Jump to content

Препоръчан пост

значи имам едни клипчета които са направени на уирар... те са с размери в уирар 20 мб когато го разерхивирам става 614 мб ,другото е 3 мб когато го разерхивирам става 160 мб как мога да постигна тъкъв резултат...
Link to comment
Сподели другаде

За жалост нищо не схванах. Какво точно искаш да постигнеш?

 

 

ами искам да постигна тъкава компреся....

например с някой видео фаел които е например 150 мб и когато го добавя в рар формат да ми стане например 3мб когато си го разерхивирам отново се превръща в 150 мб

кто този фаел КлИк

 

също игрта хитман която е в рар формат 250 мб когато я разерхивирам става 4 гб

 

искам да знам как стават тези далавери с компресията как се намлява толкова много...

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да ти кажа да постигнеш такива нива на компресия, защото те не зависят от архиваторa. Няма някаква магическа настройка, която да се активира и архиваторът да започне да сбива толкова добре. Всичко зависи от това какви файлове архивираш. Компресията при архиваторите работи на принципа на търсене на повтарящи се или дълги низове от информация и замяната им с по-кратки такива. Например както да речем можем да заменим "5+5+5+5+5+5" с "6х5", така и архиваторът си заменя различни части от даден файл със свой код, който само той си разбира. Това е и алгоритъмът на компресия. Разбира се различните архиватори имат различни алгоритми на компресия и затова ако архивираш нещо в различен формат ще получиш различни по размер файлове. И все пак си зависи от това какво архивираш. Файлове като BMP, DOC, TXT се архивират много добре, защото те самите не включват никакъв вид компресия. Други формати като да речем MP3, JPG и др. не се компресират почти никак, защото те самите са вече компресирани и данните в тях са подредени така, че да заемат минимално количество място.

В твоя случай с видео клипа няма звук и използваният кодек е такъв, който предлага добро ниво на компресия. Ако същият този клип се компресира в да речем XviD, размерът му ще спадне значително и на практика ще получиш размер близък до този на RAR файла.

Link to comment
Сподели другаде

Файла който си дал е с кодек Microsoft Video v1 и е в практически некомпресирано състояние, затова има такава висока степен на компресия, също така winRar има настройки на нивото на компресия, при създаване на архив запитва каква да бъде тя.

WinRAR като цяло не е толкова "смачкващ", UhArc е в пъти по-добър при компресията, но е страшно бавен за съжаление. Лично аз съм му фен и го предпочитам, но рядко се използва. :)

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм, че UHarc е по-добър в компресията, но не е в пъти. Въпросният файл например, компресиран с WinUHA, е 1.97MB, докато компресиран с WinRAR е 2.38MB. И двата архиватора са настроени да компресират в режим "Best".

Иначе UHarc е крайно непрактичен. По-добрата му компресия не може да компенсира останалите му недостатъци. За средностатистическия потребител по-практичните архиватори като WinRAR, IZArc, WinAce, 7-Zip са по-добри алтернативи. UHarc си струва да се ползва в ситуации, когато само и единствено размерът има значение и ВСЕКИ КИЛОБАЙТ Е ВАЖЕН. Във всички останали ситуации просто няма смисъл от него.

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм, че UHarc е по-добър в компресията, но не е в пъти. Въпросният файл например, компресиран с WinUHA, е 1.97MB, докато компресиран с WinRAR е 2.38MB. И двата архиватора са настроени да компресират в режим "Best".

Иначе UHarc е крайно непрактичен. По-добрата му компресия не може да компенсира останалите му недостатъци. За средностатистическия потребител по-практичните архиватори като WinRAR, IZArc, WinAce, 7-Zip са по-добри алтернативи. UHarc си струва да се ползва в ситуации, когато само и единствено размерът има значение и ВСЕКИ КИЛОБАЙТ Е ВАЖЕН. Във всички останали ситуации просто няма смисъл от него.

Хем е така, хем не чак толкова, напоследък откак се пръкна и графичния интерфей, стана доста практичен, а другите функции на повечето архиватори се ползват от по-малко от 10 % от потребителите като цяло... но хората все пак предпочитат бързината и да наблъскат множество файлове на едно място...:)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Трябва да почнеш да разархивираш файла от първата част. Това е многотомен Rar файл. Следователно търсиш part1, защото явно си почнал да разархивираш (или пък не си свалил part1) от part2.
Link to comment
Сподели другаде

Трябва да почнеш да разархивираш файла от първата част. Това е многотомен Rar файл. Следователно търсиш part1, защото явно си почнал да разархивираш (или пък не си свалил part1) от part2.

Да разбрах и се получи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...