Jump to content

DJ Tiesto на живо в София!


SURF_lady

Препоръчан пост

http://www.ticketpro.bg/UsersFiles/Images/tiesto_press_picture20.jpg

 

Почитан от милони фенове в цял свят като диджей номер едно в света, Тиесто ще посети България на 17 септември! Шоуто му у нас е част от настоящото световно турне на звездата “In Search Of Sunrise Tour 2008” и ще се състои в столичната зала Фестивална. Още от 17ч. пред залата ще има парти за най-запалените фенове на електронния гуру, които ще могат да вдигнат градусите на настроението си с живи сетове на български диджеи и леденостудена бира Туборг. Вратите на залата ще бъдат отворени точно в 22ч. когато ще стартира и голямото парти.

 

Мегазвездата ще се качи на сцената точно в полунощ.

 

http://www.ticketpro.bg/UsersFiles/Images/lucca20.jpg

 

След взривяващия сет на Тиесто на сцената ще се качи една от най-популярните жени на световната клубна сцена – Лука. Със своята атрактивна визия диджей дамата от Чехия ще държи публиката на крака до сутринта.

Нейната любов към електронната музика започва когато е едва на 16 години, след среща с популярния Боби Сентър в Бърно. В началото на 90те участва в едни от първите електронни партита в Чехия, на които специални гости са Пол ван Дайк и Ник Уорън. Лука става артист на „Czech Mersey Agency” и е канена на легендарни партита като Supersonic Garage, Metronome и Hradhouse Festival. През последните две години Лука е най-популярният чешки диджей и е класирана на 9то място сред най-добрите диджеи в света според авторитетното немско списание за електронна музика „Groove”.

През 2005г. е поканена да се присъедини като официален съпорт на европейското турне на Тиесто. Наред с диджей участията си, Лука е и много популярен продуцент и работи за лейбъла „Acapulco”. Нейни прачета стават любими на мегазвезди като Пол ван Дайк и Карл Кокс. Година по-късно излиза най-големият хит на Лука „Bodydance”, който превзема MTV с видео, направено от същия екип, който снима клиповете на Фет Бой Слим.

 

 

Подгряващи от българска страна за шоуто на Тиесто ще бъдат диджей Андрез, саксофонистът Динко Петров и тандемът диджей Владислав Рашков & Вяра Панталеева.

 

Андрез се занимава с музика от 3-годишна възраст, учи в Държавната музикална академия със специалност пиано и участва в различни поп и рок групи до 2000 година. Интересът му към електронната музика датира от 1999, а през 2005г. става част от най-голямата диджей агенция у нас – „Back 2 Back”. Резидент вечерите му в клуб Червило в София и клуб Мания в Слънчев бряг са супер популярни сред парти аудиторията в в цяла България. Негови авторски тракове и ремикси са част от плейлиста на някои от най-големите имена в бранша като Hernan Cattaneo, Jason Jollins, Federico Epis, Facundo Mohrr, Gerardo Boscarino, Alex Aguilar. Заедно със своя творчески партньор диджей Десо, Андрез е собственик на лейбъла „Seaburn records”, специализиран в издаването на прогресив хаус.

 

Динко Петров учи в музикалното училище в Пловдив, което завършва със специалност фагот. Прави множество концерти и печели награди от престижни конкурси за класическа музика. Паралелно се появява и увлечението му към друг духов инструмент - саксофон. През 2000 е приет в Държавна музикална академия със специалност саксофон. Наред с това започва да свири по клубове и прави записи с групи като ”Хиподил” и “Уикеда”. Издава албум и снима клипове с група “Седем”. Саксофонът става неговото призвание. През лятото на 2004 се запознава с DJ Pacho B, който му предлага да направят съвместен проект, който става супер успешен. Започват участия в различни клубове, като Planet Club, Hollywood Select, Makalali и др. Динко е поканен да свири на партито “Pacho B, Pepo & Friends” в клуб Plazma, а публиката направо полудява при неговите изпълнения.

 

Преди мега звездата Тиесто на сцената в зала Фестивална ще се качи и един от най-любимите български диджей - Владислав Рашков, заедно с Вяра Панталеева. Той е едно от най-големите имена на българската електронната сцена, гостувал е във всички добри клубове у нас и често е канен като гост диджей на партита в чужбина. Той е първият български диджей, свирил в легендарният Turnmills.

Вяра Панталеева е позната на публиката от участието й в телевизионния музикален формат „Стар Академи” – изключително талантлива и красива млада певица. Срещата й с Владислав Рашков е съвсем случайна и заедно правят общ проект - невероятна комбинация от електронни ритми и завладяващ женски вокал. От първото им участие в началото на 2008г. до днес Вяра Панталеева и Владислав правят множество участия в цяла България и печелят куп фенове.

 

Инфо: http://ticketpro.bg/

Link to comment
Сподели другаде

На феновете му/им - Честито!

Независимо, че тогава ще съм в София, няма да ида на концерта... не е моя стил музика.(независимо, че има няколко добри песни :Р )

Link to comment
Сподели другаде

Ако си бях в България по това време щях да отида със сигурност на този концерт пък макар и сама...

Тиесто прави една от най-страхотната музика (поне според мен) и едно от най-невероятните светлинни шоута. Истински спектакъл е да си на парти на Тиесто. Аз бях преди около 2 месеца на партито му в дискотека Ибиза във Вашингтон. За мен това си беше и ще си остане сбъдната мечта :)

Сладващия път АКО/КАТО дойде ще ида обезателно отново. :)

Който харесва такъв стил музика, просто горещо му препоръчвам да отиде :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Не искам да обиждам нито г-н Вервест, нито феновете му, но не разбирам що за обсебване е това. Има някои доста добри парчета, да, но общо взето го намирам за посредствен DJ. Всъщност и ATB и PvD също ги намирам за такива. В най-добрия случай малко над посредствени, но нищо кой знае какво. Камо ли да давам пари за тях. Според скромната ми персона BT е доста по-добър и заслужаващ творец и музикант, който има далеч повече лично творчество и възможностите и талантите му са доста повече от това да прави ремикси. Той пише музика и за филми (The Fast and the Furious и Monster за примери) и игри, а за последния си албум дори е създал собствен софтуер. Останалите малчугани като Tiesto и PvD имат още доста хлебец да ядат. :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Не искам да обиждам нито г-н Вервест, нито феновете му, но не разбирам що за обсебване е това. Има някои доста добри парчета, да, но общо взето го намирам за посредствен DJ. Всъщност и ATB и PvD също ги намирам за такива. В най-добрия случай малко над посредствени, но нищо кой знае какво. Камо ли да давам пари за тях. Според скромната ми персона BT е доста по-добър и заслужаващ творец и музикант, който има далеч повече лично творчество и възможностите и талантите му са доста повече от това да прави ремикси. Той пише музика и за филми (The Fast and the Furious и Monster за примери) и игри, а за последния си албум дори е създал собствен софтуер. Останалите малчугани като Tiesto и PvD имат още доста хлебец да ядат. :)

Прав си. Има доста DJs, които са добри не само в миксирането, но и в продуцирането. Примерите са доста. Това с което те се отличават от Тайс е, че не се стремят (все още) да станат толкова комерсиални и да се нахранят с пари. Тиесто има наистина добри тракове с доста изключения, де. Обаче шоутата му са наистина едни от най-добрите, като програма/реализация и т.н. Все пак в Trance индустрията не съществува само Тиесто.

Да не ме разбирате погрешно... на мен ми допада като DJ и това което пуска, но да се нарека негов фен... не мога, нищо, че има вероятност да ходя на партито му в сряда. :giggle:

 

пп: Лично според мен, най-голямото събитие тази година в България ще е Trance Culture.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...