Jump to content

как да увеличим паметта на вградена видео карта


Препоръчан пост

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 2 weeks later...

Трябва да можеш, но тя картата е слаба така или иначе, така че и да заделяш повече памет няма да усетиш особено подобрение. Да не говорим, че ако въобще се усети някакво, то ще е само в игрите. А иначе всъщност нормалната работа на системата може да пострада леко, защото разполага с по-малко оперативна памет за самите приложения.

По всяка вероятност в момента ти е заделено някакво поносимо количество памет и няма смисъл да го човъркаш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте , искам да попитам как да си овелича видео картата. Аз съм с MSI u 135 , а видео картата ми е Intel GMA3150 , 64 MB of dedicated video memory up to 256MB както пише с възмжност до 256 мб. Каде трябва да вляза и какво трябва да направя за да я овелича.

Мерсии много ако ми отговоритее !!! :stop:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички :)

Аз съм един от не малкото хора които искаме да се понаучим

и също искам да си увеличя видеото заяото с 64 не ми варви ЦС а

Прочетох постовете внимателно но след като влезна в биоса не намирам

настройките на чипсите и затова качих следното видео ако някой може да помогне

благодаря предварително ;)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

Като за начало можеш да напишеш каква е конфигурацията - виждам, че става дума за доста стар компютър от видеозаписа (Intel Celeron 2,4 GHz; 512 MB RAM). Памета на видеокартата не може да се увеличава. Картата се сменя с по-мощна, ако има възможност.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

Като за начало можеш да напишеш каква е конфигурацията - виждам, че става дума за доста стар компютър от видеозаписа (Intel Celeron 2,4 GHz; 512 MB RAM). Памета на видеокартата не може да се увеличава. Картата се сменя с по-мощна, ако има възможност.

 

Благодаря човек

струваше си да опитам а за конфигорацията незнам каква е и незнам откаде да я искарам

(само не ми се смейте мноо ) :D

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте ще се опитам на две на три да ви обясня какъв е проблемът с който се сблъсквам и не мога да го оправя. Става въпрос за видео картата ми, искам да увелича стойностите на видео паметта си тъй като мисля че имам откъде да я взема, но все пак исках да се посъветвам с хора които разбират повече от мен.

лаптопът ми е HP Pavilion DV7t-1000

 

ето и данните:

Chip type: Mobile Intel® 4 series express chipset family

Dac type: Internal

Adapter string: MObile Intel GMA 4500MHD

Bios info: Intel Video BIOS

 

Total available Graphics memory: 1295 MB

Dedicated Video memory: 64 MB

System Video Memory 0 MB

Shared System Memory 1231 MB

 

 

Моля ви кажете какво мога да направя по въпроса, мн зле се държи на игрите. Ако може поне малко да се подобри...

Благодаря ви предварително

Link to comment
Сподели другаде

Не успях да намеря ръководство за модела. В BIOS провери ли за опция за определяне на заделената памет на видео картата?

Имай предвид обаче, че самата видео карта е слаба и колкото и да й повишава заделената памет, няма как да усетиш някаква разлика, различна от минимална (колкото да не е без хич).

Link to comment
Сподели другаде

Ами в BIOS а проверих и нямаше опция за заделената памет. Явно е стара версия. А само от BIOS a ли може да се направят такива настройки и няма ли начин тогава да си сменя BIOS a hp manuals тук има някаква документация ако ще ви бъде полезна.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...