Jump to content

Въпрос за лаптоп Asus X50Z-AP091D.


Препоръчан пост

Погледни в Devise Manager->Universal Serial Bus Controllers-> търси за web cam , video или нещо подобно , при мен се получи същото с един MSI и докато не деинсталирах това устройство изобщо не виждаше камерата.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Почти всички модели Х50 с чипсет АМД780Г и НВидия 8200М нямат Блутут. ASUS X50Z-AP091D

• CPU - AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Mobile Processor QL-62, 2.0 GHz, 2x512 KB L2 cache

• LCD - 15.4" WXGA Color Shine

• Chipset - AMD M780G Chipset

• Memory - 2GB DDR2 800 up to 4Gb, 2 slots

• VGA - ATI Mobility Radeon HD3200

• HDD - 250 GB SATA, 5400 rpm

• Optical storage - DVD/RW Super-multi Dual Layer

Communications - 802.11 b/g/n, LAN 10/100/1000, Modem, 4 x USB 2.0

• Expansion slots - Card reader, VGA

• Audio - Built-in Azalia compliant audio chip with 3D effect & full duplex, built-in stereo Speaker/Mic, Headphones/Mic

• Camera - 1.3 mpx

• Keyboard - 19 mm full size 88

• Battery - 6 cells Li-ion

Така че няма как да инсталирате нещо, което го няма. Не се мъчете да търсите драйвери. Това че в други модели го има не означава, че и тук го има. При някои от подобните модели със Сис чипсет има Блутут.

ASUS X71SL-7S031

• Chipset - SiS M671DX

• Communications - 802.11 b/g/n, LAN 10/100/1000, 4 x USB 2.0, CIR, Built-in Bluetooth V2.1+EDR

Колкото до драйверите за ХР, прочетете в сайта на Асус точната последователност на инстлалиране, кой след кой да следва, защото зависят един от друг. Вече 10-на модела минаха през ръцете ми и си им слагам направо Виста х64 и са пушка. На някои им добавям по още по 2ГБ ДДР800 рам да станат по 4ГБ и тогава хептен заспиват.

Link to comment
Сподели другаде

Зависи от ситуацията. За лично ползване и приятели, за които със сигурност знам, че ще добавят още рам слагам задължително. В момента рам-та не е скъпа и 4ГБ почти стават стандарт за ползване. Пък и винаги можеш да добавиш след време ако сега нямаш възможност. Това е най-лесния и чест ъпгрейд и на десктоп и на лаптоп. Направило ми е впечатление, че лаптопите се държат много прилично с Виста и с 2ГБ рам. По-добре от много десктоп конфигурации. Особени други разлики между Виста х86 и Виста х64 все пак няма. Така че не виждам какво пречи направо да се слага х64 и да се подсигури предварително човек за 4ГБ рам. Иначе спора ХР - Виста за мен отдавна съм го решил. ХР само на действително слаби, най-често офис машини. Ползвам Виста х64 на 3 мои лични системи -

GamePC - GB P45 UD3R, Е8200, Freezer 7, 2x2GB A-Data 1066, WD6400AAKS, Palit Sonic 4850 1GB,ASUS DRW-1814BLT, LG226WTQ, Chieftec CFT650A-12B

HTPC - POV M2 Mediacenter, X2 5000+, GB MA78G-DS3H, WD5000AAKS, 2x2GB A-Data 800, Fortron 350PNF, Creative Live 24bit, LOGITECH X-530 5.1, LCDTV SAMSUNG LE-32S81

NB - ASUS X50GL-AP041

от повече от 1г. и нямам никакви проблеми и грижи. Да не говорим, че поддръжката на ХР откъм драйвери за нови модели, особено лаптопи, ще става все по-оскъдна.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип да се слага директно 64-битова версия на Windows не е особено разумна идея. Ако потребителят ще има 4GB памет съвсем скоро, тогава е приемливо, но в противен случай няма смисъл. Понеже приложенията под 64-битова операционна система заемат повече памет това не влияе особено добре на система, която има 3GB или дори 2GB памет. Не е фатално разбира се, но не виждам смисъл да страда производителността само защото може би някой ден ще взема повече памет - периодът от инсталирането на 64-битова ОС до добавянето на още памет би бил излишно утежнен. Просто не виждам реална полза от това. Разбира се решението е твое.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
  • 10 months later...
Здравейте, аз имам същия лаптоп и до скоро бях с windows 7, но трябваше да инсталирам XP за да се ползва от друг човек...проблема е ,че не ми разпознава камерата като устройство, изобщо не излиза като такова... прикачила съм и снимка от device manager-a ... изпробвах и всички драйвъри за камерата от сайта на асус и пак не става ... някой има ли идея какво да направя ? Благодаря предварително

post-20909-0-99031200-1302778663_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте Аз имам ASUS M50V и има една вградена програмка ASUS live Update но ми се струва че не работи При някой от вас работи ли или е само камуфлаж като Блютуфа
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...