Jump to content

Проблем при настройка на рутер.


Препоръчан пост

Имам рутер марка Linksys WRT54GL. Пускам диска, който е към рутера и следвам инструкцийте. Отзад на рутера има 4 гнезда. На картинката е поаказано, че за настолен компютър се пъха в гнездо 3 или 4, а за лаптоп в 1 или 2. Пъхам кабела от настолния в гнездо 4 и ми дава да продължа. Проблемите са следните:

 

1. На лаптопа ми се появяват 2 мрежи (вижда се на картинката). Мрежа 1 е мрежата, която аз съм създал. Сложих й парола, но се появява и мрежа 2 нея не съм е създавал, а се създаде сама, няма парола и не мога да й сложа парола.

 

 

 

 

2. Вторият проблем е, че на лаптопа ми показва, че съм се конектнал към моята мрежа и сигнала е 100% силен, но въпреки това нямам нет.

 

3. Пак пуснах диска на рутера, но не ми дава да сменя някакви данни, нито да вляза в настройките. Излиза ми съобщение, че трябва да рестартирам рутера и тогава да продължа, но след рестарта пак ми излиза това съобщение.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Тези мрежи които виждаш са безжичните твоята и на съседите ти. Ако си сменил името на рутера, win-на помни и старите имена. Изтрий ги всичкте и пусни турсене ма мрежи. Вероятно няма да се появи.

Също така ти вероятно хващаш съседни рутери и ако има някой със линксис който не си е сменил името на рутера виждаш неговия рутер който се казва линксис.

 

Диска го забрави. Голяма тъпня е.

 

Трябва да знаеш IP-to на рутера. Мисля че стандартно беше 192.168.1.1 или 192.168.2.1 или нещо подобно. Ако не си го сменил IP-to някъде го пише в книжките. влзаш в рутера http://192.168.xx.xx -там което е. юсера е root и паролата стандартно май беше admin. и това трябва да го пише в книжките.

 

 

Имаш 2 мрежи 1 външна към интернет -когато си забил кабела на интернет във ван порта и вътрешна която е от адресите които не се разпространяват във външната мрежа. те са 3 диапазона .

диапазона 192.168.xxx.xxx е най използвания Ако IP-то на рутера е от този диапазон да речем 192.168.2.1 , трябва и компютрите ти да са в този диапазаон. Става по 2 начина.

1.стандартно в рутера ти е зададено да ти раздава адреси на комп от вътрешната мрежа чрез DHCP -ако е enable. тогава настройката на IP протокола на компа ти трябва да е на ауто и компа сам трябва да си вземе ИП адрес

2. DHCP =disable -тогава в рутера трябва да зададеш диапазон на ИП-та 192.168.2.0 -192.168.2.255 примерно. На компа трябва ръчно да настроиш ИП адреса примерно 192.168.2.100 и гейтуей ИП-то на рутера днс -ИП-то на рутера

 

 

Ако доставчика ти има защита по ТТЛ -няма да имаш интернет. Може но трябва да смениш софтуера на рутера и да го побъзикаш малко.

 

Най лесно е за теб поне в началото да ръгнеш кабела на интернет в в суича на рутера. слагаш навсякъде на ауто в компа. Вероятно ще тръгне интернета на 1 комп.

 

Четене и борба му е майката...

Link to comment
Сподели другаде

В началото ми даде да сложа ИП, ДНС, ... и сложих някакви, но сега вече не ми дава да ги променя :(. Доставчика ми няма защита по ТТЛ. За мрежите не си прав, защото преди да си взема рутер не ми излизаше мрежа Линксис. Когато си създадох моя мрежа тогава се появи и тая Линксис. ИП-то на рутера мисля, че е 192.168.0.1. Такова ИП ми излиза когато се включа. Ти написа "Най лесно е за теб поне в началото да ръгнеш кабела на интернет в в суича на рутера. слагаш навсякъде на ауто в компа. Вероятно ще тръгне интернета на 1 комп." - аз искам нет сам на един комп: лаптопа, а на настолния да е с кабел както е сега. Какво да сложа на АУТО в компа и за кой компютър става въпрос? Лаптопа или настолния?
Link to comment
Сподели другаде

Щом на лаптопа ще ползваш Wireless явно там ще си е автоматично. Та не каза там тръгна ли интернета или не е ?

След това ще мислим за настолния, първо кажи дали е тръгнал лаптопа.

Link to comment
Сподели другаде

Когато пъхна кабела за нета в лапотпа тръгва, но през рутера не ще. Ще повторя, че ми дава, че съм се конектнал в нета и сигнала е 100% силен, но нямам нет. Това не го разбирам. Хем пише, че има хем няма :(.
Link to comment
Сподели другаде

Хаха. Не всичко на тоя свят е така, както го пише ;) Явно тепърва се занимаваш с подобни работи. Ти си се свързал към РУТЕРА, но не и към интернета, защото рутера не се е свързал към интернета. Трябва да ръгнеш кабела първо в лаптопа директно. Да вземеш от настройките от Local Area Connection, който е интернета -> Status -> Support -> Details - от там взимаш и си преписваш IP-то, Subnet Mask, Default Gateway и DNS Servers. Но поради липса на шотове на настройките на LAN i WLAN на рутера ти, не мога да ти кажа кое къде да въведеш след това. Не ми се търси в интернет а и ще е по-добре ти да ми дадеш дадените настройките и да ти кажа кое къде да сложиш и да пробваш дали ще тръгне.
Link to comment
Сподели другаде

Ами да. С рутер се сблъсквам за пръв път и се видях в чудо :(. Ето снимка на настройките на ЛАН на лаптопа. В момента имам нет на лаптопа, защото съм изкарал кабела от настолния и съм го пъхнал в лаптопа.

 

 

 

 

Каква друга снимка искаш да ти постна?

Link to comment
Сподели другаде

Но поради липса на шотове на настройките на LAN i WLAN на рутера ти

Но честно казано, след като видя МАК адреса: не мога да ти вляза в пс-то. Не мога да ти открадна нищо. Не мога да ти повредя нищо. Не мога да ти открадна нета. Не мога да ти открадна Лан картата.

Но пък я пъхни кабела директно от интернета без никакви рутери и ми дай снимка на същия прозорец, като си затриеш МАК адреса, не ми трябва. Но както написах по горе "от там взимаш и си преписваш IP-то" което всъщност не видях, но както и да е. Дай ми настройките на рутера да ти кажа къде да въвеждаш.

Link to comment
Сподели другаде

На снимката, която постнах в предния коментар се виждат само първите три реда, т.е. вкарах кабела за нета директно в лаптопа, отворих този прозорец и имаше цифри само на първите три реда. Двата реда ги заличих, на третия оставих цифрите, а другите си бяха празни.

 

П.П. Откъде да видя настройките на рутера?

Link to comment
Сподели другаде

Еми логично -> връзваш се към него и отваряш адрес 192.168.2.1 или 1.1 или 0.1 не знам как ти е настроен, пробвай. Пишеш паролата и името, което е написано в книжката и влизаш в настройките.
Link to comment
Сподели другаде

Нямам книжка, а и вече не ми дава да влизам в настройките. В началото пусках диска и ми даваше да въведа данни, но сега не ми дава, а и не знам как да зануля всичко :(.
Link to comment
Сподели другаде

Диска на рутерите не върши никаква работа. В него има само книжка с помощни файлове. Направи така:

Пусни рутера към кабела, който идва за инернета ти, но на мястото където се включва разбира се. То си има вход специално за това. След това с друг кабел или по Wireless се свързваш към него и пишеш в експлорера: 192.168.0.1, 1.1 или 2.1 и виждаш къде ще ти потърси име и парола.

Стандартни имена и пароли са: Admin, User, 123456

Не може да не успяваш да се свържеш към него.

Link to comment
Сподели другаде

Това съобщение значи, че друг компютър е свързан към устройството, към което е свързан настолния ти компютър със същото IP и съответно се получава конфликт. Можеш да пробваш да свържеш само един компютър към рутера за момента, да го настроиш и след това да включваш други. Можеш и временно да спреш Wireless-a ако е пуснат, за да не се свързват други хора към него.

След като няма конфликт и всичко тръгне, прочети предишния ми пост и пусни снимки :)

Link to comment
Сподели другаде

Това съобщение го получавам всеки ден, когато включа настолния, дори без да имам интернет. Лаптопа от два дена не съм го пускал, а рутера също е изключен. Wireless-a също е спрян от лаптопа. Първо искам да махна това съобщение и тогава да пускам устройствата.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...