Jump to content

Проблем със ЦС-а :(


Препоръчан пост

За FPS-то значи...

На старият компютър Counter-strike ми вървеше с 80-90 FPS (кадъра за секунда)

 

CPU: Duron 850 Mhz.

RAM: 512 Mb

Video: GeForce 4 MX440 64RAM

 

Така че не виждам причина в хардуера на FuRiOuS за ниското FPS.

 

Новият ми компютър дава 300-450 FPS.

(След написване на командите в конзолата на CS) :

Developer 1

fps_max 999

 

CPU: INTEL DUALCORE E2140 2X2380 MhZ (clocked; FSB=280)

RAM: 2Gb DDR2 800mHz

Video: GеForce 8500GT 256RAM DDR2

 

Случвало ми се е обаче след смяна на драйвери да дава само 60 FPS.

Tова се дължи на настройките в Nvidia Control Panel->Menage 3D settings.

Последната настройка "Vertical sync" трябва да е на "Force Off", за да не се

синхронизира "FPS" с "Refresh Rate"(Опресняване на картината , пъти в секунда.)

 

Още един полезен съвет (offtopic), напишете "RATE" в конзолата на "Counter-Strike",

и му задайте стойност "9999"(Върши работа при голям лаг в мрежата)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Знаеш ли колко е голяма разликата м/у GF MX440 и Radeon 7000 ?! Който има шанс да е на PCI слот даже... :)

 

Благодаря много за съветите. Фпс-то го оправих, но изникна друг проблем. Като вляза и си вида латенсито и ми стане лошо. То варира около 100-200, а след като напиша в конзолата fps_modem 1, което не трябва да е 1, а нула ми се оправя не чак толкова добре за да мога да играя но варира между 40-50 латенси. :punish: :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много за съветите. Фпс-то го оправих, но изникна друг проблем. Като вляза и си вида латенсито и ми стане лошо. То варира около 100-200, а след като напиша в конзолата fps_modem 1, което не трябва да е 1, а нула ми се оправя не чак толкова добре за да мога да играя но варира между 40-50 латенси. :punish: :crosseyes1:

До 90 е нормален пинг, който става дори за тур. :)

Link to comment
Сподели другаде

До 90 е нормален пинг, който става дори за тур. :)

 

Много е нормално да играя със 90 пинг. И останалите да ми викат постоянно махнете го тоя хакер бе. Не виждате ли, че със спеед хак :giggle: :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Много е нормално да играя със 90 пинг. И останалите да ми викат постоянно махнете го тоя хакер бе. Не виждате ли, че със спеед хак :giggle: :giggle:

Тука има нещо друго, може би някакъв Loss, не е възможно при 90 пинг, да си "хакер" :)

Link to comment
Сподели другаде

Тука има нещо друго, може би някакъв Loss, не е възможно при 90 пинг, да си "хакер" :)

Ако ми обясниш какво означава това Loss ще ти бъда много благодарен. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Ако ми обясниш какво означава това Loss ще ти бъда много благодарен. :peace:

По-точно това са загуби на пакети, примерно играта изпраща 100 пакета и имаш 15 loss, значи 15 са загубени... от това често се получава лагването, Choke -а са смущенията, които също имат голям пръст в работата, пусни си net_graph 3 и следи показателите... :)

Link to comment
Сподели другаде

По-точно това са загуби на пакети, примерно играта изпраща 100 пакета и имаш 15 loss, значи 15 са загубени... от това често се получава лагването, Choke -а са смущенията, които също имат голям пръст в работата, пусни си net_graph 3 и следи показателите... :)

 

Значи прикачих файл със скрий шот на net_graph 3

Дано да може да се оправи това. :lookaround:

post-6825-1221671759_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

200 пинг, с 40 фпс и 3 Choke, сега разбирам защо си "хакер" :D ... pinga и choke-a попринцип идват от интернет доставчика и сървъра... другото е машината... loss е от интернета.
Link to comment
Сподели другаде

Това няма да помогне, ако е друг проблема. :haha:

 

Значи намерих проблема. То майка ми сама си призна като я притиснах малко :D :D

 

Значи тя ми казва, че преди време малките ни кучета били влезли в стаята ми и срязали кабела за нета и следователно майка ми за да не разбера аз се опитала да го оправи не знайно аз как не съм забелязал. Сега като го извадих кабела си нямате и представа за какво на въпрос става дума. .

Сегашното ми състояние е такова " :bat: " :D

Благодаря на всички за помощта. :hesthebest: :) :cap:

Link to comment
Сподели другаде

Значи намерих проблема. То майка ми сама си призна като я притиснах малко :D :D

 

Значи тя ми казва, че преди време малките ни кучета били влезли в стаята ми и срязали кабела за нета и следователно майка ми за да не разбера аз се опитала да го оправи не знайно аз как не съм забелязал. Сега като го извадих кабела си нямате и представа за какво на въпрос става дума. .

Сегашното ми състояние е такова " :bat: " :D

Благодаря на всички за помощта. :hesthebest: :) :cap:

Заради тебе, сега пускам балончета от лулата на мира :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...