Jump to content

Проблем със записвачка Lite_ON DVDRW LH-20A1P


Препоръчан пост

Проблема е следния:като вкарам вербатум + или - (без значемие) или Memorex DVDRW - ми разпознава диска. И други разпознава - още 2-3 вида. Вчера се мъчих да запиша 1 DVD Traxdata - не стана. Понеже записвам имидж файл, пробвах с няколко програми - не е от програмата. С poweriso стана. Вкарах 1 DVD - R supermedia - записа го, но ми изписа някаква грешка и че някои устройства може да работят. После вкарах готовия диск - Lite_ON DVDRW LH-20A1P не го разпозна и не го чете съответно - incorrect function. После пуснах същия диск в LG DVD рома - бутващото DVD си тръгна нормално. Кои services да включа за да ми разпознава дисковете DVD записвачката. Или ако проблема е друг, моля кажете. Тоя диск Ttraxdata - сега пак го мъчих - то чак ми забиха и нерото, и алкохол 120, и poweriso, и целия комп та на няклко пъти рестартирах, дори 3 мин ми стоя черен екрана след единия рестарт - ужас.

 

И като съм почнал - кво става, че firefox-a ми заема 35 МБ RAM pri otworena samo tаzi страница

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

От неясното ти обяснение разбрах, че DVD-ROM устройството ти LG чете всичко, което му връчиш. Това, което не разбрах е, LiteOn записвачката какво успява да чете и запише и какво НЕ успява да чете запише.
Link to comment
Сподели другаде

От неясното ти обяснение разбрах, че DVD-ROM устройството ти LG чете всичко, което му връчиш. Това, което не разбрах е, LiteOn записвачката какво успява да чете и запише и какво НЕ успява да чете запише.

 

По-подробно и ясно не знам как да го обясня. Не е важно какво, а какъв е диска. Все пак ше го повторя - image file в случая. Тоя същия image file си го записах без проблем на Memorex DVD RW. И си го прочете без проблем. Не разпознава Traxdata DVD - R, Supermedia DVD - R.

Link to comment
Сподели другаде

Ако чете и записва някои дискове (особено ако са определени марки, а не индивидуални бройки), а не чете и не записва други, то може би има проблем със софтуера на устройството. В такъв случай обновяване на фърмуеъра може да помогне.
Link to comment
Сподели другаде

Ако чете и записва някои дискове (особено ако са определени марки, а не индивидуални бройки), а не чете и не записва други, то може би има проблем със софтуера на устройството. В такъв случай обновяване на фърмуеъра може да помогне.

 

Да. За това говоря, но какво точно да направя.

Link to comment
Сподели другаде

1) изтегляш и разархивираш архива с последния за момента фърмуеър за LiteOn LH-20A1P: LH-20A1P KL0P (812KB);

2) спираш всички ненужни програми и затваряш всички излишни прозорци;

3) уверяваш се, че в устройството няма диск и че шейната му е прибрана;

4) стартираш KL0P.exe;

5) следваш инструкциите, за да флашнеш устройството; ако устройството ти вече е със същия фърмуеър, програмата трябва да си те извести за това;

6) след като флашването приключи най-вероятно ще бъдеш попитан дали компютърът да се рестартира сега, на което е добре да се съгласиш. В противен случай рестартирай ръчно.

7) готово.

 

За жалост не мога да ти дам по-точни инструкции за т.5, защото аз нямам LiteOn устройство, а програмата не се стартира, ако не открие такова. И все пак не би трябвало да е особено сложно. :)

Link to comment
Сподели другаде

1) изтегляш и разархивираш архива с последния за момента фърмуеър за LiteOn LH-20A1P: LH-20A1P KL0P (812KB);

2) спираш всички ненужни програми и затваряш всички излишни прозорци;

3) уверяваш се, че в устройството няма диск и че шейната му е прибрана;

4) стартираш KL0P.exe;

5) следваш инструкциите, за да флашнеш устройството; ако устройството ти вече е със същия фърмуеър, програмата трябва да си те извести за това;

6) след като флашването приключи най-вероятно ще бъдеш попитан дали компютърът да се рестартира сега, на което е добре да се съгласиш. В противен случай рестартирай ръчно.

7) готово.

 

За жалост не мога да ти дам по-точни инструкции за т.5, защото аз нямам LiteOn устройство, а програмата не се стартира, ако не открие такова. И все пак не би трябвало да е особено сложно. :)

 

Благодаря ти много за отделеното време. За жалост и сега, след като ъпдейтнах фирмъера, диска Supermedia DVD -R, който записах с poweriso, Lite On не го разпознава, докато LG DVD ROM няма никакви проблеми с него.

Да те запитам защо firefox ми дърпа толкова много RAM - в момента 65 МB? Не ми се вижда нормално при отворени 2 прозореца на браузъра.

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът най-вероятно се дължи на несъвместимост между устройство и носител, което най-вероятно пък е повече вина на носителя, отколкото на писачката, макар и не само. Ако носителите са нискокачествени, нищо чудно да не работи добре с тях. Това, че LG устройството ги разпознава, не означава, че всички останали устройства трябва също да го правят. Общо взето всяко устройство работи с различните носители различно и е напълно нормално да има несъвместимости. Производителите на устройства се опитват да добавят поддръжка на повече носители в новите си фърмуеъри, но и те не могат да огреят навсякъде. Има доста фактори, които влияят и не може да се даде някакво конкретно решение.

 

Проблемът с Firefox няма нищо общо с темата, но все пак ще отговоря. Нормално е браузър да заема подобно количество RAM. Аз съм с Opera 9.27 (9.5х е доста бъгав все още) и при стартиране си заема също около 60MB. Това е още по-нормално за Firefox, който винаги си е бил известен с големичките количества памет, които гълта, дори и при малко на брой табове отворени.

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът най-вероятно се дължи на несъвместимост между устройство и носител, което най-вероятно пък е повече вина на носителя, отколкото на писачката, макар и не само. Ако носителите са нискокачествени, нищо чудно да не работи добре с тях. Това, че LG устройството ги разпознава, не означава, че всички останали устройства трябва също да го правят. Общо взето всяко устройство работи с различните носители различно и е напълно нормално да има несъвместимости. Производителите на устройства се опитват да добавят поддръжка на повече носители в новите си фърмуеъри, но и те не могат да огреят навсякъде. Има доста фактори, които влияят и не може да се даде някакво конкретно решение.

 

Проблемът с Firefox няма нищо общо с темата, но все пак ще отговоря. Нормално е браузър да заема подобно количество RAM. Аз съм с Opera 9.27 (9.5х е доста бъгав все още) и при стартиране си заема също около 60MB. Това е още по-нормално за Firefox, който винаги си е бил известен с големичките количества памет, които гълта, дори и при малко на брой табове отворени.

 

Как мога да сложа по-стар firmware - щото ше я нося в сервиза, но искам да пробвам с по-стар firmware първо. Да кажем с версия 2.2.38; тази която ми предложи и сложих е 2.2.62

Link to comment
Сподели другаде

Версията, която сложи, е KL0P. Не знам откъде вземаш твоята номерация. Можеш да потърсиш в интернет по-стара версия на фърмуеъра, но по-старите версии са изтрити от сайта на LiteOn. KL0G, KL0M, KL05 са по-стари версии (последната е най-стара). Можеш да пробваш да си ги намериш от някой друг сайт.
Link to comment
Сподели другаде

Версията, която сложи, е KL0P. Не знам откъде вземаш твоята номерация. Можеш да потърсиш в интернет по-стара версия на фърмуеъра, но по-старите версии са изтрити от сайта на LiteOn. KL0G, KL0M, KL05 са по-стари версии (последната е най-стара). Можеш да пробваш да си ги намериш от някой друг сайт.

 

Тая, която намерих е KL0M. Проблемът е, че не мога да я инстална.

post-6699-1220367352_thumb.gif

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Може би LiteOn не позволяват флашване на по-стари версии на фърмуеъра. Ще трябва да си караш с последната версия.

 

Не искам да пускам нова и тема и затова пиша тук. Аз записвачката я занесох в сервиза и я смениха. Там ми заявиха, че понеже съм имал инсталиран TuneUp Utilities 2008, той можел да ми създаде проблеми. Като отидох да си взема новата записвачка, не разпознаваше празните дискове - incorrect function. Оставих я да решат проблема и като отидох после да я взема, ми заявиха, че съм бил имал спрени процеси и това била причината. Така и не разбрах кои точно процеси, ако е истина да знам в бъдеще как да си решавам подобем проблем. И може ли TuneUp Utilities 2008 да ми създаде реално проблеми - да с него си чистя регистрите и ненужните файлове - remove junk files, TuneUp Click Maintenance, registry cleaner и какво - може ли да ми забърше нещо, което не трябва.

 

Не искам да пускам нова и тема и затова пиша тук. Аз записвачката я занесох в сервиза и я смениха. Там ми заявиха, че понеже съм имал инсталиран TuneUp Utilities 2008, той можел да ми създаде проблеми. Като отидох да си взема новата записвачка, не разпознаваше празните дискове - incorrect function. Оставих я да решат проблема и като отидох после да я взема, ми заявиха, че съм бил имал спрени процеси и това била причината. Така и не разбрах кои точно процеси, ако е истина да знам в бъдеще как да си решавам подобем проблем. И може ли TuneUp Utilities 2008 да ми създаде реално проблеми - да с него си чистя регистрите и ненужните файлове - remove junk files, TuneUp Click Maintenance, registry cleaner и какво - може ли да ми забърше нещо, което не трябва.

 

И как да си почистя регистрите и излишните неща при браузване например директно с функциите на уиндоус?

Link to comment
Сподели другаде

Не искам да пускам нова и тема и затова пиша тук. Аз записвачката я занесох в сервиза и я смениха. Там ми заявиха, че понеже съм имал инсталиран TuneUp Utilities 2008, той можел да ми създаде проблеми. Като отидох да си взема новата записвачка, не разпознаваше празните дискове - incorrect function. Оставих я да решат проблема и като отидох после да я взема, ми заявиха, че съм бил имал спрени процеси и това била причината. Така и не разбрах кои точно процеси, ако е истина да знам в бъдеще как да си решавам подобем проблем. И може ли TuneUp Utilities 2008 да ми създаде реално проблеми - да с него си чистя регистрите и ненужните файлове - remove junk files, TuneUp Click Maintenance, registry cleaner и какво - може ли да ми забърше нещо, което не трябва.

 

 

 

И как да си почистя регистрите и излишните неща при браузване например директно с функциите на уиндоус?

 

Да, може да ти забърше нещо, което не трябва (както междувпрочем и всяка подобна програма) и заради това трябва добре да знаеш, какво правиш с нея! Според мен опитай с една преинсталация на Win-a на чисто и ако и след това ти прави проблем, просто забрави за марката LiteOn.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно. По принцип бих бил първият, който би разкритикувал TuneUp, но в случая не виждам какво може да е по нейна вина. Единствената стойност, за която се сещам, че може да оплеска е LowerFilters. Ако в нея обаче нещо не е наред, то това ще означава проблем с всички дискове и дори липса на устройството в My Computer. Ако стойността бъде изтрита, то това пък би решило проблемите с устройството в общи линии.

Повечето устройства ще докладват incorrect function при опит за отваряне на празен диск, ако услугата IMAPI CD-Burning COM Service е спряна. Това е услугата, която е отговорна за вградената в Windows функция за запис на дискове. Спирането й не влияе по никакъв начин на работата с дадено устройство, просто се забранява записа от вградения в Windows инструмент. Ако е включена услугата, при опит за отваряне на празен диск той ще се отвори и ще бъде показана празна папка с опция за добавяне на файлове за запис с вградената за това функция. Не разбирам кое му е толкова фаталното дали при опит за отваряне на празен диск ще изписва грешка, вместо да отваря празна папка. Най-вероятно това са имали предвид "спецовете", като са казали, че имаш спрени "процеси".

Нито едно от двете неща обаче не виждам как може да накара устройството ти да работи нормално с някои дискове (да ги чете и записва), а с други - не.

 

Според мен опитай с една преинсталация на Win-a на чисто и ако и след това ти прави проблем, просто забрави за марката LiteOn.

Забравянето на Lite-On на практика не е толкова лесно (макар че може да се пробва), защото като цяло имат доста добри устройства и ги считам за по-добри от всичко, което излиза от фабриките на Sony NEC Optiarc например. А и единствените реални алтернативи на Lite-On са LG и Samsung (които също не са толкова популярни, колкото LG и Lite-On). Всичко останало или не се произвежда вече и/или не се намира в България, или общо взето купувайки марката има голям шанс устройството да е всъщност пак Lite-On. Така че една по-калпава бройка не значи, че даден потрбеител повече не бива да ползва марката (която по принцип е надеждна), особено при малкото алтернативи, които са налични. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...