Jump to content

Въпрос за лаптоп Asus X50Z-AP091D.


Препоръчан пост

Един познат днес си взе ТОЗИ лаптоп. Търсих в сайта на АСУС, но не можах да намеря откъде да изтегля драйвери за ХР. Има едно място, но няма драйвери за дъното, но може и аз да греша. Въпросът ми е дали лаптопа може да поддържа ХР и откъде да си сваля драйвери, защото в кутията има само диск с драйвери за Виста :(.

 

П.П. В сайта на АСУС не съм сигурен дали въведох правилно серията и модела на лаптопа, защото не можах да намеря същия модел.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Има си драйвери за Windows XP. Явно при въвеждането на модела в сайта на ASUS си объркал нещо.

 

1) На Select Products избираш Notebook.

2) На Select Series избираш X50

3) На Select Models избираш X50Z

 

Когато си готов кликваш Search. След това от падащото списъчно поле Select OS избираш WinXP.

Link to comment
Сподели другаде

Хм! Значи правилно съм въвел данните, но не виждам къде са драйверите за дъното. Би ли ми ги посочил?

 

Не знам какво точно имаш предвид под "драйвери за дъното", защото голяма част от хардуера е вграден и съответно може да се нарече част от дъното . Ако става въпрос за чипсета - в случая не са необходими драйвери.

Link to comment
Сподели другаде

Влизам в Сейф Мод, слагам на първо място СД/ДВД и излизам. Почва да зарежда диска с Уин-а, но след няколко минути се появява това съобщение:

 

"A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

 

If this is the first time you have this stop error screen restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

 

Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption, and then restart yor computer.

 

Techical information:

 

*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0x0000034, 0x0000000, 0x0000000)"

 

 

Слагам диск със ХР СП2 и с ХР СП3, но и при двата случая ми излиза това съобщение и не ми дава да инсталирам ОС. Как да процедирам в случая?

Link to comment
Сподели другаде

Възникнаха още два проблема :(:

 

1. От сайта на АСУС истеглих драйверите за видеокартата, но не дава да се инсталират. Как да разбера каква ми е видеокартата, за да изтегля от друго място драйвери?

 

2. Момчето, на което е лаптопа, си няма никаква представа от компютри. Каква безплатна антивирусна да му сложа, но и да е добра?

Link to comment
Сподели другаде

1. От сайта на АСУС истеглих драйверите за видеокартата, но не дава да се инсталират. Как да разбера каква ми е видеокартата, за да изтегля от друго място драйвери?

 

Видеокарта е ATi HD3200. Преди да пристъпиш към инсталацията на драйверите, инсталира ли Microsoft NetFramework? Ако не си, направи го, защото драйверите (по-точно Catalyst Control Center-a) го изисква.

 

2. Момчето, на което е лаптопа, си няма никаква представа от компютри. Каква безплатна антивирусна да му сложа, но и да е добра?

 

Ами от безплатните си заслужават Avira, avast! и AVG 8. И трите са сравнително сносни за безплатни AV, но не очаквайте чудеса от тях. В допълнение задължително инсталирай добра съсредоточена antimal/spy-ware програма като Malwarebytes Anti-Malware или SUPERAntiSpyware Free. Добре е да прави периодични проверки с такава програма (като преди сканиране да ѝ обновява дефинициите, разбира се).

Щом става въпрос за начинаещ потребител - добра идея е да му направиш едно огледално копие (имидж) на дяла, съдържащ операционната система и програмите чрез софтуер като Acronis TrueImage или безплатната DriveImage XML. Идеята е, ако направи фатална повреда по операционната система да може лесно да се възстанови до работещо състояние.

Link to comment
Сподели другаде

На снимка 1 съм показал какво имам в папката с драйверите на видеокартата. С червено съм отбелязал .ЕХЕ-то, което активирам, а на снимка 2 е съобщението, което ми излиза:

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...