Jump to content

Интернет на село


Препоръчан пост

От доста време се чудя,как хората от по-малките населени места могат да се свържат с интернет,възможно/рентабилно/ ли е,изграждането на Lan мрежи за 30-40 потребителя,като най-близкият град,с изградена мрежа е примерно на 10 км. С една дума,може ли Мрежата да стигне до селата !
Link to comment
Сподели другаде

Имам приятелчета, които са доставчик в центъра на София. Говорили сме с тях доста пъти на тази тема и те казват, че излиза доста скъпо. Само да закарат интернета до определеното село е доста сложно, а и скъпо. Крайната цена би била непоносима според тях. Предполагам, че алтернативата е БТК. Редактиран от dieZel
Link to comment
Сподели другаде

ИСамо да закарат интернета до определеното село е доста сложно, а и скъпо.

Ами ако е с Москвича да го карат, бая скъпо ще им излезе, ама виж ако направят жива верига да го пренасят с кофи, може да им излезе тънкана :)))))))))))))

 

Ние в нашто село го получаваме по кабела ;)

Link to comment
Сподели другаде

Ми ние си говорихме тука за едно малко село и те казваха, че може да се прати сигнал със сателитни антени, но много пара щяло да струва, пък то ваш'то село по-голямо, така че може и кабел да си имате :P
Link to comment
Сподели другаде

В интерес на истината доколкото знам нещата стават и с wireless антени ако има пряка видимост. Обхвата може да достигне до 30 километра без препятствия по пътя, така че това е един от вариантите или чрез кабел.
Link to comment
Сподели другаде

В интерес на истината доколкото знам нещата стават и с wireless антени ако има пряка видимост. Обхвата може да достигне до 30 километра без препятствия по пътя, така че това е един от вариантите или чрез кабел.

а пък цените - тройни! Консумативите - скъпи, възвращаемост и евентуално печалба - НУЛА (особено пък за 50-60 човека)

най-рентабилно в селата е ADSL-a на БТК. Ако няма такава възможност ..... в модема е истината! :)

Link to comment
Сподели другаде

А чувал съм за някакви наети линии, някой може ли да ми обясни по - подробно или да даде линк, че и аз търса начин за "нет на село" :)

 

Ами погледни на сайта на БТК

Link to comment
Сподели другаде

В моето село нета пристига по сателит :P Има една чиния на високо в селото и от там с кабелчета из къщите и хората се кефят на нет.Връзката през деняе 10к а вечер 30к (някаде след 10ч. вечерта),ама като за село като нашето е супер :D Редактиран от palikara
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

ами само това е алтернативата

аз така сега захранвам 5 човека

през сателит и ми излиза около 100 на месец

еднопосочен и през мобилен оператор

и имам малка печалба

skyDSL ползвам но има и други

но двупосочния ми е много скъп - 150 Евро

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Конкретизирайте за кои села става въпрос, ако не сега, то пролетта планираме окабеляване на селата. Предлагаме съдействие на местни хора, решили да се занимават с доставка на интернет по родните им места. Пишете на ЛС за координати.
Link to comment
Сподели другаде

Напълно възможна е връзката и не е толкова скъпа. Зависи какви устройства ще се ползват и колко клиенти ще има.

 

Най-лесния начин е с безжична мрежа.

 

Това включва

 

3 бр. WiFi AP ( двата са за връзката точка в точка, а третия за точка-много точки )

2 бр. параболични остро насочени антени

1 бр. антена с кръгов обхват.

3 бр. гръмопротектори

2 бр. UPS

1 бр. суич.

 

От там всеки клиент си взема една WiFi LAN карта или USB WiFi LAN Adapter. Няма кабели, няма ядове с гръмотевици.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Напълно възможна е връзката и не е толкова скъпа. Зависи какви устройства ще се ползват и колко клиенти ще има.

 

Най-лесния начин е с безжична мрежа.

 

Това включва

 

3 бр. WiFi AP ( двата са за връзката точка в точка, а третия за точка-много точки )

2 бр. параболични остро насочени антени

1 бр. антена с кръгов обхват.

3 бр. гръмопротектори

2 бр. UPS

1 бр. суич.

 

От там всеки клиент си взема една WiFi LAN карта или USB WiFi LAN Adapter. Няма кабели, няма ядове с гръмотевици.

 

Нашата фирма се занимава с окабеляване на села. Положи ли сме прилично количество кабели, надземни (по стълбовете) и досега не сме имали проблеми с гръмотевици и бури. Като се инвестира в качествени гръмозащити и заземяване никога няма да има проблеми.

А безжичната технология за малко пари си е чист боклук. За качествена wireless връзка са необходими средства, близки до тези за кабелни трасета а и инсталационните такси скачат главоломно.

Link to comment
Сподели другаде

Селком,интересувам се за едно село в равнинна част,на 20-25 километра от два окръжни града,с около 20 потенциални клиента/засега/. Може на ЛС,за да не спамиме !
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...