Jump to content

Как да създам boot-flash с Windows XP


sergo75

Препоръчан пост

Здравейте, имам оригинално CD с Windows XP Professional SP2. Как мога да направя от него boot флашка от която да инсталирам XP-то в случай, че даден комп няма CD/DVD ?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте :)

 

Намерих решение на въпроса си.

 

http://www.mediafire.com/download.php?nefyzniizmj сваляте тази програма, с нея се работи много лесно, само посочвате къде се намира инсталационното CD на Windows 2000/XP, след това посочвате флашката и я форматирате ( програмката го може това ). Видях, че може да се направи мултибуут флашка, освен win да се зарежда и Linux ако желаете естествено.

Изпробвах с Windows XP Professional, работи перфектно :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте :)

 

Намерих решение на въпроса си.

 

http://www.mediafire.com/download.php?nefyzniizmj сваляте тази програма, с нея се работи много лесно, само посочвате къде се намира инсталационното CD на Windows 2000/XP, след това посочвате флашката и я форматирате ( програмката го може това ). Видях, че може да се направи мултибуут флашка, освен win да се зарежда и Linux ако желаете естествено.

Изпробвах с Windows XP Professional, работи перфектно :)

Само искам да поппитам тази програма дали става да се Буутне от всички дъна?Защото преди няколко време реших да си инстална Ubuntu е всичко мина добре.Намерих програма за буутване на линукс и тем подобни :blush: .Но в края на краищата се оказа , че неможе , моето дъно да буутва флашки.Защото дъното не го позволява.Поне така си мисля :blush: Дъното е модел:BIOS Version/Date Phoenix Technologies, LTD ASUS A7N8X2.0 ACPI BIOS Rev 1010, 04.8.2004 г. Ако може някой да помогне? :help:

Link to comment
Сподели другаде

направи си стартиращата флашка и пробвай

Били ми казал как става т.е. с коя програма е най добре:) .Флашката ми е Traxdata 8 GB.Сори, че не се включих по рано , но имах проблем с нета и с компа

Link to comment
Сподели другаде

малко по-нагоре съм дал линк към програмата.

 

ФЛАШКАТА ЩЕ БЪДЕ ФОРМАТИРАНА !!

 

После може да си добавиш свой папки с разни неща, ако искаш, защото ще остане доста свободно място.

Link to comment
Сподели другаде

Ето и кратко ръководство за работата с програмката

 

1. Избирате мястото където се намира инсталационната папка с Windows.

Това може да е CD-Rom устройството, а може и да сте я копирали някъде на хард диск-а.

 

2. Избирате устройството с флашката ( автоматично се разпознава )

 

3. С този бутон форматирате флашката.

 

4. GO за създаване на boot-flash с Windows :))

 

post-3767-1226573699_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

И аз също исках да създам boot-flash с Windows XP, като използвах друга програма Ultra ISO, която мисля че ми върши същата работа.

Но при стартирането на флашка ми изписа тази грешка: "inf file txtsetup.sif is corrupt or missing status 18". Доколкото разбирам липсва някакъв файл, дали може да се допълни на флашката, ако това е проблема?

Link to comment
Сподели другаде

С WinToFlash постоянно ми казва: "неправилно източник на файлове windows". Това е след като влзяза в "Прехвърляне съветника за инсталиране на windows", и стигам до там, където посочвам директориите, какво и къде да запиша.

 

Дали не е защото използвам беата-версия?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...