Jump to content

Помощ за настройките на рутер D-link DI-524


Препоръчан пост

Купих си рутер D-link DI-524, защото си купих и лаптоп и не вървеше да го ползвам със дългия кабел, че ще обеся някого. Вкъщи още от преди си имах рутер Асус RX3041 и си викам, вместо да се занимавам да настойвам новия, само ще го закача към стария и без това си имах свободни портове бол. И всичко ОК. Сложих му само едно криптиране на wireless-a да не се закачат комшиите и сичко си вървеше идеално. Но с времето ми писна постоянно да нареждам "пирамидата от карти" в случая двата рутера и майката на телефона, които все искат да падат, а и нямам свободни контакти и реших да се усвободя от ненужния Асус НО (ех защо винаги го има това НО), като си направих скрийншотове с настройките от Асус и ги прехвърлих на D-link-а нещата не се получиха.

Аз съм в локална мрежа в град Троян и ползвам VPN, затова на рутера съм с PPTP. С направените настройки си подкарах локалната мрежа но интернета се закучи. И сега ще кажа нещо от което може много хора да си паднат от смях. Въпреки, че нямам интернет, нямам пинг с никоя страница имам Скайп. Първоначално си помислих, че се е бъгнал, но след като се оплаках на приятелката ми, видях, че наистина имам скайп :cooldude:

Моля ако някой е имал такъв проблем нека ми помогне или ми даде напътствия.

а ето ги и настройките:

http://picbg.net/img.php?file=909d99fe63de79d6.JPG

http://picbg.net/img.php?file=7f3fc64a974e0756.JPG

http://picbg.net/img.php?file=d4293ade0026bfe9.JPG

http://picbg.net/img.php?file=94d75f1acd85cf6b.JPG

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Разбирам, че ви е супер трудно да ми помогнете така от разстояние без да "видите" от къде идва проблема, ама чак пък нито едно мнение, било то и безсмислено, направо ме отчайвате.......
Link to comment
Сподели другаде

Животът е пълен с разочарования, нали? :)

Възможно е някой да не е видял темата или да е забравил за нея. И все пак можеше да напомниш малко по-елегантно. :)

Link to comment
Сподели другаде

Не че много разбирам от рутери. И преди бях видял темата, и съм имал същия проблем, но тъй като не съм се занимавал с VPN или PPTP и си ползвам само Статични адреси или динамични и нямам проблеми. Гледам на всеки шот Subnet Mask: има различни стойности. Веднъж 255.0.0.0 след това 255.255.255.255 после пък 255.255.255.0. Проблема при мен идваше от настройките на DNS.

Поразмърдай ги малко и може да стане :)

Можеш и да спреш Firewall-a, не виждам полза от него в случая.

Link to comment
Сподели другаде

Преди седмица трябваше да конфигурирам същия рутер. Наистина малко е чепат. Например когато се промени SSID името на рутера , той не се засичаше. Така, че ще те посъветвам да върнеш заводските настройки и да опиташ как ще е. За 5 минути проби няма кой знае колко съседи да се закачат. Също се опитах да ъпдейтна firmware, но не се получи въпреки че се качваше до 100%. Иначе на тази страница има полезни неща. Тук можеш да намериш емулатор за модела ти в случай, че някой иска да ти помогне примерно по телефона.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Пропуснал съм да кажа, че моя е B4 като гледах това е най-новата ревизия. Ще го пробвам това със заводските настройки дано да помогне. Обнових му фирмуеър-а от 2.04 до 2.07 и почна да се рестартира на поразия, свалих си пак 2.04 но продължи да си го прави, сега гледам има и версия 2.06 ще пробвам с нея.

Имам лошото чувство, че ще се бръкна накрая още 50 кинта в джобчето и ще си взема един Edimax от вносителя им Вали, че поне са ми близо и ще ми го настроят пък ако не тръгне ще си го вземат.

Ами много ви благодаря за помоща ще пробвам довечера и ако пак не стане ще има :bat: :bang:

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да намеря нещо бутончето "редактирай" за това пиша тук.

Рутера го има само в Европейския сайт, само там имат тази ревизия.

Файъруоу-а никога не е бил включван.

SubnetMask-a работи със всякакви стойности, пробвал съм на лаптопа ми беше 255.0.0.0 (без рутер директно в нет-а), на Компа 255.255.255.0 (без рутер директно в нет-а), а на Рутера Асус е 255.255.0.0. И трите работят нормално.

Мен ме притеснява друго: http://picbg.net/img.php?file=c6f8d39a98e02795.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Ммм Не, пробвах и не стана. В това което си дал няма Gateway.

Утре вече викам тея от доставчика и ако и те не се справят с голямо удоволствие заминава в печката :devil:

Link to comment
Сподели другаде

Ммм Не, пробвах и не стана. В това което си дал няма Gateway.

Утре вече викам тея от доставчика и ако и те не се справят с голямо удоволствие заминава в печката :devil:

 

Привет, не го пращай в печката, а направо ми го изпрати.Доставката е за моя сметка :)

(шегувам се)

 

Аз лично съм много доволен от този рутер.

Опитай да го настроиш по този начин.

Рутера си има симулатор за упражнение, тук

Поздрави и успех!

post-282-1226987699_thumb.gif

post-282-1226987711_thumb.gif

Link to comment
Сподели другаде

Според мен настройките , които си взел от Asus-a работят , защото в статус -страницата на D-Link-a се вижда , че има връзка с VPN-сървъра (""PPTP conected") и са посочени адресите , които VPN-сървъра е назначил, но не виждам стойност за DNS-сървъра , това според мен е причината да има Скайп , но да няма ping към никоя Интернет страница.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Купих си рутер D-link DI-524, защото си купих и лаптоп и не вървеше да го ползвам със дългия кабел, че ще обеся някого. Вкъщи още от преди си имах рутер Асус RX3041 и си викам, вместо да се занимавам да настойвам новия, само ще го закача към стария и без това си имах свободни портове бол. И всичко ОК. Сложих му само едно криптиране на wireless-a да не се закачат комшиите и сичко си вървеше идеално. Но с времето ми писна постоянно да нареждам "пирамидата от карти" в случая двата рутера и майката на телефона, които все искат да падат, а и нямам свободни контакти и реших да се усвободя от ненужния Асус НО (ех защо винаги го има това НО), като си направих скрийншотове с настройките от Асус и ги прехвърлих на D-link-а нещата не се получиха.

Аз съм в локална мрежа в град Троян и ползвам VPN, затова на рутера съм с PPTP. С направените настройки си подкарах локалната мрежа но интернета се закучи. И сега ще кажа нещо от което може много хора да си паднат от смях. Въпреки, че нямам интернет, нямам пинг с никоя страница имам Скайп. Първоначално си помислих, че се е бъгнал, но след като се оплаках на приятелката ми, видях, че наистина имам скайп :cooldude:

Моля ако някой е имал такъв проблем нека ми помогне или ми даде напътствия.

а ето ги и настройките:

http://picbg.net/img.php?file=909d99fe63de79d6.JPG

http://picbg.net/img.php?file=7f3fc64a974e0756.JPG

http://picbg.net/img.php?file=d4293ade0026bfe9.JPG

http://picbg.net/img.php?file=94d75f1acd85cf6b.JPG

 

 

 

 

Искам да питам някого,а на практика 3-ри днисе ровия из ГУГЪЛ и нищо.:-(

Та на да се върна на въпросат ми!!!.

-D-link,само със кабелен модем ли може да се подкара?

Четох на всякаде и в БГ форумите както и чуждите страници и само това разбрах,че става само ако имаш (DSL)което на практика смао БТК предлагат или АЗ поне само за тях знам.Малко е тъпо и глупаво,но причината е защото биах във "ТЕХНОПОЛИС" кадето търсех устроиство с което да сложа директният кабел които слагам във мрежовата карта и съм, бес модем.Така им обясних.Оказа се маи ,1е те са по маумни от ТУЗЕМЦИ.Предложиха ми (D-Link)и така бяха обедителни че им повярвах платих на касата 59.00лв. и си тръгнах.Когато се прибрах пълен ужас....

нито инсталациа която непрекъсното ми исписваше за някякъв кабел да пусна и не става като са ми казали че нямя да имам проблем дари да нямам (БТК у ДОМА).Надявам се скоро някои да ми пише и да отида там и да видим кои е по умниат.БЛАГОДАРЯ предварително. :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Искам да питам някого,а на практика 3-ри днисе ровия из ГУГЪЛ и нищо.:-(

Та на да се върна на въпросат ми!!!.

-D-link,само със кабелен модем ли може да се подкара?

Четох на всякаде и в БГ форумите както и чуждите страници и само това разбрах,че става само ако имаш (DSL)което на практика смао БТК предлагат или АЗ поне само за тях знам.Малко е тъпо и глупаво,но причината е защото биах във "ТЕХНОПОЛИС" кадето търсех устроиство с което да сложа директният кабел които слагам във мрежовата карта и съм, бес модем.Така им обясних.Оказа се маи ,1е те са по маумни от ТУЗЕМЦИ.Предложиха ми (D-Link)и така бяха обедителни че им повярвах платих на касата 59.00лв. и си тръгнах.Когато се прибрах пълен ужас....

нито инсталациа която непрекъсното ми исписваше за някякъв кабел да пусна и не става като са ми казали че нямя да имам проблем дари да нямам (БТК у ДОМА).Надявам се скоро някои да ми пише и да отида там и да видим кои е по умниат.БЛАГОДАРЯ предварително. :lookaround:

 

Добре дошъл във форума hari,

 

Тъй като не казваш изрично, дали става въпрос за друг модел на D-link, значи би трябвало да говорим за моделя DI-524, нали?

Явно много си ядосан на някой, но най-вероятно на себе си, но от обясненията ти по-горе, твърде малко може да бъде полезно, за да разбера, какъв ти е проблема. Би ли се опитал да кажеш:

1) Модела на рутера, който си купил? Ако не знаеш как, виж тук .

2) Какъв доставчик си използвал до сега?(кабелен интернет, ЛАН, БТК или др.). Ако от някъде знаеш настройките, можеш и да дадеш един шот...

3) Как свързал модема и какви мрежи искаш да направиш? Т.е. какви компютри искаш да вържиш и по-какъв начин да стане връзката?

4) Каква ОС използваш на всеки компютър и имат ли SP?

без тази минимална и начална информация, и ние ще сме "по маумни от ТУЗЕМЦИ" :crosseyes1:

P.S. И пробвай малко повече старание с правописа... :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Добре дошъл във форума hari,

 

Тъй като не казваш изрично, дали става въпрос за друг модел на D-link, значи би трябвало да говорим за моделя DI-524, нали?

Явно много си ядосан на някой, но най-вероятно на себе си, но от обясненията ти по-горе, твърде малко може да бъде полезно, за да разбера, какъв ти е проблема. Би ли се опитал да кажеш:

1) Модела на рутера, който си купил? Ако не знаеш как, виж тук .

2) Какъв доставчик си използвал до сега?(кабелен интернет, ЛАН, БТК или др.). Ако от някъде знаеш настройките, можеш и да дадеш един шот...

3) Как свързал модема и какви мрежи искаш да направиш? Т.е. какви компютри искаш да вържиш и по-какъв начин да стане връзката?

4) Каква ОС използваш на всеки компютър и имат ли SP?

без тази минимална и начална информация, и ние ще сме "по маумни от ТУЗЕМЦИ" :crosseyes1:

P.S. И пробвай малко повече старание с правописа... :blush:

 

 

Благодаря ти,че проявяваш интерес и искаш да се запознаеш със ситуациата.

Моделат на D-link е di-524

OS: WIN XP SP2

 

Четях по форумите,че изисква сервис пак две и такъв си сложих.Пак пробвах вчера,но уви.Пак се показа онова събщение за кабела.Колкото до доставчикат ето ти линка:http://www.citybs.net/

Въпросат ми,че не съм със модем и може би това ще се окаже голям и беспомощно средство.

-Какво сикам да направя?!!.

Значи в моят компютар има една лан карта интернета които ползвам е е с дирекно пъхване в компа без други устроиства.Дадоха ми настроиките за АПИ и така на татък написах ги и нета тръгна.

Моита приателка искаше ЛАП ТОП и сега го има,но как да стане с това устроиство и двамата да ползваме един и същ нет без да заплащаме допалнително АИ ПИ?Иначе мн.се карах ме з акомпа кои да седне.Ако още инфо ти трябва кажи ми само какво и ти го давам с идеията да стане.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти,че проявяваш интерес и искаш да се запознаеш със ситуациата.

Моделат на D-link е di-524

OS: WIN XP SP2

 

Четях по форумите,че изисква сервис пак две и такъв си сложих.Пак пробвах вчера,но уви.Пак се показа онова събщение за кабела.Колкото до доставчика, ето ти линка:http://www.citybs.net/

Въпросат ми,че не съм със модем и може би това ще се окаже голям и беспомощно средство.

-Какво сикам да направя?!!.

Значи в моят компютар има една лан карта интернета, които ползвам е е с дирекно пъхване в компа без други устроиства.Дадоха ми настроиките за АПИ и така на татък написах ги и нета тръгна.

Моита приателка искаше ЛАП ТОП и сега го има,но как да стане с това устроиство и двамата да ползваме един и същ нет без да заплащаме допалнително АИ ПИ?Иначе мн.се карах ме з акомпа кои да седне.Ако още инфо ти трябва кажи ми само какво и ти го давам с идеията да стане.

Вече ми стана ясно.

И така нека да започнем.

1) Свързваш рутера със кабела на доставчика ти (по моя преценка той е ЛАН доставчик), като го пъхаш във входа WAN-port. Виж хубаво на снимката, за да не го объркаш!

post-4138-1231145029_thumb.jpg

2) Свързваш компютъра с рутера с кабела, който е в комплекта. Единия край в твоята Лан карта, а другия в един от четирите LAN ports- за препоръчване в най-десния, който е първи.

3) Включваш адаптера на рутера към електрическата мрежа и другия край в Power connector.

4) Пробваш да инсталираш с диска, като не забравяш, че трябва да сложиш настройките на своя компютър на автоматично, така:

Start/Control Panel/Network connections/десен клик на Local area connection(името на твоята карта)/Properties/Internet Protocol(TCP/IP) и поставяш на автоматични настройки- Маркираш полетата Obtain an IP adress automatically и Obtain DNS server adress automatically) т.е. връзката от твоя комп до рутъра ще става на основата на автоматично определяне на адреса.

 

Не забравяй да си препишеш настройките на един лист, преди да ги изтриеш, защото те ще ти трябват, за да ги въведеш в рутера! И двата листа!!!

 

Ето ти и една снимка:

 

post-4138-1231148808_thumb.jpg

Ако не стане с диска, изпълняваш последващите стъпки:

 

5) В браузера (Firefox или IE) пишеш следния адрес: 192.168.0.1 и Enter- това е адреса на рутера.

6) Ще ти излезе един прозорец с искане Username и password- Името е: admin, а паролата е празна. АКО ТРЯБВА И 2 ПЪТИ...

7)Тук вече можеш да ползваш wizard или ръчно да въвеждаш необходимите настройки, както са били на компютъра ти. Рутера има симулатор, виж тук...

8) Ако Интернета не тръгне веднага, то пробвай да клонираш MAC адреса на компютъра върху рутера, с цел да "излъжиш" доставчика, че си със същия комп, а нямаш рутер. :giggle:

9) До тук с Интернета до настолния комп. А за безжичната връзка(WIFI), влизаш в Wireless, въвеждаш едно Network ID(името на твоята мрежа),Chanel -6, Препоръчвам ти да не слагаш Security, а да ограничиш достъпа, чрез филтриране по МАС адрес (Влизаш в Advanced, отляво Filter; Клик на Mac Filter от дясно; Създаваш списъка с имената на компютрите, които искаш да допуснеш и накрая избираш "Only allow computers with MAC address listed below to access the network")...

 

 

Надявам се да се оправиш! Вярвам в теб!

 

Ако нещо не стане, пиши подробно - какво точно не е станало и какво съобщение се е появило на екрана.

 

p.s. Продължавай със старанието си да пишеш грамотно... :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...