Jump to content

Споделяне на файлове между Windows XP и Vista-Not working?


Препоръчан пост

Здравейте, създадох мрежа между 4 компютъра като 3 от тях са с XP и един с Vista. между 3-те с хр няма проблеми обаче не мога да се свържа с вистата. в папката моите места в мрежата компютрите с хр виждат този с виста но нямат достъп до файловете които съм споделил,като ми изписва че не може да открие мрежовия път, а компа с виста не вижда компютрите с хр в мрежата, макар че когато искам да покаже картата за пътя на интернет показва всички компютри и рутера. Незнам какъв е проблемът изчетох доста по форумите и в интернет страницата на уиндоус, сложих LLTD, настроих мрежата на вистата, и какво ли още не, но не мога да го свържа с другите. И така ако някой има идеи моля помогнете.

-Интернетът го делим през рутер и мрежата е през рутера.

- 3-те компютъра са XP SP3

- Vista Ultimate SP1/32-bit

Link to comment
Сподели другаде

Няма никакви пречки за споделяне на файлове.

Кажи какво точно искаш да направиш,просто при Vista и при Win.7 споделянето е с малко по интересни настройки.При XP е само шеринг.

Ако всичките компютри са към една и съща група в домашна мрежа всеки един от тях има достъп до споделените папки на другия.

Пиши точно какво искаш и ще ти обясня подробно!Обясни с прости думи!

Link to comment
Сподели другаде

Искам да направя мрежа между 3 компютъра с хр и един с виста през суич. Искам всички компютри да си споделят файлове и да ползват един принтер. Досега направих мрежата между тези с хр но немога да сжържа компютъра с виста.
Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали важи за Vista - на Windows 7 когато имам точно този проблем - да не се вижда по мрежата с XP-тата въпреки насстройките, го решавам по следния начин:

 

На машината с Windows 7

  1. Start -> run -> secpol.msc
  2. Local Policies -> Security Options -> Network Security: LAN Manager Authentication level
  3. Променя се NTVLM2 responses only да стане на LM and NTLM - use NTLMV2 session security if negotiated
  4. Рестартира се.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти колега за бързия отговор, но и това не решава проблема. в показване на компютрите в работната група се вижда компютъра с виста и другите но когато кликна два пъти за достъп ми изписва: the network path was not found
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...