Jump to content

Свързване на компютър с телевизор


Препоръчан пост

Здравейте,купих си S-video scart кабел(изображение по- долу) когато свързах компютъра с телевизора направих съответните настройки за да може компютара да засече ТВ-то и картината на монитора се появи и на ТВ-то. Дотук добре но картината е черно бяла а пък качеството ми е много хубаво.Ако може някой да сподели как да стане цветна защото опитах от ТВ-то да го направа на PAL но картината пак си остана черно бяла.Също така опитах и с TV-tool да направя нещо но уви нищо не стана.Видео картата ми е Nvidia GeForce 7300 LE.

Благодаря предварително! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Купи си цветен телевизор!

P.S. Сори, ама не се сдържах :crosseyes:

 

Точно с ТВ-туула трябва да намериш настройките, където се сменя на PAL. Поне аз преди имах Nvidia и от там си го направих светно, но не помня в кои настройки беше точно...Или май беше от Properties на самата видео карта...Имаше някъде едно падащо меню с различните системи.

Link to comment
Сподели другаде

Купи си цветен телевизор!

P.S. Сори, ама не се сдържах :crosseyes:

 

Точно с ТВ-туула трябва да намериш настройките, където се сменя на PAL. Поне аз преди имах Nvidia и от там си го направих светно, но не помня в кои настройки беше точно...Или май беше от Properties на самата видео карта...Имаше някъде едно падащо меню с различните системи.

Телевизора ми е цветен :peace: а за настройките на видеокартата опитах да го направа цветно като го направих на D/PAL но пак не стана остана си черно бяло не знам как да го направа вече ако маже помогнете малко повече дайте някакви варянти аз ще ги чакам. :thumbsup: (За да ви докажа че е цветен Телевизора ето и негова снимка която намерих в нета само че моя има отпред входове за чинчове малко по нов модел е.)

Link to comment
Сподели другаде

Имах такъв проблем преди време.Купих си нов компютър,

купих и кабел за TV Оut, на "ти" съм с всички настройки на Nvidia за

да мога да гледам на TV.Да обаче картината за секунда беше цетна ,

и после ставаше черно-бяла.

 

Какво ли не пробвах - не се оправи.

Накрая се оказа че причината е в кабела.

Не бяха свързани правилно трите кабелчета вътре.

Попитах GoOogle , и открих че има разлики при различните видеокарти.

Хванах поялника ,стария кабел го срязах, и удължих

с коксиален до 5 м.(добрата екранировка спомага за по-добрата картина)

,като запоих кабелчетата по друг начин.

И ооо чудо ... имах цветна картина на моя ЦВЕТЕН телевизор.

 

Така че моят съвет е да пробваш със смяна на кабела.

 

Edit: Между другото ако Tv-to ти е LCD защо не си вземеш

DVI->HDMI кабел за връзка.Картината се предава цифрово,

и качеството е с пъти по-добро.(5м. струва около 30 лв.)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Благодаря и на двама ви мисля първо да пробвам да сменя драйверите или пък да си закупа устройство като това по-долу (ако успея да си намера такова защото досега не мога да си го намера) или в краен случай както казва кокаl да си го направа с поялника но искам да попитам кокаl дали ще може да ми даде този сайт от гугъл за да видя схемата по която си го направил? Благодаря предварително! :peace:
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря и на двама ви мисля първо да пробвам да сменя драйверите или пък да си закупа устройство като това по-долу (ако успея да си намера такова защото досега не мога да си го намера) или в краен случай както казва кокаl да си го направа с поялника но искам да попитам кокаl дали ще може да ми даде този сайт от гугъл за да видя схемата по която си го направил? Благодаря предварително! :peace:

Tакива преходници има в повечето магазини за 1 лв. аз от там си накупих 5-6 и всичките работят без проблем ;)

Пробва ли да смениш системата от самия си телевизор, освен ПАЛ, пробвай и NTSC в някой случай помага ;)

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти, vyrgozunqk опитах да сменя системата на телевизора на всички видове които има той(PAL,AUTO,NTSC,NTSC1 SECAM) но не се получи остана си черно бяло.А относно това устройство което показах така наречения Адаптер къде мога да си го закупя мисля че с него е най -сигурно че ще стане защото аз отзад на ТВ-то нямам S-video вход но адаптера има и когато свържа двата кабела Video IN към копютъра и Video OUT към адаптера и включа адаптера в скарт входа на ТВ-то ще стане но не знам къде да си го намера този адаптер. Благодаря предварително :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,отново този път нещата се подобриха материално имам си преходник (изобр.по-долу) както виждате има 3 женски чинча , S-video вход и превключвател.Също така кабела който имам (намира се в първият ми пост) има 4 мъжки чинча за аудио и евро букса на която са прикачени всички кабели и два S-video кабела които са именувани с video IN и video OUT.Та проблема ми е следния вкарвам в преходника който е вкаран в Scart входа на телевизора S-video кабела video OUT и S-video кабела video IN в компютъра.След това вклювам ТВ-то и компютъра и какво да видя няма образ на ТВ-то.А преди без преходнка имаше но черно бял защото бях свързал само S-video кабела video IN(в компютъра) и евробуксата (в телевизора). И се чудя сега понеже всички кабели са прикрепени в тази евробукса дали точно тя дя не ми дава да изкарвам образ на телевизора и започвам да се чудя дали да не отеля двата S-video кабела от евробуксата и да ги съединя чрез запояване.Вие как мислите?Очаквам вашите предложения благодаря предварително. :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Здравейте,отново този път нещата се подобриха материално имам си преходник (изобр.по-долу) както виждате има 3 женски чинча , S-video вход и превключвател.Също така кабела който имам (намира се в първият ми пост) има 4 мъжки чинча за аудио и евро букса на която са прикачени всички кабели и два S-video кабела които са именувани с video IN и video OUT.Та проблема ми е следния вкарвам в преходника който е вкаран в Scart входа на телевизора S-video кабела video OUT и S-video кабела video IN в компютъра.След това вклювам ТВ-то и компютъра и какво да видя няма образ на ТВ-то.А преди без преходнка имаше но черно бял защото бях свързал само S-video кабела video IN(в компютъра) и евробуксата (в телевизора). И се чудя сега понеже всички кабели са прикрепени в тази евробукса дали точно тя дя не ми дава да изкарвам образ на телевизора и започвам да се чудя дали да не отеля двата S-video кабела от евробуксата и да ги съединя чрез запояване.Вие как мислите?Очаквам вашите предложения благодаря предварително. :thumbsup:

 

Защо се занимаваш с глупости,а просто не вземеш един преходник- s-video-чинч да го ръгнеш на видеокартата и кабел с подходяща дължина до телевизора? Преходника е 2лева.

ОЩЕ ИНФО ТУК

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
и аз искам да попитам същото картата ми е gforce 6200le обаче като свържа компютъра с тв ми се показва на тв черен екран и в ъгъла на телевизора ми прескача не е от телевизора щото е цветен и преди екстра ми даваше а сега моля някой да ми помогне благодаря предварително
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...