Jump to content

Проблеми със записвачката


Препоръчан пост

За съжаление записвачката пак започна да прави проблеми и вече не знам какво да правя.Прави проблеми само и само със дискове DVD+/-RW.Уж нещо записва /ЦЕЛИЯ ДИСК/, А ПОСЛЕ ВСЕ ЕДНО НЯМА НИЩО В У-ТО.Не знам какво трябва да се прави в този вече?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 53
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Аз бих проверил устройството на друг компютър, при който записването на всякакви дискове е безпроблемно. Така ще изключиш (или потвърдиш) вероятността за неизправност в самото устройство.
Link to comment
Сподели другаде

Пробвах я на друг PC и там беше същото положение - не разпознава презаписваеми дискове записани току що на нея дискове.Само ако са чисто нови неформатирани още самият Windows ти ги отваря и ти казва че са такива.От захранването не е защото я сложихме на друг компютър и там не работеше.Иначе записва +/-R.Занесох я в магазина дето бях я купил и да видим какво ще кажат след ремонт.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Изтеглих това /моделът на ДВДто ми е HL-DT-ST DVDRAM GT10N/

 

http://www.firmwarehq.com/download_1629-file_GT10N_A109.zip.html

 

Разхивирах, пуснах, но ми дава:

 

Vallid ATARI device can not be found!!!

F/W model is DVD+-RW GT10N

 

И до тук.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявай, но какво точно да търся

 

Извинявай, но какво точно да търся на сайта на АСУС?

И на сайта на LG търсих, но точно този модел го няма.

NRaven ти е предложил да влезеш в сайта на Asus,да потърсиш модела на твоя лаптоп и евентуално сред драйверите му да има и фърмуер за записвачката.Наскоро преинсталирах един Dell Inspiron и като влязох да тегля драйверите-а познай...за конкретния модел лаптоп имаше 2 или 3 вида фърмуер,т.е. лаптоппа е произвеждан с еквивалентно толкова видове записвачки..Та такива работи....неведоми са пътищата компютърни

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...