Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

1.теста е правен на 1280х10204,а не на 1440х900

2.ти говориш за средни 55-60,а тук виждам 47 .

3.не всички настройки са на high,една от тях е на medium.Визирам object quality.

4.не се вижда на каква конфигурация е теста.с 2 9800гт или с една не разбрах.

5.тестовете са едно,реалния гейминг е друго.на тестовете (фурмарк,3дмарк),може си тестваш клока колкото искаш и да виждаш резултат,но в гейминга ако ще да я подпалиш картата все тази.толкова си може.за пример ти дадох 4850 ,която в 3д мрака е равна и малко по слаба на 9800гт(при еднакви платформи),но в игрите забрави този филм.

6.Сам по себе си клока на процесора от 3гхц на 4гхц без клок на картата в тежките игри няма да видиш прираст и от 1 кадър.В комбинация с покачване честотите на картата може да докараш максимум 4-5 кадъра и то при максималните,а при минималните това означава +1,което си е нищо.Не ми ги разпраявяй тези глупости на мен,че видиш ли едва ли не с 9800гт ще ми играеш кризата на макс.Хората купуват новите гтх-и и се ядосват ,че с нея не могат да играят кризата на макс ти ми говориш за карта от преди 2 години,че ще я подкараш.На откритите пространства тази карта издиша тотално.Аз съм с такава и много добре знам какво може.И овърклока й не зависи само от температурата.Сам казваш,че може още ядрото й,но не го напъваш,въпреки нискит етемператури.Предполагам ще забие на 750.Дори и да мине някой тест(3дмарк),дори и температурата да не е критична,това нищо не значи.Мрак мога да въртя цял ден,но системата се вижда дали е стабилна едва като пуснеш реални игри-като кризис,гта4,фар край2,уърхед.

Именно :)

Не си чел внимателно :

1)Затова и кадрите са по-ниски, картата се налага да скалира и губи кадри в този специално тест.

2)Виж ми поста пак - картата я държа на 725 ядро 24/7 , теста е с 708, резолюцияте НЕ е нативна и затова са 47 :)

3)Под ХР няма възможност и за нея - иначе щях да я направя ;)

4)с 1на 9800, с 2 бях когато имах 8800 - повечето игри не виждат много разлика в СЛИ засега ;)

5)И аз за гейминга си приказвам - нали има ФРАПС.

6)Не ми пречи мнението ти да си остане същото - не те убеждавам (няма смисъл), не ти продавам картата си ;) , не искам и да споря.

Важното е, че аз си ги МАКС-я игриците, а останалото е разсъждения :)

 

7) *** ОТ МЕН*** - Спирам да споря с теб, за да те убедя, че колкото и да си пишат и изкарват платени ревюта на дадени производители/карти , а те да са слаби в тестове и/или игри, по простата причина, че това, което правим с теб в последните си постове е да СПАМим темата, която няма нищо общо с нашия спор.

Ако не ти се вярват тези 55 кадъра - ми ела ми на гости - имам фрапс, имам Кризата и още 15 игри, само си носи очите ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Както казах-разправяй ги тези глупости на някой друг.Ето ти шот на теста на кризис на 1280х1024.Оbject quality под XP е активно,а не както ти твърдиш,че не е.Виж минималните кадри колко са.Ето ти шот на същия тест и с клок на видеото.Виж отново минималните колко са.Прираста е 0.Няма и 1 кадър прираст.Средните са повишени с 4.Така че думите ми се потвърждават-НЯМА ПРИРАСТ НА ВАЖНИТЕ МИНИМАЛНИ КАДРИ ЗА ГЕЙМИНГА.Също така на теста няма тежки сцени със стрелба,взривове,много хора на едно място и т.н.Тогава минималните 10000% ще паднат под 15.Ти на това ако му викаш тръгване на макс добре...ако ти харесва да гледаш слайдшоу и яки спичания на моменти ок.По тази логика на мен warhead-a ми върви на ултра хай на 1680х1050,друг е въпроса,че е с 5-10 кадъра.Ако искаш и шот от ГТА4,FAR CRY2?На тях и толкова кадри прираст няма да видиш.Картата е стара.Била е актуална когато е излязла и тогава е можело наистина да видиш ползата от клока й.Ако искаш може да я изпържиш,но тя няма как да надхвърли възможностите си.И процесора дали е на 3 гхц или 4 гхц,все тази.С тази стара карта и на 5 гхц да го изпържиш проца,пак същата работа.Просто картата изнемогва вече.Не отричам овърклока.Отричам го върху стари (неактуални)системи и смея да твърдя,че е безмислен.Друго е върху нова система.

http://www.pic-bg.net/files/nn82krbx6931j9z8dq8a0orwf6yi64939eujxr0w_thumb.jpg

http://www.pic-bg.net/files/letldt7btqqnaa0u39phbvhquvml79hywmcokzfm_thumb.jpg

Едит:Аз ще си взема очите като идвам да ми демонстрираш твоето 9800гт(явно е единствено в света),но ти е добре да сложиш очила с малко по-висок диоптър,за да видиш че разлика няма в тежките игри-Твърдя го за CRYSIS,CRYSIS WARHEAD,GTA4,FAR CRY2.Kазах по горе-мога да ти пусна тестове и на тези игри с и без клок на видеото

И един въпрос-защо смени 8800гт с 9800гт?Двете са абсолютно еднакви.

Link to comment
Сподели другаде

Хахахаха - ти ме уби - Кризата почти я превъртях при дадените по-горе настройки и такова животно като ЛАГ и СЕЧ няма - играе се перфектно - казах ти - явно телевизора ти си има проблем :)

9800, колкото и да казват че е абсолютен еквивалент на 8800 - аз ще ти кажа - НЕ Е ;)

Тя и 8800ГТС(Г92), за която казват, че е премаркиран 9800ГТХ+ или ГТС250 е с G92 ядро, но това не я прави еднаква с 8800ГТ(нищо че са с Г92) ;)

Смених 8800цата поради : излишни разходи ( разбирай 2хAccelero rev.2 + 2xTwin Turbo = около 130лв. ) ; ненормално греене - каквото и да ги правих 95-96С лоад си ги хващаха отма, МНОГО шумни при 100% вент. и т.н. :)

Един ден си викам - айде на пазара и се озовах с чисто нова 9800.

Която колкото и каквото и да разказват и пишат - е друга карта.

Примерно - да си чул 8800 да поддържа Hybrid Power?

Аз не.

А 9800 си го поддържа ;)

Колко е напрежението на ядрото на 8800?

А на 9800?

Отделно - тази при 750 ядро и фулл лоад така и не мина 65С, за вентилатора - не коментирам.

А били 1на и съща карта ;)

Да не казвам че 8800 е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 65нм, а 9800 има вариант да е 55 ;)

Така че и ти си разправяй каквото искаш и на който искаш.

Не ми пречиш.

А Кризата си я превъртях (почти) на тези настройки и играта се играе като мед.

Отделно - не знам при теб, но при мен няма 15 ФПС, поне досега ( малко ми остана да я врътна цялата :) ).

Link to comment
Сподели другаде

Аха.Сега пък 8800гт не е 98000гт,Kризис ти вървяла с 55 средни,не падали кадрите до 15.9800гтх+ не била гтс250,а 9800гтх+ не е 8800гтс.Не ги пиши тези глупости в някой от сериозните хардуеърни форуми,че ще ти се смеят.Изобщо четеш ли се какви ги пишеш?И от карта като 8800гт се минава минимум на гтх260\4870.За да видиш разликата в телевизора.Казваш че 8800гт много греела?Ами моята в лоад стига в жегите на тежките игри към 80 градуса.Много ли ти се вижда?Това е доста далеч от критичната за картата температура.Не мисля,че това е причина да я сменя,още по малко с 9800гт.4850 е доста по-топла карта,но не съм чул някой да я смени със същата такава,защото греела.И да-9800гтх+ e равна нa гтс250,9800гтх+ е напомпан 8800гтс,8800гт = 9800гт.Според мен това постоянно премаркиране е с цел да се заблуждават незапознатите потребители,да ъпгрейдват.Доста успешен трик,но да не се отплесвам.Ти знаеш ли,че игра като call of duty4 ,която върви почти през цялото време с 90 кадъра,има моменти при тежки сцени,кадрите да падат до 20?А ти ми говориш за игра, при която максималните са до 50 ,минималните да не падат под 15?И това не е спор.За да има спор,трябва да има факти и в двете посоки.В случая няма.И проблема е в твоя телевизор,защото няма как всички да грешат ,а ти да си правия.Не казвам че 8800гт е лоша карта.Напротив,корава карта излезе.Най-успешния модел на нвидия е това,но няма как кризис да ти върви с 55 средни на хай.55 кадъра ги виждаш знаеш ли кога?По време на игра си забиваш главата надолу,в някой тъмен ъгъл и не мърдаш и не шаваш.Тогава може и повече да видиш.И теста е едно ,а реалната игра друго.Но ти си знаеш твоето.Аз лично спирам да пиша,защото не ми се занимава с глупости
Link to comment
Сподели другаде

Моля за мнение, за следната конфигурация:

 

Дъно: ASUS P5QL SE S775 IP43 DDR2 1066 RAID LGA7775

Процесор: INTEL CORE 2 DUO E5200 2.5GHz 2MB FSB 800 L2 Cache LGA775 Box

Памет: 2x2GB DDR3 1333 Super T

Диск 500GB MAXTOR SATA 32MB

Видео карта: PALIT 9400GT 1GB

Захранване: 430W HKC SZ-430PDR 12 cm

Кутия: CX-2167-02 Black

Link to comment
Сподели другаде

Моля за мнение, за следната конфигурация:

 

Дъно: ASUS P5QL SE S775 IP43 DDR2 1066 RAID LGA7775

Процесор: INTEL CORE 2 DUO E5200 2.5GHz 2MB FSB 800 L2 Cache LGA775 Box

Памет: 2x2GB DDR3 1333 Super T

Диск 500GB MAXTOR SATA 32MB

Видео карта: PALIT 9400GT 1GB

Захранване: 430W HKC SZ-430PDR 12 cm

Кутия: CX-2167-02 Black

Видеокартата е слаба за игри и RAM-паметта трябва да избереш DDR2, защото това дъно не поддържа DDR3. Вземи карта 9600 GT.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, Nazikov! За паметта сигурно съм направил механична грешка, наистина трябва да е DDR2.

Ще бъда благодарен и на други мнения. Компютърът ще се използва за игри.

Link to comment
Сподели другаде

Сподели бюджета също :)

 

П.П. Не съм изцяло свършил с моята тема. Скоро ще напиша какво всъщност съм купил. В момента конфигурацията е поръчана и чакам да ми се обядят. Самата тя е малко по-различна от последното ми решение, което съм написал по-горе, защото фирмите едно имат, друго нямат и знаете как е... :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Моля за мнение, за следната конфигурация:

 

Дъно: ASUS P5QL SE S775 IP43 DDR2 1066 RAID LGA7775

Процесор: INTEL CORE 2 DUO E5200 2.5GHz 2MB FSB 800 L2 Cache LGA775 Box

Памет: 2x2GB DDR2 1333 Super T

Диск 500GB MAXTOR SATA 32MB

Видео карта: PALIT 9400GT 1GB

Захранване: 430W HKC SZ-430PDR 12 cm

Кутия: CX-2167-02 Black

 

Бюджетът е 800 лв.

Link to comment
Сподели другаде

Дъно: Asus P5QL SE, P43, LGA775, DDR1066, PCI-E, SB5.1, Lan1000, SATA, ATX, 3г. Гаранция - 131,48лв.

Процесор: Dual Core E5200 (2.5GHz, 2MB, 800MHz FSB, s775) BOX - 123,63лв.

Памет: 2х2GB DDR2 800MHz, Kingmax, 3г. гаранция - 2х46,93=93,86лв.

HDD: 640GB WD Caviar® Green™, SATA2, 7200rpm, 16MB - 110,92лв.

Видеокарта: GF 9800GТ, 1GB Gainward PCI-E, 256bit, DDR3, HDMI & DVI, 2г. Гаранция - 201,15лв.

Захранване: 450W Fortron ATX-450PNR, Silent, 120mm вентилатор - 75,76лв.

Кутия: до 63,20лв.

----------------

800,00лв.

 

П.П. Оптично у-во, клавиатура и мишка сигурно си имаш. Също и озвучаването. Всичко е събрано и с цени на JAR Computers. Там са най-евтини компонентите мисля. С тая машина ще играеш доста добре игрите.

Link to comment
Сподели другаде

Nazikov нали беше фен на AMD :D. Лично аз никога не бих отишъл в jarcomputers за каквото и да било. Единственото им предимство е, че имат що годе добър конфигуратор на сайта им, за да можеш да се ориентираш за цените.
Link to comment
Сподели другаде

Nazikov нали беше фен на AMD :D. Лично аз никога не бих отишъл в jarcomputers за каквото и да било. Единственото им предимство е, че имат що годе добър конфигуратор на сайта им, за да можеш да се ориентираш за цените.

Така ли излезе - че съм фен на AMD... :) Чак пък фен! Сайтът им наистина е добре направен, а и там е най-евтино. Взимаш си частите и си ги сглобяваш в къщи, може и някой приятел да повикаш на помощ. Иначе взимат 30лв. за сглобяване и слагат гаранционна лепенка.

Link to comment
Сподели другаде

Така ли излезе - че съм фен на AMD... :) Чак пък фен! Сайтът им наистина е добре направен, а и там е най-евтино. Взимаш си частите и си ги сглобяваш в къщи, може и някой приятел да повикаш на помощ. Иначе взимат 30лв. за сглобяване и слагат гаранционна лепенка.

Ами не знам. Нали предлагаше конфигурация на AMD и държеше на нея, въпреки, че темата се отнсяше изрично за Intel :). Иначе в другите магазини НЕ вземат за монтаж (просто ти казват крайната цена с отстъпката) и НЕ слагат лепенки. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ами не знам. Нали предлагаше конфигурация на AMD и държеше на нея, въпреки, че темата се отнсяше изрично за Intel :). Иначе в другите магазини НЕ вземат за монтаж (просто ти казват крайната цена с отстъпката) и НЕ слагат лепенки. :)

Аз наистина смятам, че на базата на новите процесори Athlon II X2 250 и Phenom II X2 550 (особено) могат да се направят чудесни компютри на добра цена. Аз бих си сглобил с удоволствие един с Phenom II X2 550 (200лв.) - както е с отключен множител - много лесно ще се овърклоква без да се настройва нищо друго.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...