Jump to content

NTFS форматиране на флашка


Препоръчан пост

Night_Raven Той не е успял да се форматира в NTFS объркал съм се.Има ли начин да го оправя?Да си е във FAT или FAT32 или каквото и да е но да работи нормално и защо не иска да се форматира?Проблема е от много време и като се пусне флашката влизам в MyComputer цъкам и два-пъти както обикновено и пише че трябва да се форматира но на края изписва-"Уиндоус не можа да изпълни форматирането".
Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...
Имам флаш 8гб тошиба възможно ли е под XP да я направя NTFS или трябва странична програма. След това искам да я направя да буутвам от нея един windows 7 и едно XP и същевременно да имам и още информация на нея?
Link to comment
Сподели другаде

Искаш да можеш от нея да инсталираш XP и 7 или да ги инсталираш двете операционни системи на USB устройството?

Да мога от нея да инсталирам XP/7 и да имам още неща на флашката

Link to comment
Сподели другаде

Трудно ми е, защото не съм се занимавал със стартиращи се USB устройства. По принцип ръководство на английски как да се направи multiboot диск има тук, а може да се използва и EasyBoot, която обаче е платена. Може би да пробваш просто да създадеш такъв диск и да копираш съдържанието му на USB устройство? Начини за създаване на стартираща се "флашка" с 1 операционна система има, но с повече от 1 не съм виждал. Форматирането не би трябвало да е проблем и просто първо си форматираш устройството, а после го човъркаш. Всъщност защо ти е въобще да я форматираш в NTFS?
Link to comment
Сподели другаде

Трудно ми е, защото не съм се занимавал със стартиращи се USB устройства. По принцип ръководство на английски как да се направи multiboot диск има тук, а може да се използва и EasyBoot, която обаче е платена. Може би да пробваш просто да създадеш такъв диск и да копираш съдържанието му на USB устройство? Начини за създаване на стартираща се "флашка" с 1 операционна система има, но с повече от 1 не съм виждал. Форматирането не би трябвало да е проблем и просто първо си форматираш устройството, а после го човъркаш. Всъщност защо ти е въобще да я форматираш в NTFS?

Видях,че няма да стане с 2 уиндоуса разделях я на няколко дяла но след рестарт не се виждаха всички и не стана и затова и сложих само един XP,но като добавя на флашката още файлове и след това не иска да буутва пробвах с WinToFlash и със \WinSetupFromUSB,като първата ми връща флаша на FAT32.До колкото знам с FAT32 не могат да се прехвърлят големи файлове.

Link to comment
Сподели другаде

Да, ограничението на FAT32 е 4GB. И все пак за устройство, на което ще има инсталации на програми, 4GB е достатъчен лимит според мен.

Взех я толкова голяма заради win7.

Link to comment
Сподели другаде

Е, то реално в инсталацията на никой Windows няма големи файлове. Може да има по 10-20MB например, но значително по-големи не. Дори ISO файла на една нормална инсталация на Windows 7 няма 3GB. Вече ако си свалил човъркано ISO с няколко изадния на едно място, това е вече отделен въпрос.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Значи аз имам следния проблем:

Като вкарам флашката в пс-то

Дам десен бутон и свойства

После Хардуер и там properties na USB Device

и после policies неми дава да натискам нищу

флашката е голема 4GB ако променя нещу

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 years later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...