Jump to content

Проблем при настройка на рутер.


Препоръчан пост

Подкарах нета на лаптопа през рутера, но пък на настолния ми изчезна :(. Давам няколко пъти рефреш на мрежите и ми излиза само моята. Вече е няма тая мрежа на Линксус, която беше без парола. На първата картинка има един бутон Профилес (оградил съм го с червен правоъгълник).

 

 

 

Кликам на него и ми излиза този прозорец:

 

 

 

1. Мрежата, която създадох.

2. Тази мрежа беше с друго име. Преименувах е и й сложих парола.

3. Тази мрежа се появява винаги, когато си пусна рутера. Може автоматично да е създава. Не знам как да е махна или да и сложа парола.

 

П.П. Лаптопа е на 50 см от рутера, но въпреки това нета е МНОГО бавен. Когато пусна нета през кабела е в пъти по-бърз.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Пуснах си интернета на настолния и на лаптопа, но когато рестартирах настолния компютър ми изчезна интернета и не мога да го пусна. Сега имам нет само на лаптопа и то през рутера. Как да го оправя?
Link to comment
Сподели другаде

Пуснах си интернета на настолния и на лаптопа, но когато рестартирах настолния компютър ми изчезна интернета и не мога да го пусна. Сега имам нет само на лаптопа и то през рутера. Как да го оправя?

 

Здравей ozic,

 

Прочетох цялата тема(а и не само нея, включително и други твои текущи коментари) и не ми стана ясно, какво се опитваш да направиш и как го правиш.

 

Това съобщение го получавам всеки ден, когато включа настолния, дори без да имам интернет. Лаптопа от два дена не съм го пускал, а рутера също е изключен. Wireless-a също е спрян от лаптопа. Първо искам да махна това съобщение и тогава да пускам устройствата.

1. Ако искаш да има сигнал през рутера до настолното ПЦ, то той(рутера) трябва да е включен.

 

2. Сигурен ли си, че не си свързал, който и да е изход на настолния компютър с какъвто и да е било друг кабел, освен мрежовия и този кабел отива до рутера? Между другото не ми е много ясно, как изобщо си свързал кози комп с рутера, с кабел или .... и него се опитваш да вържиш с wireless?

 

3. Не знам, защо се опитваш да настроиш рутъра през wireless връзката, а не през кабелната!? Принципно не би трябвало да има проблем, но нещата обикновено, по обратния за теб начин стават по-лесно. Моля те да опиташ първо да оправиш връзката с настолното ПЦ, а после работи върху wireless -а.

 

4. Не ми е ясно, защо изобщо правиш шотове, когато триеш точно твоята информация? Не вярвам някой да ти "открадне" настройките, в края на краищата ти сам си слагаш паролата, а тя е най-важната.

 

Затова ти предлагам следното:

1. Свържи на настолния компютър с рутера чрез кабела, които си идва с рутера.

2. Настрой мрежата от настолния компютър на автоматични настройки.

3. Влез в настройките на рутера по начина обяснен от VIS(адресът е 192.168.1.1 за Linksys) и тогава си настрой сигнала на рутера.

Надявам се, че го обясних пределно елементарно. :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Днес си настроих интернета да тръгва на настолния и на лаптопа. На настолния е през кабел, а на лаптопа чрез рутера. Рестартирах настолния и интернета ми спря, а на лаптопа имам нет през рутера, така че рутера е включен. Не знам защо стана така и не мога да си го обясня. Ето по какъв начин си пуснах нета: включих рутера, пухнах кабела за нета в него, а един друг кабел (беше в кутията на рутера) го пъхнах в рутера и в настолния. Чрез диска на рутера си направих настройките и имах нет на настолния. Пуснах си лаптопа, намерих създадената от мен мрежа и имах нет на двата компютъра. После рестартирах настолния и какво стана описах по-нагоре.
Link to comment
Сподели другаде

Днес си настроих интернета да тръгва на настолния и на лаптопа. На настолния е през кабел, а на лаптопа чрез рутера. Рестартирах настолния и интернета ми спря, а на лаптопа имам нет през рутера, така че рутера е включен. Не знам защо стана така и не мога да си го обясня. Ето по какъв начин си пуснах нета: включих рутера, пухнах кабела за нета в него, а един друг кабел (беше в кутията на рутера) го пъхнах в рутера и в настолния. Чрез диска на рутера си направих настройките и имах нет на настолния. Пуснах си лаптопа, намерих създадената от мен мрежа и имах нет на двата компютъра. После рестартирах настолния и какво стана описах по-нагоре.

 

Хубаво, вярно си действал.

 

Ами сега пробвай отново, както ти обясних по-горе. Не забравяй да провериш настройките на настолния компютър - в Start/Settings/Network connections/Local Area Connection/Properties виж интернет протокола (Internet protocol(TCP/IP)- те трябва да бъдат на автоматичен режим(поне за сега).

NB!!!! Провери дали защитната стена на настолния не блокира връзката(можеш временно да я изключиш - пък за какво ли ти трябва, когато си с рутер. По-добре e да настроиш защитната стена на рутера...)

 

Ако не става, отиди на Start/Run и стартирай cmd. После дай един пинг(в прозореца напиши ping 192.168.1.1) и кажи резултата.

Link to comment
Сподели другаде

Всичко е на автоматично, но пак нямам нет. Рестартирах го, но резултата е същият. Когато пусна диска на рутера стигам до едно място където пише да рестартирам рутера от едно копче и тогава да продължа, но после пак ми излиза това съобщение и после пак, ... и сега даже не мога да създам друга мрежа.
Link to comment
Сподели другаде

Всичко е на автоматично, но пак нямам нет. Рестартирах го, но резултата е същият. Когато пусна диска на рутера стигам до едно място където пише да рестартирам рутера от едно копче и тогава да продължа, но после пак ми излиза това съобщение и после пак, ... и сега даже не мога да създам друга мрежа.

 

АЗ БЯХ ДО ТУК!

Едно ти обяснявам, ти друго правиш! :crosseyes1:

Прави си "мрежи" колкото си искаш!

Link to comment
Сподели другаде

т.е. имаш връзка между компа и рутера! Урааа! :bgflag:

Сега напиши :192.169.1.1 в командната линия на браузера, който ползваш( по-добре е IE, a не Mozilla).

В username напиши admin, парола - празно поле,.т.е. не пишеш нищо и натисни Enter.

Какво става, появи ли се нещо?

 

Ето ти и инструкцията за твоя рутер, чукни тук!

Link to comment
Сподели другаде

Нищо не става :(. Едно не мога да разбера: защо имах нет и на двата компютъра, а след рестарта на настолния ми изчезна нета без да съм пипал нещо!
Link to comment
Сподели другаде

Докато не стане няма да се откажа! След като напиша това, което ми писа се появява прозорчето, което зарежда нета. След като се зареди пак се зарежда наново, което означава, че нямам нет.
Link to comment
Сподели другаде

Докато не стане няма да се откажа! След като напиша това, което ми писа се появява прозорчето, което зарежда нета. След като се зареди пак се зарежда наново, което означава, че нямам нет.

 

Я още веднъж обясни, че нещо не схванах, за какъв нет става въпрос? Направи ли това в:

http://forums.softvisia.com/index.php?s=&a...ost&p=59900

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...