Jump to content

Помощ за настройките на рутер D-link DI-524


Препоръчан пост

От направения пинг към softvisia.com, при директно включен етернет кабел към лан картата на компа резултата е TTL=0, а при пинг към въпросният адрес при включен етернет кабела (този, който идва от ISP) в рутера и рутера свързан с компа с др. етернет кабел ресултата е няколко пъти появяване на Request time out, след което не се появява никаква инфо за TTL,а само един-два реда инфо за загуби,получени и т.н.

П.С относно предишният ми пост става въпрос за пинг към статичния ип-адрес предоставен ми от ISP.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Определено това е показател, че твоят доставчик прави TTL Mangling, т.е. той слага TTL=1, виж отново дали ще стане с Do not change the TTL value. Трябва да стане.
Link to comment
Сподели другаде

Определено това е показател, че твоят доставчик прави TTL Mangling, т.е. той слага TTL=1, виж отново дали ще стане с Do not change the TTL value. Трябва да стане.

Стойността на опцията "Do not change the TTL value" съм я задал още от началото на опитите ми да конфигурирам рутера на Enable и въпреки това няма резултат,което ме навежда на мисълта,че рутера не е наред :( и сега се чудя дали да не го върна този рутер в магазина.....много ще съм ти благодарен ако ми дадеш своят съвет.Благодаря ти за помощта!

Link to comment
Сподели другаде

Опитай с по-нова версия на фирмуера, ако и тогава не стане, носи го във фирмата откъдето си го закупил за тест.

 

ПП Опитай с варианта да поговориш с твоя доставчик да ги премахне TTL-ограничението.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай с по-нова версия на фирмуера, ако и тогава не стане, носи го във фирмата откъдето си го закупил за тест.

 

ПП Опитай с варианта да поговориш с твоя доставчик да ги премахне TTL-ограничението.

 

Съжалявам, че снощи продължихме с cenkoff чрез ЛС, но нямах кирилица на компа си. :giggle:

Момчето пробва всичо възможно - той има последния модел рутер с последния възможен фирмуер; Рестартирането не му помогна, казах му да се свърже с доставчика, но e много е вероятно договорът да е подписан за една машина, при което едва ли се биха навили да увеличат TTL-a...

Остава подмяна с нов или друг модел - но не и D-link... :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Здравейте! Аз съм начинаещ и имам следния проблем. Имам комп и лаптоп с win XP и поскет HTC-Touch Cruise с wm6. С компа и лаптопа всичко е ок ноHTC-то неще и неще да се свърже към рутера.Ползвам D-link DI-524.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Аз съм начинаещ и имам следния проблем. Имам комп и лаптоп с win XP и поскет HTC-Touch Cruise с wm6. С компа и лаптопа всичко е ок ноHTC-то неще и неще да се свърже към рутера.Ползвам D-link DI-524.

 

Здравей tmit,

1. Би ли казал, какви са настройките на WLAN-а ти на рутера?

2. Включил ли си WIFI на HTC-то?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей tmit,

1. Би ли казал, какви са настройките на WLAN-а ти на рутера?

2. Включил ли си WIFI на HTC-то?

 

 

post-11157-1246365629_thumb.jpg post-11157-1246365697_thumb.jpg

От HTC-то виждам моята мрежа като достъпна но като му дам да се свърже ми дава -"недостъпна"

Преди време съм се връзвал към свободни мрежи но скоро несъм имал такава възможност.

post-11157-1246364590_thumb.jpg

post-11157-1246364623_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

post-11157-1246365629_thumb.jpg post-11157-1246365697_thumb.jpg

От HTC-то виждам моята мрежа като достъпна но като му дам да се свърже ми дава -"недостъпна"

Преди време съм се връзвал към свободни мрежи но скоро несъм имал такава възможност.

 

Странно, още повече, че не ти е защитена мрежата.... но пробвай следното:

 

1) Изтрий всички налични настройки за WIFI в (Configure wireless networks), които имаш на HTC-то(добре е да го направиш, когато не си вклчил безжичната връзка...)

2) В настройките на безжичните врежи на HTC-то, провери да не си дал "само за познатите мрежи..." \networks to access...

3) Можеш да пробваш и да включиш "automatically access to not preferred networks", т.е. да се свързва автоматично къв незащитени мрежи(като твоята...)

4) Рестартирай HTC-то.

5) След включване на WIFI, HTC-то трябва да разпознае автоматично твоята мрежа, защото тя не е криптирана...

 

Трябва да стане, щом виждаш мрежата, просто не са добри настройките на HTC-то за мрежажа-TODOR! Ако не стане веднага, каже каква грешка или съобщение дава HTC-то.

Link to comment
Сподели другаде

Направих това което ми каза но явно бъркам някъде :bang:

post-11157-1246441184_thumb.jpg post-11157-1246441219_thumb.jpg

post-11157-1246441258_thumb.jpg post-11157-1246441290_thumb.jpg

 

- Пробвай като махнеш човката на EAP.

- Провери си в рутера диапазона на разрешените адреси, а така също и дали си включил DHCP сървера,

отиди на 18-ти пост от тази тема и виж втората рисунка.

- Провери, дали не си включил защитната стена или си направил някакво филтриране?

 

Ако и така не стане, подходи по-иначе. Ще се опитаме да изградим нова мрежа и тя да е защитена:

1. Направи в рутера следните настройки:

- смени името на мрежата от TODOR на нещо друго...

- въведи поне елементарна защита, т.е. WEP с някакъв ключ;

2. Сега направи следните настройки на HTC-то

- Когато видиш новата мрежа като "недостъпна", кликаш на нея и правиш същите настойки, които си въвел в рутера (т.е. WEP и паролата)

 

Не забравяй да си промениш и настройките и на лаптопа!!!

P.S. Само за твоя информация, НТС-то поддържа дори WPA2 Personal...

Link to comment
Сподели другаде

- Пробвай като махнеш човката на EAP.

- Провери си в рутера диапазона на разрешените адреси, а така също и дали си включил DHCP сървера,

отиди на 18-ти пост от тази тема и виж втората рисунка.

- Провери, дали не си включил защитната стена или си направил някакво филтриране?

 

Ако и така не стане, подходи по-иначе. Ще се опитаме да изградим нова мрежа и тя да е защитена:

1. Направи в рутера следните настройки:

- смени името на мрежата от TODOR на нещо друго...

- въведи поне елементарна защита, т.е. WEP с някакъв ключ;

2. Сега направи следните настройки на HTC-то

- Когато видиш новата мрежа като "недостъпна", кликаш на нея и правиш същите настойки, които си въвел в рутера (т.е. WEP и паролата)

 

Не забравяй да си промениш и настройките и на лаптопа!!!

P.S. Само за твоя информация, НТС-то поддържа дори WPA2 Personal...

 

Смених името на мрежата , въведох ключ и HTC-то се върза с рутера НО пак пропускам нещо :jokingly:

post-11157-1246549147_thumb.jpg post-11157-1246549174_thumb.jpg post-11157-1246549195_thumb.jpg

Немога да отвозя нищо. Скайпа също неще да работи.

Link to comment
Сподели другаде

Странно, :crosseyes1: , но сме успели все нещо - видно е, че изграждаш връзка с рутера, но от там нататък...

Провери ли,

  • Дали не си направил някакво ограничение на защитната стена на рутера? (Дай един шот на Advance,Firewall)
  • Да не си обявил някакво филтриране на МАС адрес или IP? (Дай един шот на Advance, Filter, IP и МАС). Провери всички видове филтрирания!

Мисли логично, рутера е достатъчно прост за употреба:

- изграждане на мрежа с рутера - изградена

- допуск до интернет - неуспешен, причини:

+ филтриране по IP и МАС адрес

+ филтриране по Защитна стена

+ нямаш филтриране по TTL, защото изграждаш връзка с лаптопа, нали?

 

За друго аз не се сещам....

Каква защитна стена използваш и какъв антивирусен пакет използваш на двата компютъра? (лаптопа и настолния) - Въпросът е в това, че някой програми, като McAfee например, прихващат връзките в мрежата и не дават възможност за достъп до мрежата...

 

Пробвай връзката през лаптопа и кажи резултатите.

 

P.S. Яааааа, :punish: ами ти зареждаш страницата google.com, така ли е или нещо не съм видял добре... Виж третата снимка, която си ни дал? Това означава, че имаш Интернет!!!!! Така ли е? Май ще черпиш! :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Да започна по ред.

post-11157-1246558001_thumb.jpg post-11157-1246558011_thumb.jpg

 

 

Защитна стена-изкл.

Комп-avast 4.8 free

лаптоп-NOD32

 

Виж това post-11157-1246560402_thumb.jpg post-11157-1246560420_thumb.jpg

 

 

Стрелките в кръгчето се движат известно време и спират а сигнала се мини постоянно въпреки , че рутера е на 70см

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...