Прехвърляне към съдържание

Снимка

DJ Tiesto на живо в София!

• Моля, влезте, за да отговорите
4 отговора по тази тема

#1 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 713 мнения

Публикувано: 06 September 2008 - 20:12

Публикувано изображение

Почитан от милони фенове в цял свят като диджей номер едно в света, Тиесто ще посети България на 17 септември! Шоуто му у нас е част от настоящото световно турне на звездата “In Search Of Sunrise Tour 2008” и ще се състои в столичната зала Фестивална. Още от 17ч. пред залата ще има парти за най-запалените фенове на електронния гуру, които ще могат да вдигнат градусите на настроението си с живи сетове на български диджеи и леденостудена бира Туборг. Вратите на залата ще бъдат отворени точно в 22ч. когато ще стартира и голямото парти.

Мегазвездата ще се качи на сцената точно в полунощ.

Публикувано изображение

След взривяващия сет на Тиесто на сцената ще се качи една от най-популярните жени на световната клубна сцена – Лука. Със своята атрактивна визия диджей дамата от Чехия ще държи публиката на крака до сутринта.
Нейната любов към електронната музика започва когато е едва на 16 години, след среща с популярния Боби Сентър в Бърно. В началото на 90те участва в едни от първите електронни партита в Чехия, на които специални гости са Пол ван Дайк и Ник Уорън. Лука става артист на „Czech Mersey Agency” и е канена на легендарни партита като Supersonic Garage, Metronome и Hradhouse Festival. През последните две години Лука е най-популярният чешки диджей и е класирана на 9то място сред най-добрите диджеи в света според авторитетното немско списание за електронна музика „Groove”.
През 2005г. е поканена да се присъедини като официален съпорт на европейското турне на Тиесто. Наред с диджей участията си, Лука е и много популярен продуцент и работи за лейбъла „Acapulco”. Нейни прачета стават любими на мегазвезди като Пол ван Дайк и Карл Кокс. Година по-късно излиза най-големият хит на Лука „Bodydance”, който превзема MTV с видео, направено от същия екип, който снима клиповете на Фет Бой Слим.

Подгряващи от българска страна за шоуто на Тиесто ще бъдат диджей Андрез, саксофонистът Динко Петров и тандемът диджей Владислав Рашков & Вяра Панталеева.

Андрез се занимава с музика от 3-годишна възраст, учи в Държавната музикална академия със специалност пиано и участва в различни поп и рок групи до 2000 година. Интересът му към електронната музика датира от 1999, а през 2005г. става част от най-голямата диджей агенция у нас – „Back 2 Back”. Резидент вечерите му в клуб Червило в София и клуб Мания в Слънчев бряг са супер популярни сред парти аудиторията в в цяла България. Негови авторски тракове и ремикси са част от плейлиста на някои от най-големите имена в бранша като Hernan Cattaneo, Jason Jollins, Federico Epis, Facundo Mohrr, Gerardo Boscarino, Alex Aguilar. Заедно със своя творчески партньор диджей Десо, Андрез е собственик на лейбъла „Seaburn records”, специализиран в издаването на прогресив хаус.

Динко Петров учи в музикалното училище в Пловдив, което завършва със специалност фагот. Прави множество концерти и печели награди от престижни конкурси за класическа музика. Паралелно се появява и увлечението му към друг духов инструмент - саксофон. През 2000 е приет в Държавна музикална академия със специалност саксофон. Наред с това започва да свири по клубове и прави записи с групи като ”Хиподил” и “Уикеда”. Издава албум и снима клипове с група “Седем”. Саксофонът става неговото призвание. През лятото на 2004 се запознава с DJ Pacho B, който му предлага да направят съвместен проект, който става супер успешен. Започват участия в различни клубове, като Planet Club, Hollywood Select, Makalali и др. Динко е поканен да свири на партито “Pacho B, Pepo & Friends” в клуб Plazma, а публиката направо полудява при неговите изпълнения.

Преди мега звездата Тиесто на сцената в зала Фестивална ще се качи и един от най-любимите български диджей - Владислав Рашков, заедно с Вяра Панталеева. Той е едно от най-големите имена на българската електронната сцена, гостувал е във всички добри клубове у нас и често е канен като гост диджей на партита в чужбина. Той е първият български диджей, свирил в легендарният Turnmills.
Вяра Панталеева е позната на публиката от участието й в телевизионния музикален формат „Стар Академи” – изключително талантлива и красива млада певица. Срещата й с Владислав Рашков е съвсем случайна и заедно правят общ проект - невероятна комбинация от електронни ритми и завладяващ женски вокал. От първото им участие в началото на 2008г. до днес Вяра Панталеева и Владислав правят множество участия в цяла България и печелят куп фенове.

Инфо: http://ticketpro.bg/

Специално за хората, които са проспали уроците по География в началното училище: Земята се върти около оста си, не около вас.

#2 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4645 мнения

Публикувано: 06 September 2008 - 22:00

На феновете му/им - Честито!
Независимо, че тогава ще съм в София, няма да ида на концерта... не е моя стил музика.(независимо, че има няколко добри песни :Р )

#3 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 713 мнения

Публикувано: 06 September 2008 - 22:46

Ако си бях в България по това време щях да отида със сигурност на този концерт пък макар и сама...
Тиесто прави една от най-страхотната музика (поне според мен) и едно от най-невероятните светлинни шоута. Истински спектакъл е да си на парти на Тиесто. Аз бях преди около 2 месеца на партито му в дискотека Ибиза във Вашингтон. За мен това си беше и ще си остане сбъдната мечта :)
Сладващия път АКО/КАТО дойде ще ида обезателно отново. :)
Който харесва такъв стил музика, просто горещо му препоръчвам да отиде :thumbsup:

Специално за хората, които са проспали уроците по География в началното училище: Земята се върти около оста си, не около вас.

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23230 мнения

Публикувано: 06 September 2008 - 23:54

Не искам да обиждам нито г-н Вервест, нито феновете му, но не разбирам що за обсебване е това. Има някои доста добри парчета, да, но общо взето го намирам за посредствен DJ. Всъщност и ATB и PvD също ги намирам за такива. В най-добрия случай малко над посредствени, но нищо кой знае какво. Камо ли да давам пари за тях. Според скромната ми персона BT е доста по-добър и заслужаващ творец и музикант, който има далеч повече лично творчество и възможностите и талантите му са доста повече от това да прави ремикси. Той пише музика и за филми (The Fast and the Furious и Monster за примери) и игри, а за последния си албум дори е създал собствен софтуер. Останалите малчугани като Tiesto и PvD имат още доста хлебец да ядат. :)

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#5 vincenzo

vincenzo

Thirsty for sciences

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 302 мнения

Публикувано: 15 September 2008 - 20:22

Не искам да обиждам нито г-н Вервест, нито феновете му, но не разбирам що за обсебване е това. Има някои доста добри парчета, да, но общо взето го намирам за посредствен DJ. Всъщност и ATB и PvD също ги намирам за такива. В най-добрия случай малко над посредствени, но нищо кой знае какво. Камо ли да давам пари за тях. Според скромната ми персона BT е доста по-добър и заслужаващ творец и музикант, който има далеч повече лично творчество и възможностите и талантите му са доста повече от това да прави ремикси. Той пише музика и за филми (The Fast and the Furious и Monster за примери) и игри, а за последния си албум дори е създал собствен софтуер. Останалите малчугани като Tiesto и PvD имат още доста хлебец да ядат. :)

Прав си. Има доста DJs, които са добри не само в миксирането, но и в продуцирането. Примерите са доста. Това с което те се отличават от Тайс е, че не се стремят (все още) да станат толкова комерсиални и да се нахранят с пари. Тиесто има наистина добри тракове с доста изключения, де. Обаче шоутата му са наистина едни от най-добрите, като програма/реализация и т.н. Все пак в Trance индустрията не съществува само Тиесто.
Да не ме разбирате погрешно... на мен ми допада като DJ и това което пуска, но да се нарека негов фен... не мога, нищо, че има вероятност да ходя на партито му в сряда. :giggle:

пп: Лично според мен, най-голямото събитие тази година в България ще е Trance Culture.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители