокоително ...Надявам се да ме успокоите...благодаря...

 

 

http://img38.picoodle.com/img/img38/2/7/22/mathur/f_evem_1816670.jpg

Link to comment
Сподели другаде

@mathur

Здравей лично според мен са нормални особено в горещи дни.

По принцип зависи какъв ти е компютъра,дали е е поставен на такова място където има добра циркулация на въздуха,дали има климатик в стаята и дали го натоварваш с някво приложение и ли без да го натоварваш показва високи стойности.Като почне да прехвърля 70 градуса тогава почвай да се притесняваш.Иначе е хубаво периодично да си го чистиш на 6-7 месеца от прах

Link to comment
Сподели другаде

Според мен е добре - 3х39 С и моя показва толкова (двуядрен Athlon X2 3800+).

 

@mathur

Здравей лично според мен са нормални особено в горещи дни.

По принцип зависи какъв ти е компютъра,дали е е поставен на такова място където има добра циркулация на въздуха,дали има климатик в стаята и дали го натоварваш с някво приложение и ли без да го натоварваш показва високи стойности.Като почне да прехвърля 70 градуса тогава почвай да се притесняваш.Иначе е хубаво периодично да си го чистиш на 6-7 месеца от прах

Като му стигне 70 С ще има Shut Down.

Link to comment
Сподели другаде

Имало е и други горещи дни ,но днес не слиза под 52 градуса и за това се притесних.Смятам да му сложа още един вантилатор .Дали ще е удачно и ще има ефект?

 

Може да прозвучи глупаво,но коя температура трябва да гледам - тази на трите ядра или на процесора ??

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...