Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

ОК, 

отворил сте word и вече имате текст, следва избрани абзаци или думи до които искате да достигнете от една дума до желаната дума.

Копирате желаната дума(!!!само една дума, ако искате да бъдат повече думи то тогава ги съединявате с долна черта "Кръгла_гума") (например на 28ма страница), следва:

post-18983-0-68200100-1382812379_thumb.jpg

post-18983-0-17244600-1382812379_thumb.jpg

post-18983-0-59379400-1382812378_thumb.jpg

post-18983-0-78392200-1382812377_thumb.jpg

Воала. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте!

 

Първо искам да се извиня, ако въпросът ми е бил задаван и преди. Преди две седмици преинсталнах компютъра си и беше добре. Но забелязах, че имам проблем с Уърда едва днес. Текстовете ми не се виждат... До преди няколко дни се виждаха и дори ги сейвнах, ама сега ми излиза празно поле. Някакви идеи какво е станало?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте Cheryll,

 

какво имате в предвид - "Не се виждат"

1. Самото име на файлът

2. Това което сте писали вътре в документа

3. Коя версия е Word-a (2000, 2003, 2007, 2010)

4. Лицензен ли е Офис пакета или не

5. Каква операционна система сте преинсталирал 

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Имам документ Microsoft Office 97 - 2003   Compatibility Mode  и функцията Remove Page Numbers е неактивна ,искам да премахна вида странициране ,който съм направила преди. Страниците ми се показват вдясно .Иначе съм с Microsoft Office 2007 .

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте maria11,

първото за което се сещам - е да не би да е заключен този файл и да не е позволено edit-ване, втори вариант - опитайте да кликнете два пъти върху самото число(номерацията) и ако стане активна, ще можете да го изтриете. 

Трето за което се сещам, отворете си един нов word документ и поставете номериране на страниците(каквото и да е) и вижте дали ще ви позволи да го премахнете след това. 

Така ще можем да видим дали проблема е общ или само с този Ви документ.

Link to comment
Сподели другаде

  Пробвах с нов документ въпросната функция за редактиране си е  активна. На документа на който искам да премахна страницирането ,дори и при цъкане върху номера не дава възможност за редакция. Питам се ако има ограничения  за редакции, как успях да  сложа странициране.Всъщност ,когато страницата е разположена във Footer  се поддава на редакция ,докато като е вдясно не мърда. Разгледах Review  / Protect Document  там няма отметка на Restrict Formmating and Editting  има отметка на Unrestricted Access . :bang:  Май истината е другаде . Благодаря ти много за  предложенията k0st4din . Твоите идеи ме наведоха на идеята да конвертирам файла в  docx  формат функцията Remove Page Numbers се активира ,но отново не мога да премахна страницирането.

Link to comment
Сподели другаде

Добрееее  :sad: , 

има ли възможност да се копира само текстът и да го поставите в един нов документ?

Ако не е голяма тайна, прикачете го да го погледнем и да го видим защо дава този проблем.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

 Да копирах и  го  доближих до оргинала  Microsoft Office 97 - 2003   Compatibility Mode  даже и със съответното странициране . Качих няколко странички ,че цялото е към 1500 .

Съдържание - Библия.doc

Link to comment
Сподели другаде

:cap:  Оправи се благодаря много за помощта .Аз въобще Header-a не съм и го поглеждала,явно не съм го свързала със страницирането. Отново много благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Преди имаше тема за Word, но не мога да я намеря.

Въпросите ми са следните: 

 

- как мога да начертая ъгъл от 45 градуса в Word?

- как мога да направя линия, на която аз да задам колко сантиметра да е дълга?

 

 Има ли изобщо някакъв начин?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте за второто:

post-18983-0-06774900-1398703879_thumb.jpg

post-18983-0-95383000-1398703879_thumb.jpg

 намерете широчината и вие укажете колко дълга да бъде (или къса)

За първото питане, ще може ли малко повече инфо или дали това би ви свършило работа:

ъгъл.docx

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...