Jump to content

Въпрос за лаптоп Asus X50Z-AP091D.


Препоръчан пост

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Изникна още един проблем: когато пусна някоя игра не ми е разпъва на цял екран, а отляво и отдясно на екрана има черни полета широки няколко сантиметра. Как се оправя?
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Опитвал ли си различни разделителни способности при игрите? Можеш да опиташ драйвера за видео картата от официалния сайт на ASUS. Може пък той да работи.
Link to comment
Сподели другаде

Драйвера оттам го свалих, но пак не става. Опитах какви ли не неща, но не се получи, а и момчето си взе лаптопа. Все пак благодаря за съветите :).
Link to comment
Сподели другаде

Драйвера оттам го свалих, но пак не става. Опитах какви ли не неща, но не се получи, а и момчето си взе лаптопа. Все пак благодаря за съветите :).

 

 

бях ти отговорил но на латиница и модератора беше делнал мнението :)

та... драйвъра от сайта на асус работи просто с тях малко трябва да се поналучкват нещата

от скрийна който си направил можеш да видиш още една папка VGA там е драйвъра който ти трябва. има и папка NET32 в която има net framework2.0 който е хубаво да инсталираш преди драйвъра... аз съм с такъв лаптоп от 2 седмици някъде ... и оставам с впечатлението че е с характер :crosseyes1: :) 3 пъти преинсталирах ОС и трите пъти имах проблеми с драйвърите :) и то всеки път с различен

 

снощи се мъчех да си пусна блутута че ми трябваше нооо... казва че няма такова устройство ... а има ... по принцип се пуска с копче ( поне на лаптопите които съм виждал ) а на този копче няма ... ако някой се сеща нещо ... ще се радвам да го сподели :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Един познат днес си взе ТОЗИ лаптоп. Търсих в сайта на АСУС, но не можах да намеря откъде да изтегля драйвери за ХР. Има едно място, но няма драйвери за дъното, но може и аз да греша. Въпросът ми е дали лаптопа може да поддържа ХР и откъде да си сваля драйвери, защото в кутията има само диск с драйвери за Виста :(.

 

П.П. В сайта на АСУС не съм сигурен дали въведох правилно серията и модела на лаптопа, защото не можах да намеря същия модел.

 

 

Аз имам същищт модел и ти казвам че е подобре да си му сложиш виста ако искаш да не се бъгяса скоро от ХП-то

Link to comment
Сподели другаде

Би ли уточнил как Windows XP би "бъгясал" лаптопа?

 

да ще уточня много ясно. сам казваш че имаш проблем с видеото драйвера несе инсталирал и после по някъкъв начин си успял но при игрите неработи както трябва това за мен си е чисто багясване омазване и т.н. след това ще има и друг проблем с друг драйвер. този модел си е създаден по принцип за виста или windows 7 така, че сам си направи извода. аз съм със Виста бизнес и съм си я олекотил с vlite програмата, смалисъм си я до 1,29 гб и съм доволен с 4 гб рам и мога да ти кажа че лети направо. така, че си ползвам виста. примен имаше проблем с wifi-to и звука а при теб с видеото сам реши кое е по удачно

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте,

извинявам се ако "цапам" темата но и аз имам въпросния лаптоп и имам проблем с камерата . Не мога да инсталирам драйверите и.Операционната система е Windows XP драйверите ги изтеглих от сайта на асус. Обаче проблема е малко странен дори и след инсталацията на windowsa камерата не се вижда като устройство в device managera , моля ви дайте съвети от какво може да е.

 

p.s. лаптопа преди беше с виста и там си работеше камерата но ми се иска да работи с xp.

Благодаря на всички отзовали се предварително.

post-8810-1233001613_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

От снимката виждам, че на практика не си инсталирал НИКАКВИ драйвери. Инсталирай всички нужни драйвери, като започнеш от този за дъното. После можеш да опиташ отново да инсталираш този за камерата, ако не проработи.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

до момента съм инсталирал всички драйвери (поне за устройствата който ми се показват:снимка от предното мнение).

Ето снимка в момента на какво положение съм стигнал. Но камерата изобщо ми я няма като устройство . В сайта на асус http://support.asus.com/faq/faq.aspx?no=02...SLanguage=en-us има faq как се инсталират драйверите но на мене не ми излиза като устройство USB2.0 1.3M UVC WebCam

Благодаря предварително на всички отзовали се.

post-8810-1233076561_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте! Аз искам да Ви питам как се пуска блутута на този асус и как мога да му обърна камерата,защото в скайпа дава образа на обратно.Също имах проблем с драйвърите за звука ,но свалих от сайта му и то взе,че стана!
Link to comment
Сподели другаде

Някъде из настройките на уеб камерата трябва да има настройка да обърне образа по вертикалата и по хоризонталата.

Драйверът за bluetooth качен ли е?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Аз искам да Ви питам как се пуска блутута на този асус и как мога да му обърна камерата,защото в скайпа дава образа на обратно.Също имах проблем с драйвърите за звука ,но свалих от сайта му и то взе,че стана!

Относно камерата, най-вероятно не си инсталирала драйвера за камерата, а ползваш разпознаващ драйвер, който присъства в инсталацията на windows-a.

В сайта на Асус, за твоя модел Asus X50Z-AP091D има 4 драйвера, ако не можеш да се оправиш с ID-то на камерата, теглиш ги всичките и пробваш, кой от тях ще се инсталира без грешка по време на инсталацията!

 

Относно блутута, от Asus препоръчват първо да се инсталира Wireless Console Utility и след това драйвера за блутута.

Възможен е и следния сценарих:

В серията X50Z да има десетина модела, от които 2-3 модела НЯМАТ блутут и точно този модел е без блутут.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...