Jump to content

Помощ за настройките на рутер D-link DI-524


Препоръчан пост

Вече ми стана ясно.

И така нека да започнем.

1) Свързваш рутера със кабела на доставчика ти (по моя преценка той е ЛАН доставчик), като го пъхаш във входа WAN-port. Виж хубаво на снимката, за да не го объркаш!

post-4138-1231145029_thumb.jpg

2) Свързваш компютъра с рутера с кабела, който е в комплекта. Единия край в твоята Лан карта, а другия в един от четирите LAN ports- за препоръчване в най-десния, който е първи.

3) Включваш адаптера на рутера към електрическата мрежа и другия край в Power connector.

4) Пробваш да инсталираш с диска, като не забравяш, че трябва да сложиш настройките на своя компютър на автоматично, така:

Start/Control Panel/Network connections/десен клик на Local area connection(името на твоята карта)/Properties/Internet Protocol(TCP/IP) и поставяш на автоматични настройки- Маркираш полетата Obtain an IP adress automatically и Obtain DNS server adress automatically) т.е. връзката от твоя комп до рутъра ще става на основата на автоматично определяне на адреса.

 

Не забравяй да си препишеш настройките на един лист, преди да ги изтриеш, защото те ще ти трябват, за да ги въведеш в рутера! И двата листа!!!

 

Днес бях до "ТЕХНОПОЛИС" като взех със себеси и рутера.Трима служители които малко или много са наясно със инасталациата на такъв вид рутери.Те направиха това което е описано на бланките стъпка по стъпка и след 1ч. опити се обадиха във магазина на "СТЕМО",които се занимавали със доставката и подръшката на този модел рутер.До колкото ми обиясни едно от момчетата каза,че сигорно софтлера които е във рутера може би е стар и щесе наложи да се сложи по-нова версиа.Попитах ги да ли и другите които са изложени от същият модел няма да имат този проблем казаха ми,че не би трябвало,в противен случаи всеки които си закупи като моят рутер ще има този проблем.

Но аз ще пробвам но предполагам,че ще имам проблем със влизането във рутера тъи като ми казва,че сърварат не е намерен.Кавото ми покаже от опита щете оведомя подробно.

Ето ти и една снимка:

 

post-4138-1231148808_thumb.jpg

Ако не стане с диска, изпълняваш последващите стъпки:

 

5) В браузера (Firefox или IE) пишеш следния адрес: 192.168.0.1 и Enter- това е адреса на рутера.

6) Ще ти излезе един прозорец с искане Username и password- Името е: admin, а паролата е празна. АКО ТРЯБВА И 2 ПЪТИ...

7)Тук вече можеш да ползваш wizard или ръчно да въвеждаш необходимите настройки, както са били на компютъра ти. Рутера има симулатор, виж тук...

8) Ако Интернета не тръгне веднага, то пробвай да клонираш MAC адреса на компютъра върху рутера, с цел да "излъжиш" доставчика, че си със същия комп, а нямаш рутер. :giggle:

9) До тук с Интернета до настолния комп. А за безжичната връзка(WIFI), влизаш в Wireless, въвеждаш едно Network ID(името на твоята мрежа),Chanel -6, Препоръчвам ти да не слагаш Security, а да ограничиш достъпа, чрез филтриране по МАС адрес (Влизаш в Advanced, отляво Filter; Клик на Mac Filter от дясно; Създаваш списъка с имената на компютрите, които искаш да допуснеш и накрая избираш "Only allow computers with MAC address listed below to access the network")...

 

 

Надявам се да се оправиш! Вярвам в теб!

 

Ако нещо не стане, пиши подробно - какво точно не е станало и какво съобщение се е появило на екрана.

 

p.s. Продължавай със старанието си да пишеш грамотно... :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

:lookaround: Ох от каде да започна незнам.Значи по някакво чудо стана да влезна във настроиките на самиат рутер,благодарение на теб,че ми каза.Аз сложих кабелат от рутера към компа на 4-рти порт.Така оспиах да влезна.Зададох моито АИ ПИ рутерат да работи със него и да споделиам интернета със лаптопа.Но когато направих инсталациата и можеби аз съм сбъркал ниакаде за което незнам и каде :lookaround: ми се появиха две икони долу във дясно дже иконки със по два монитора.На едната си е моита мрежова карта на компа а на другата пишеше интернет.Там на втората кадето пишеше интернет ми показваше скорост от 1.7 до1.9 кб/с

на другата което е моита мрежова карта само показва че е включена.Опитах се да се логна във някоя страница не ме пуска.Исписвами:Сърварат не е намерен"колкото до скаипа вобщене се вписва.Можеби една мостра д ами направиш стъшка по стъпка как става.

давам ти поите настроики за нета които ползвам и ако можеш разбира се със тях да ми покажеш каде и ккаво се пише.Може би там съм сбъркал при конфигорациата.

 

 

IP:77.77.23.161

MASK:255.255.255.0

GW:77.77.23.1

DNS1:88.80.114.1

DNS2:195.138.148.140

 

Товаса числата които искам да се ползват и за лаптопа и за компа.Лаптпа д аполучава нета по бежичент път а на компа да си е със кабел.Надявам се да ми помогнеш.Ще чакам с нетарпение отговорат ти.

Link to comment
Сподели другаде

:lookaround: Ох от каде да започна незнам.Значи по някакво чудо стана да влезна във настроиките на самиат рутер,благодарение на теб,че ми каза.Аз сложих кабелат от рутера към компа на 4-рти порт.Така оспиах да влезна.Зададох моито АИ ПИ рутерат да работи със него и да споделиам интернета със лаптопа.Но когато направих инсталациата и можеби аз съм сбъркал ниакаде за което незнам и каде :lookaround: ми се появиха две икони долу във дясно дже иконки със по два монитора.На едната си е моита мрежова карта на компа а на другата пишеше интернет.Там на втората кадето пишеше интернет ми показваше скорост от 1.7 до1.9 кб/с

на другата което е моита мрежова карта само показва че е включена.Опитах се да се логна във някоя страница не ме пуска.

 

Здравей hari,

Нека да започним ред по ред отново. Хубавото е, че си успял да влезеш в рутера, но лошото е, че се е появила нова икона на мврежа.... :crosseyes1:

Дай един шот на Network Connection! (Start/Control Panel/Network Connection). Ако виждаш някоя нова и излишна връзка, дай и параметрите!

 

 

IP:77.77.23.161

MASK:255.255.255.0

GW:77.77.23.1

DNS1:88.80.114.1

DNS2:195.138.148.140

 

Товаса числата които искам да се ползват и за лаптопа и за компа.Лаптпа д аполучава нета по бежичент път а на компа да си е със кабел.Надявам се да ми помогнеш.Ще чакам с нетарпение отговорат ти.

 

1) Ето така би трябвало да изглежда твоята на стройка на WAN:

post-4138-1231219975_thumb.png

Някои доставчици ограничават достъпа до Интернет само до един клиент, чрез управление на TTL, така че пробвай, да смениш човката на "Do not change TTL value" на 'Enabled" и пробвай отново. - може и да тръгне... Не забравяй, че след всяка промяна трябва да да кликаш на "Apply"

Би било добре и да отвориш DHCP Server- Той разпределя IP адресите вътре в мрежата. т.е. на твоя комп и на лаптопа...

Ето погледни как е при мен, но аз съм сложил статични адреси, защото ми трябва, но ти може да ги оставиш динамични.

post-4138-1231222408_thumb.png

2) Предлагам ти да направиш следната настройка на WIFI "Wireless" връзката.

а) Настройка на Wireless.

post-4138-1231221045_thumb.png

б) Настройка на филтрирането по MAC адрес. Тя трябва да се извърши, чак след като си установил Wireless връзка между лаптопа и рутера...

 

post-4138-1231221127_thumb.png

Искам да ти дам малко повече пояснение за тази настройка. И така

1. Отиваш в листа Advanced

2. Избираш Filter

3. Избираш MAC Filter

4. В DHCP Client трябва да се е появил адреса на лаптопа. Избираш го, кликваш на Clone, пишеш едно име, за да знаеш кое е това устройство и накрая Apply. Така можеш да добавиш няколко устройства...

5. Най-накрая слагаш човката на "Only allow ...." и отново Apply!

 

Ами това е за сега, да видим какви ще ги свършиш! :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей hari,

Нека да започним ред по ред отново. Хубавото е, че си успял да влезеш в рутера, но лошото е, че се е появила нова икона на мврежа.... :crosseyes1:

Дай един шот на Network Connection! (Start/Control Panel/Network Connection). Ако виждаш някоя нова и излишна връзка, дай и параметрите!

 

 

 

 

1) Ето така би трябвало да изглежда твоята на стройка на WAN:

post-4138-1231219975_thumb.png

Някои доставчици ограничават достъпа до Интернет само до един клиент, чрез управление на TTL, така че пробвай, да смениш човката на "Do not change TTL value" на 'Enabled" и пробвай отново. - може и да тръгне... Не забравяй, че след всяка промяна трябва да да кликаш на "Apply"

Би било добре и да отвориш DHCP Server- Той разпределя IP адресите вътре в мрежата. т.е. на твоя комп и на лаптопа...

Ето погледни как е при мен, но аз съм сложил статични адреси, защото ми трябва, но ти може да ги оставиш динамични.

post-4138-1231222408_thumb.png

2) Предлагам ти да направиш следната настройка на WIFI "Wireless" връзката.

а) Настройка на Wireless.

post-4138-1231221045_thumb.png

б) Настройка на филтрирането по MAC адрес. Тя трябва да се извърши, чак след като си установил Wireless връзка между лаптопа и рутера...

 

post-4138-1231221127_thumb.png

Искам да ти дам малко повече пояснение за тази настройка. И така

1. Отиваш в листа Advanced

2. Избираш Filter

3. Избираш MAC Filter

4. В DHCP Client трябва да се е появил адреса на лаптопа. Избираш го, кликваш на Clone, пишеш едно име, за да знаеш кое е това устройство и накрая Apply. Така можеш да добавиш няколко устройства...

5. Най-накрая слагаш човката на "Only allow ...." и отново Apply!

 

Ами това е за сега, да видим какви ще ги свършиш! :hesthebest:

 

 

 

Това което ми написа и показа със картинки ми помогна,но не съвсем.

Значи рутера засича лаптопа под името "АНИ"и след името следва тире и мак адреса на неиниат лаптоп.Добавям го и ми отвария празна страница на която ми пише:Испращане на информациа 192.168.0.1

зарежда в рамките на 0.30мин. и нищо.Нали лаптопа трябва да покажв бежичните мрежи които намира във обсега и трябва там да покаже моят ком както ти написа :харинет,но не се появява.Ето ми скаипа:haralampi55

Чакам с нетарпение твоят отговор.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей hari,

Съжалявам, че не мога да ти се обаня по Skype, поради часовата разлика, която имаме...

Първо искам да разбера - имаш ли вече интернет на твоя настолен комп?

Второ изпълнил ли си всичко и по реда както съм ти описал? Ако не, моля те да ме разбереш, но нямам време за губене... :punish: а и не знам, дали някои друг може да има. Това не означава, че сме се отказали, но изпълнявай точно това, което съм ти казал!

 

Значи рутера засича лаптопа под името "АНИ"и след името следва тире и мак адреса на неиниат лаптоп.Добавям го и ми отвария празна страница на която ми пише:Испращане на информациа 192.168.0.1

 

Щом рутера засича лаптопа, то и лаптопа трябва да засича рутера(а не компа ти).... На този етап лаптопа няма да вижда компа ти, докато не изградиш мрежа, ако искаш. Но това е друг въпрос... Задачата е да подкараме Интернет и на лаптопа. Провери отново всичко и искам ясно да ми обясниш, на какъв етап от настройките си!

1) Лаптопа с каква ОС е?

2) Какви мрежови настройки има на лаптопа?

3) Има ли защитна стена включена? Ако има, коя е и какви и са настройките?

 

Да! Лаптопа трябва да засича твоя рутер и дори под Non secury network (без катинарче). Ако не го засича, то се опитай да изградиш ръчно връзката с Wizard-a на ОС-а(например- Set up of home or small office network в прозореца на Network Connections). Гледай, да не включиш МАК филтъра(както ти описах в по-предишните постове), преди да си добавил и двете машини(лаптопа и настолния), че ще се чудиш защо няма връзка...

 

Ако не ми отговориш на всички зададени от мен въпроси, аз лично не мога да ти помогна, както казва Night_Raven

Кълбото ни за гадаене е все още на ремонт...

 

И моля те, опитай се да не спамиш, като копираш целия мой коментар в твоя!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

И аз както колегите писали по тази тема (проблемния DI-524) съм изправен пред дилемата да го бракувам ли този проблемен рутер или да продължа вече 4 ден да търся къде греша при конфигурирането.Конекцията ми e със статично IP, като предварително съм си сменил MAC адреса на рутера с този на ЛАН картата.Дал съм отметка Enabled на Do not change the TTL value..........и пак нищо!!!!Много ще съм благодарен ако някой даде някаква идея какво още да направя??? :help:

П.С Дали е възможно проблемът да е в ОС. Аз съм с XP SP3. А относно безжичната връзка с лаптопа ми изписва долу в десни ъгъл на тулбара,точно до компютърчето - "a duplicat name exists on the network"

Link to comment
Сподели другаде

И аз както колегите писали по тази тема (проблемния DI-524) съм изправен пред дилемата да го бракувам ли този проблемен рутер или да продължа вече 4 ден да търся къде греша при конфигурирането.Конекцията ми e със статично IP, като предварително съм си сменил MAC адреса на рутера с този на ЛАН картата.Дал съм отметка Enabled на Do not change the TTL value..........и пак нищо!!!!Много ще съм благодарен ако някой даде някаква идея какво още да направя??? :help:

П.С Дали е възможно проблемът да е в ОС. Аз съм с XP SP3. А относно безжичната връзка с лаптопа ми изписва долу в десни ъгъл на тулбара,точно до компютърчето - "a duplicat name exists on the network"

 

-Смени името на компютъра.

-Провери дали името на компютъра не съвпада с името на workgroup.

-Направи

ipconfig /release

ipconfig /renew

 

http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;822659

 

.. да се настрои рутер без да имаш интернет връзка?

??? да!

Link to comment
Сподели другаде

Името на компютъра и работната група не съвпадат :(.

Направих ipconfig/release и ми се появи долу в десния ъгъл на тулбара:"The connection has limitted or no connectivity"

А след ipconfig/renew нишо не се променя

Link to comment
Сподели другаде

Името на компютъра и работната група не съвпадат :(.

Направих ipconfig/release и ми се появи долу в десния ъгъл на тулбара:"The connection has limitted or no connectivity"

А след ipconfig/renew нишо не се променя

 

Да си имал случайно проблеми с някакви "гадини" скоро?

Мога да ти предложа WinSock XP Fix да пробваш. Може и да оправи връзките?!!!

Ето каво прави тя:

Repairing Winsock in Win9x - Me manually do this:
open Network settings

1.) Remove all protocols or everything EXCEPT leave the NIC Adapter

2.) Click Apply & Close the Properties box, but on reboot notice, hit Cancel...
do not reboot!

3.) Open Regedit and delete these keys:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\VXD\Dhcp
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\VXD\Dhcpoptions
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\VXD\MSTCP
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\VXD\Winsock2

also ..scroll down delete

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winsock2

close regedit

4.) Open Network Properties again, and Click ADD - PROTOCOL - MicroSoft/TCPIP
**should Add Client for MS Networks Automatically**

Have your Windows CD ready or the CAB files, 
Reboot and Should be good.

NOTE: Simply removing the Protocols in Network settings will not work because 
those registry entries stay, even if you have no network at all. Once deleted,
putting the TCP/IP protocol back in , basically rebuilds the TCP from scratch,
it is the same as when Windows was first installed clean. 
Also any speed patches to TcpRWin values & MTU will be reset back to Windows 
defaults.
Windows 95 may not have all these keys available, just delete whichever ones 
are matching this desciption.


With Windows 2000 and XP, this was not possible, due to the fact that TCP 
could not be removed or uninstalled, and even if the Winsock keys in the 
registry were deleted, they will recreate themselves, but with no relevant 
data, therefore making them useless. 
But after much research in this matter, it was found, that these Winsock
Registry keys, were of a Global nature, and not unique to any particular
machine.... meaning they could be transplanted from a working computer, to
a broken one.
Other factors can play a part in successfully restoring these winsock values, 
such as disabling the network adapter before the import of the new Registry keys. 
Also with Windows XP came the very handy "netsh.exe" with the commandline to 
Reset TCP. Although this will reset TCP settings, also removing any tweaks and 
other modifications done, it does not touch the registry Winsock keys.
The most common symptom would be a Valid IP address, but no ability to 
view any Web pages, as well as the "0.0.0.0" IP address symptom common to XP.

1.) From the commandline enter the following:

Netsh ip int reset resetlog.txt

2.) These 2 Registry keys will need to be replaced with known good ones.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winsock
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winsock2


The next hurdle, would have to be the "Hosts" file. This file (having no extension)
and residing in "Windows\Hosts" for Windows 95 - Me versions and
"WINDOWS\system32\drivers\etc\Hosts" for Windows XP. Often this file 
(blank by default) can become littered with entries, and again, after the removal 
of Third Party Advertising Clients, that were installed as bundled software with many 
P2P file Sharing programs, this "Hosts" file retains entries that may be no longer valid. 
Generally resulting in some web pages and Domains coming up "Blank".

The VB Winsockfix Utility will:
1.) Detect your current Operating System
2.) Release the IP address, taking you "Offline"
3.) Reset the TCP stack using Netsh.exe (Windows XP only)
4.) Delete the current Registry TCP and Winsock Values
5.) Import new "Working" Registry Values
6.) Backup any Current "Hosts" file
7.) Replace the "Hosts" file with a default one
8.) Reboot the Computer

No one should rely on "Quick Fixes" to resolve their connection issues, only by taking 
responsibilty for the software you allow to be installed, can you protect yourself from 
re-occurring problems.
A Google search for information relating to "SpyWare" can usually point the curious, in 
the right direction to get an understanding of why some programs seem "Free" in cost, 
but you end up paying with damage to your system settings, Background running Programs, 
whose only purpose is to plaque the User with non-stop Pop-up advertising, and an overall
drain on system resources.

Link to comment
Сподели другаде

П.П. Извинявай, че чак сега погледнах по-внимателно твоя първи пост и в мен възникна един въпрос:

Ти едновременно с ЛАН карта и безжична връзка към един и същ рутер ли искаш да направиш връзка? Ако е така, то естествено че ще получиш съобщение за повторение на името... Просто рутера регистрира твоя комп, като два различни, но с едно и също име(веднъж през LAN и втори път през WIFI)... Надявам се, че си ме разбрал?

Link to comment
Сподели другаде

Мрежата, която се опитвам да направя се състои от един настолен компютър, един лаптоп и идин рутер (въпросният D-Link).Настолният комп е оборудван само с ЛАН карта, докато лаптопа има ЛАН и wireless карта.Първоначално пробвах да свържа компа с рутера с ethernet кабел, а лаптопа с безжична връзка,като съответно смених MAC адреса на рутера и направих необходимите нему настройки. И под тази конфигурация ми изписва на лаптопа ,че съществува duplicate.Иначе рутера се броадкаства и дава индикации за доста силен сигнал,а пък на компа на Local Area Connection си ми изписва connected.Т.к днес нямах време да се занимавам с рутера положението си е все същото!Утре мисля да рейнстална ОС-то и да конфиг. всичко отначало:(.......надявайки се да се получи.

П.С.Всичко,коета ми е дал ISP като IP,SubMas,Default Gateway,DNS-и....съм ги дал като настройки на "рутерчето".А и междо другото сега съм решил и лаптопа да го свържа с кабел към рутера......тъй че ако може малко инфо за конфиг. на DHCP ще съм мн благодарен!

Link to comment
Сподели другаде

Мрежата, която се опитвам да направя се състои от един настолен компютър, един лаптоп и идин рутер (въпросният D-Link).Настолният комп е оборудван само с ЛАН карта, докато лаптопа има ЛАН и wireless карта.Първоначално пробвах да свържа компа с рутера с ethernet кабел, а лаптопа с безжична връзка,като съответно смених MAC адреса на рутера и направих необходимите нему настройки. И под тази конфигурация ми изписва на лаптопа ,че съществува duplicate.Иначе рутера се броадкаства и дава индикации за доста силен сигнал,а пък на компа на Local Area Connection си ми изписва connected.Т.к днес нямах време да се занимавам с рутера положението си е все същото!Утре мисля да рейнстална ОС-то и да конфиг. всичко отначало:(.......надявайки се да се получи.

П.С.Всичко,коета ми е дал ISP като IP,SubMas,Default Gateway,DNS-и....съм ги дал като настройки на "рутерчето".А и междо другото сега съм решил и лаптопа да го свържа с кабел към рутера......тъй че ако може малко инфо за конфиг. на DHCP ще съм мн благодарен!

Здравей cenkoff,

 

От написаното от теб, разбирам, че имаш връзка от компа до рутъра-това е ОК!, но нямаш Интернет.

Виждам, че бая проблеми са се насъбрали при теб...Нека да започнем да ги решаваме един по един:

 

1. Както вече си се убедил въпросният D-Link, е голямо "куче", затова пробвай да го рестартираш (изключва го от мрежата, чакаш около 2-3 мин, включваш), Ао не стане, пробвай хард ресет (прочети упътването). Обикновено, забиването става он много "игра" с настройките и запис в паметта на рутера.

2. След като въведеш надлежно "IP,SubMas,Default Gateway,DNS-и", вземи да се свържеш с твоя интернет провайдер. Понякога, заради лошия firmware, машината не клонира добре МАС адреса. По-добре да се опиташ да убедиш доставчика, че "си си купил нов комп", въпреки, че ако искат лесно ще разберат , че това е рутер..., отколкото да се опитваш да клонираш МАС адреса.

3. Относно DHCP, ами то не е голяма философия, аз ти препоръчвам, само да активираш сървъра, да обявиш броя на свободните адреси и да го оставиш на автоматична връзка. Виж по-горе, как съм обяснил, че става.

4. Няма да е зле да видиш версията на рутера и ако е необходимо да обновиш firmware-а. По горе отново съм обяснил как се намира модела и версията на рутъра.

5. Относно "duplicate" - още веднъж, провери имената на лаптопа, рутера и настолния да не бъдат с еднакви имена.

Link to comment
Сподели другаде

Дали има значение,че без рутера при пинг към ИП адреса ми - ТТL=128.А като включа рутера TTL=64.Като се вземе впредвид,че на опцията "Do not change the TTL value" съм дал Enable (дали пък рутера нещо не е наред).Дали по стоймостта на TTL ISP може да ме хване , че имам рутер вкъщи и въобще тази стойност какво значение има?
Link to comment
Сподели другаде

Дали има значение,че без рутера при пинг към ИП адреса ми - ТТL=128.А като включа рутера TTL=64.Като се вземе впредвид,че на опцията "Do not change the TTL value" съм дал Enable (дали пък рутера нещо не е наред).Дали по стоймостта на TTL ISP може да ме хване , че имам рутер вкъщи и въобще тази стойност какво значение има?

На кой адрес правиш пинг,- на рутера, на компютъра, на адреса на сървъра, на саит... Бъди малко по-конретен.

Свържи кабела директно с компа и направи следното:

1. Натискаш едновременно: windows key + r

2. Пишеш: cmd

3. Пишеш: ping softvisia.com

и дай резултатите.

Ако ТТL =0 то прчети по-долу.

 

После свържи лан кабела с рутъра и пак направи пинг.

Дай резултатите!

 

Ако

 

Ето ти малко информация за TTL, човека добре го е казал.

Надявам се сам да намериш отговор на своя въпрос.

 

Това, което Интернет доставчикът най-често прави за да ограничи услугата до ползване от само един потребител е т.нар. “TTL Mangling” – процес при който се извършва промяна на част от информацията, която се съдържа в заглавната част на всеки мрежов пакет, който преминава между устройството на доставчика и Вашия компютър/рутер.

TTL (Time to Live) е параметър, който се съдържа в едно от полетата на IP хедърите. Този параметър се определя от изпращача на пакетите и се намалява с единица при всяко преминаване през даден хост между изпращача и получателя. (Теоретично, тази стойност би следвало да се измерва в секунди, но на практика времето не се отчита, а стойността се третира просто като число, което всеки хост намалява обработвайки пакета). Когато тази стойност стане нула, текущият хост отказва да го препрати по-нататък по пътя. Целта на този механизъм е да се предотврати безкрайното циркулиране на пакети в мрежата и да се избегне претоварването и вследствие на това.

За да Ви ограничат, рутерите на доставчиците които са свързани с Вашия компютър просто поставят ЕДИНИЦА за TTL параметъра на изходящите пакети. Ако вместо компютъра си Вие ползвате рутер за поделяне на връзката вкъщи, то този рутер намалява стойността до НУЛА и резултатът от това е че пакетите от Вашия доставчик не могат да достигнат до компютрите зад рутера. Накратко, всичко работи нормално, Вашият рутер е свързан коректно и има достъп до Интернет, но нямате достъп до Интернет при нито едно от устройствата, които се намират след рутера.

Цитат от тук

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...