Jump to content

Програмиране, насоки


Препоръчан пост

Аз знам как се става ама още не съм станал щото не е чак толкова лесно :). Става се като започнеш да бачкаш някъде, там се работи в определена насока и с определени езици, и в тях си навлизаш. Няма друг начин. Сам от книга никой не е научил нещо особено, освен как да прави малки глупави програми като тези с който аз си губя времето, за който никой не му пука. Учиш в насоката която ти харесва. В нета си пише кой език за какво е. Основните са C и приятели и Java. Има езици за Интернет приложения и сървъри и т.н. И други за машини. бе въобще езици колкото искаш. С лопати да ги ринеш. До колкото разбирам обаче идеята е да научиш един от по обширните от тях и ако можеш да програмираш на него, няма да имаш проблеми да се прехвърлиш на другите по късно.
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Аз мога да ти препоръчам само Visual Basic.Net защото съм сега се занимавам с него. Той не е толкова сложен колкото всички мислят докато не го разбереш, с него можеш да правиш много програми и имаш голям избор. Опитах се да започна и с Python но ми се стори доста глупаво въобще не ми хареса и аз незнаех дори кое! Иначе можеда послушаш съветите и на хората по горе, да започнеш от възможно най-прост език като Pascal, Delphi. Не казвам и че те са лесни не съм виждал какво представляват но така предполагам, всички ми казват че се разбират лесно. Та когато се научиш да работиш с един език ПЕРФЕКТНО, тогава трябва да минеш на друг. Не като мен не ми харесал Python и съм започнал VB... Но и не съжалявам :) Така че можеш да решиш сам. За книги аз не чета. Уча се от www.youtube.com има много хора които могат да те научат на много неща там. Но най-вече чета в форуми подобни на този! Но не български а английски :P
Link to comment
Сподели другаде

Аз мога да ти препоръчам само Visual Basic.Net защото съм сега се занимавам с него. Той не е толкова сложен колкото всички мислят докато не го разбереш, с него можеш да правиш много програми и имаш голям избор. Опитах се да започна и с Python но ми се стори доста глупаво въобще не ми хареса и аз незнаех дори кое! Иначе можеда послушаш съветите и на хората по горе, да започнеш от възможно най-прост език като Pascal, Delphi. Не казвам и че те са лесни не съм виждал какво представляват но така предполагам, всички ми казват че се разбират лесно. Та когато се научиш да работиш с един език ПЕРФЕКТНО, тогава трябва да минеш на друг. Не като мен не ми харесал Python и съм започнал VB... Но и не съжалявам :) Така че можеш да решиш сам. За книги аз не чета. Уча се от www.youtube.com има много хора които могат да те научат на много неща там. Но най-вече чета в форуми подобни на този! Но не български а английски :P

 

Python е изключително мощен език, но според мен не е възможно най-подходящия избор за първи език. Pascal и Delphi определени не са от най-простите high-level езици, фундамента е един и същ във всички езици, просто начина по който Pascal го представя е доста объркващ (сиреч, синтаксиса). Също така понятието "работа с език" е двусмислено, лесно е да научиш синтаксиса на определен език, трудно е да мислиш на съответния език, като се възползваш и от най-малките тънкости, които ти предлага. Именно второто условие те прави добър програмист. За книжки - много жалко, повярвай ми, приятелю, ако си решил да се занимаваш с програмиране, с video tutorials до никъде няма да стигнеш, най-много да се научиш да пишеш елементарни програмки, нищо повече.

 

Моя съвет към начинаещите е да хванат език, концепцията на която е изключително близка до тази на най-използваните езици в днешно време, според мен добър начален език е C, след това изучаването на синтаксиса на C++, PHP, Java, и други C-like езици ще е доста лесна задача. Нататък всичко става с много четене и труд, четене на книжки, чужди програми, форуми и др.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...