Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

Microsoft Office 2003 има няколко версии, освен това има и различни локализации (има го преведен на различни езици). Ти не си посочил коя точно версия ползваш; за версията на "миналият офис" също нямаме информация. При това поожение мога да дам само общи съвети:

1. Провери си езиковите настройки на офис пакета. Ако ползваш локализирана версия на български език, в менюто Start би трябвало да има раздел за Microsoft Office, в който се намира инструмент за избор на език (съответно и на местни настройки).

2. Провери си настройките за правописна проверка в съответното приложение от офис пакета. В Microsoft Word 2003, например, проверката се настройва от меню Tools -> Language -> Set Language... .

3. В случай, че не използваш локализирана версия и искаш да използваш автоматична проверка на правописа на език, различен от английски, ще трябва да инсталираш допълнително приложение - Microsoft® Office Proofing Tools 2003.

За автоматична правописна проверка на български език можеш да използваш безплатни приложения, като например ItaEst - Така е!.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 4 weeks later...

Привет на всички!

Имам голям проблем с уърд-а, а точно днес трябва да пиша доста неща на него.

Та като се опитам да го пусна, ми се появава исталираща програма на уиндоус...

 

http://i184.photobucket.com/albums/x300/pi...pg?t=1195906781

 

... и след това търси някакъв файл...

 

http://i184.photobucket.com/albums/x300/pi...pg?t=1195906827

 

... после каквото и да натисна, ми се появява това...

 

http://i184.photobucket.com/albums/x300/pi...pg?t=1195906918

 

И най-накрая ми се отваря пустия уърд, но със сив екран... http://i184.photobucket.com/albums/x300/pi...pg?t=1195907141

 

И това се повтаря при всяко пускане на уърд, пробвах и с рестарт няколко пъти, но мникакъв ефект.

Ще съм благодарен, ако някой ми помогне, защото наистина ми е важно да напиша някой неща точно днес.

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам не си с администраторски акаунт на компютъра ?

Иначе преди това имал/а ли си този проблем ? От кога почна да става так ?

Сещам се, че като се инсталира офиса, пита дали да запази файлове, които ще са му нужни ако стане нещо такова.

И най-добре е да се даде да се добавят.

Друг вариант е да си свалиш офиса отново и да го инсталираш (ако имаш време).

П.п. дай информация с каква операционна система си и т.н. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ами акаунта ми е 'Компютърен администратор'

И преди е ставало така, но при рестартиране се е оправяло...

От днес ми се появи проблема.

А и уиндоуса и офиса не съм ги инсталирал аз, понеже не знам как става...

със windows xp professional версия 2002, sp 2, и е на бг ако има някакво значение и уиндоус-а, и офис-а

Link to comment
Сподели другаде

Ами видях един вариант в нета.. не знам дали ще помогне.

1. Click Start, and then click Control Panel.

2. Click Add or Remove Programs.

3. Click the Office program that you want to repair, and then click Change.

4. In the Maintenance Mode Options dialog box, click Reinstall or Repair, and then click Next.

5. In the Reinstall or Repair Office dialog box, click Detect and Repair errors in my Office

installation, and then click Install.

6. When the repair process is finished, run the update again.

Most likely you will need to have your Office 2003 CD handy.

Ако имаш хубав интернет, може и да успееш да го свалиш днес и да го инсталираш отново и не би трябвало да има проблеми :)

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление направих всичко, но пак ми иска PRO11.MSI

Изглежда няма да мине без преинстал... а и съм на бтк512, така, че няма да стане бързо изтеглянето :D

Aко може и да ми препоръчаш подходящ офис за моя бавен компютър (рама ми е 128, а процесора 1.6 гигахерца)

Link to comment
Сподели другаде

Нямам представа, дали са еднакви, но жената казва, че не може да се ориентира, кое как се прави. А с по старата версия няма проблеми - работи с заторени очи.

Например, като си пейстна някакъв текст, ми слага някаква рамка и не може да се направи нищо в нея, т.е. искам да изтрия част от него.

post-485-1195986839_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Еми 2007 е с изцяло нов интерфейс... имаше платена добавка, която добява меню, което имитира старите, до да се върне вида на 2003 е невъзможно. Иначе не знам как е копирано или поставено, но има опция да се постави специално (paste special) при което може да се постави само текста, без никакво оформление
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...