Jump to content

Връзка между два компютъра


Препоръчан пост

Здравейте.Надявам се тук да получа решение на проблема,който от известно време не мога да реша.

Имам два компютъра,който са в мрежа.Отскоро реших,че трябва да спопделям и папки м/у тях.

След многократно преинсталиране на протоколите,сега вече споделените папки се виждат и на двата,обаче при опит от

PC2,да отвори,която и да е папка,дава следната грешка.

post-5431-1222625478_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да създадеш нов потребител на двата компютъра, който ще използваш само за споделяне на папки и устройства (т. е., да е с ограничени права, а не администратор). Когато се свързваш с компютъра, чиито папки ти трябват, ползваш името и паролата на новия потребител.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте!

Прочетох няколко статии от вашия сайт на същата тема, но нещо не се получава.

Опитах се да свържа 2 компютъра в мрежа. Единият е настолен с ХР, другият е лаптоп с Виста. Свързах ги с кросовър кабел. Искам от настолния да вляза в лаптопа.Промених настройките на ЛАН картите на първия IP address: 192.168.0.1, Subnet Mask: 255.255.255.0 на лаптопа IP address: 192.168.0.2 , Subnet Mask: 255.255.255.0 После от първия избирам My Computer > Map Network Drive> Folder> \\192.168.0.2\c$ > Connect using different user name > въвеждам име и парола на лаптопа. Защитните стени ги изключих докато експериментирах.

Моля кажете каква грешка правя, защото веднъж виждам двата компютъра в групата HOME, друг път не ги виждам или виждам само първия , а не лаптопа и най важното нямам достъп.

Link to comment
Сподели другаде

Аз направих връзката без проблем, но сега ме интересува дали мога да направя същатата връзка и на БТК ADSL , защото са ми казвали, че те имат някакви защити.
Link to comment
Сподели другаде

Ами като се има впредвид, че и Microsoft вече 9 години откакто не поддържат NetBIOS, то не е учудващ фактът, че никой уважаващ себе си рутер НЕ рутира този протокол!

Така е и с ADSL мрежата на BTK: портове TCP 139, TCP 445, UDP 137, UDP 138 не се рутират.

 

Затова: или ръчно конфигуриран VPN межу публичните адреси на РС-тата (дали зад ADSL на БТК или друг рутер с публичен адрес на WAN интерфейса си - все тая) или готови предложения като Hamachi.

Разликата между двата варианта е, че при Hamachi целия трафик минава през сървъра им...

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък моля, да не даваш зор, защото е меко казано нахално.

1. Това е безплатен форум, а не платена гореща линия. Всеки, който пише, го прави от желание да помогне, без някакви лични облаги.

2. Не всеки е наясно с въпросната тематика.

3. Не всеки, който е наясно с тематиката, може да е постоянно онлайн, за да пише.

4. Към т.2 и т.3 прибавяме, че сега е вечерта на 31 декември и е нормално форумът да е допълнително празен. Предполагам се сещаш и сам защо.

5. Да даваш зор за по-малко от 12 часа си е дори наглост.

 

Крайно време е българинът да се научи да уважава чуждия труд и време и да не приема всичко за даденост.

Link to comment
Сподели другаде

5. Да даваш зор за по-малко от 12 часа си е дори наглост.

 

Крайно време е българинът да се научи да уважава чуждия труд и време и да не приема всичко за даденост.

 

Писах 2-ри пост единствено заради това , че друг потребител писа след мен по друг въпрос. Не виждам какво нагло има да помоля втори път за помощ?

 

Моля някой да ми отговори на поставените въпроси по-горе.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...