Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ръководство конвертиране (рипване) на DVD в AVI

• Моля, влезте, за да отговорите
160 отговора по тази тема

#151 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 08 June 2012 - 08:01

Хм, мислех си, че са подобни навсякъде - поне с филтъра за орязване е така.

Да, обикновено не са много и всяко приложение използва някои или всички от тях. Т.е. използват се същите или сходни филтри. Аз обаче не съм се интересувал какви такива филтри съществуват, кои са по-добри и кои от тях в кои приложения се използват, защото аз самият много рядко ги използвам, а когато ги използвам, ми е достатъчно това, което вече го имa вградено в приложението за компресия, което използвам.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#152 maimuneka

maimuneka

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 09 June 2012 - 20:02

Aз искам от DVD 9 да ги правя DVD 5 имали такава програма и как се работи с нея ??

#153 maimuneka

maimuneka

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 09 June 2012 - 21:40

Toва DVD 9 е свален филм и искам да го сцепя на два диска или на един че нямам двуслойни с каква програма ??

#154 stanilabg

stanilabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1375 мнения
  • Живущ в:Пловдив, Кючука
  • Интереси:Акваристика

Публикувано: 09 June 2012 - 22:00

DVDShrink.

#155 maimuneka

maimuneka

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 11 June 2012 - 14:34

Голямо благодаря на човека бях наистина на зор , един хубав руски филм обработих , отново благодаря

#156 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 24 December 2012 - 23:48

Първо да благодаря и аз на Night Raven за ръководството. :)
И второ - да попитам за субтитрите - в раздела "за начинаещи" пише:"4. В поле Subtitle track(s), ако желаете, можете да укажете кои субтитри да се вградят в самия видео поток по време на компресията. Ако не желаете да вграждате субтитри, не поставяйте отметки." Понеже вече компресирах(конвертирах) видеото с AutoGK и после се сетих, че във VOB-файловете има и субтитри - бих искал да ги извадя като отделен файл(srt). Използвах програмката SubRip, но тя изглежда ми изкара само субтитрите на първият език, който се оказа холандски. Как мога да извадя субтитрите на някой от другите налични езици?

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#157 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 25 December 2012 - 00:40

Преди да започне разпознаването на символите(след като заредиш VOB файлаовете) можеш да си избереш език:

Публикувано изображение

#158 valiopeshev

valiopeshev

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Разностранни

Публикувано: 23 February 2014 - 17:14

Новият ми компютър е с четириядрен процесор х64 и Win8. При опит да заредя ifo файл в AGK получавам съобщение "Error parsing IFO file". Не се получава и с други файлове. Предполагам, че причината е, че AGK е несъвместима с х64 или с Win8. Така ли е? С какво бих могъл да правя добри рипове щом развитието на AGK е изоставено?

#159 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 23 February 2014 - 19:28

Версията на Auto Gordian Knot последната ли е? Въпросният IFO файл с DVD Decrypter ли е създаден?

#160 valiopeshev

valiopeshev

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 мнения
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Разностранни

Публикувано: 24 February 2014 - 21:17

Версиятя ми е 2.55. С нея на стария компютър и с Win7 направих няколкостотин отлични рипа по твоето ръководство. Между другото, в един руски сайт някой се оплакваше от същото, но той работеше на Win7. IFO файловете са от снети от торент сайтове филми (вече декриптирани, досега не съм се занимавал с декриптиране). Опитах с доста DVD филми от твърдия ми диск, не става. На старият компютър винаги се получаваше при същите филми.

Между другого, декриптирането е нещо като снемане на защита, нали? Досега съм копирал купени DVD дискове направо върху твърдия диск без декриптиране? Изглежда тези дискове са нямали защита?

#161 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 24 February 2014 - 22:26

Версиятя ми е 2.55. С нея на стария компютър и с Win7 направих няколкостотин отлични рипа по твоето ръководство. Между другото, в един руски сайт някой се оплакваше от същото, но той работеше на Win7. IFO файловете са от снети от торент сайтове филми (вече декриптирани, досега не съм се занимавал с декриптиране). Опитах с доста DVD филми от твърдия ми диск, не става. На старият компютър винаги се получаваше при същите филми.
  Между другого, декриптирането е нещо като снемане на защита, нали? Досега съм копирал купени DVD дискове направо върху твърдия диск без декриптиране? Изглежда тези дискове са нямали защита?

На теория би трябвало да се получават нещата, но не пречи да направиш едно ръчно декриптиране само на филма за всеки случай. Понеже става въпрос за вече свалени папки на DVD (предполагам), ще трябва да използваш DVDFab. Ако не се оправяш с нея, можеш да погледнеш този коментар.

Да, декриптирането е премахване на защитата. И да, ако си копирал DVD дискове на твърдия диск и въпросните копия са работили, значи не са имали защита. Такива са/бяха(?) обикновено дискове към разни вестници/списания.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители