Jump to content

Проблем с рутер D-LINK DI-524


Препоръчан пост

@5ar

 

Здравейте, Желая да споделя и моите проблеми с dlink 524 В4. Ползвам рутера от 10 месеца. На моя доставчик плащам за тарифа от 8 Mbit. Периодично (през около седмица) ми се забавяше скоростта на download до 1 Mbit а uploada остава същия.Когато си включа компа директно без проблем достигам максималната си скорост. Хванах му цаката чрез рестарт на рутера при появяване на забавянето. От 3 дни съм му обновил фърмуера до версия 2.07 и с нетърпение очаквам резултата. Ако някой има случайно подобен проблем моля да пише.

 

Просто искам да те предупредя, че тази машинка е от най-ниския клас на домашни рутери. Така че не очаквай от нея да отговори на твоите големи изисквания - 8Mbit. Тя просто няма да се справи. Изходът е да намалиш връзките в торентите или да ги ограничиш.Просто и елементарно е да разбереш, че чипът на този рутер е доста бавен и като го натовариш просто се скапва. Друго възможно решение е да осигуриш подобрена вентилация на рутера и на чипа(радиатор-вентилатор и др. усъвършенствания). Но отново ще бъде огромен компромис.

Кардинално решение е да преминеш към рутери от по-висок клас - например Linksys WRT54GL . Той ще може да се справи с твоята задача.

Ако ти е необходима малко повече информация, прочети тук

 

 

@tato

 

 

Едит: Две въпросчета - коя от всичките опции за защита на WLAN-а е най-добра?

 

Чети тук

 

И нормално ли е WiFi скоростта ми да не надвишава 2,5MB? В смисъл стационарно ПС -> LAN -> DLINK -> WiFi лаптоп?

ДА - Напълно нормално!Скоростта на безжичната мрежа се колебае от много фактори, така че е нормално!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Благодаря много на Perkoto. Първо ще се запозная подробно с темите които ми показа и след това ще взема решение. Почти съм сигурен, че ще се насоча към посочения от тебе модел (119 лв). Би ли ми отделил още от времето си да ми кажеш ако премина на др тарифа (20 Mbit ) посочения модел ще ми свърши ли работа ?
Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм с Lokoto! Става без проблем, но ако използваш лаптоп и безжична връзка, не се надявай да достигнеш лимита на връзката, особено ако лаптопът е през 1-2 стени.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте,

 

Тъй като неколкократно стана въпрос за проблеми с този рутер искам и аз да споделя моите неволи.

 

Преди време си купих DI-524, но не помня дали е бил B4 (най-вероятно да). Работеше добре според мен, въпреки, че в първите 2-3 седмици ми се случи няколко пъти да спира нета - оправяше се мигновенно с рестарт на рутера... но все пак се случваше от време на време. После нялколко месеца работи безотказно... докато една гръмотевична буря не му разказа играта :) карах без рутер известно време, въпреки, че беше в гаранция, защото ми беше неудобно да правя рекламация при положение, че знам какво се е случило. Все пак един ден се реших да пробвам да го занеса в магазина от където съм го купил пък каквото кажат хората - а те казаха, че ще го дадат на сервиза на d-link и там каквото решат. D-link решиха да ми дадат чисто нов рутер! Ура, ура :) браво на d-link - голяма червена точка. :)

Но... този, който ми дадоха(сегашния) е въпросната ревизия G2 :( - голяма черна точка :D Каквото и да правех не можех да го подкарам. Опитвам да го настроя да се връзва през PPPoE - не и не и не и не - в status tab-a си седи на disconnected и туй то.

И така се почна ровенето из нета.(което има и добра страна, защото до сега не знаех за този форум и това ми е първия пост ;))

Версията, която беше сложена на firmware-a на рутера беше 3.12. Реших и аз да upgrade-на до 3.13 - благодарности на колегата Cedomir!

 

След upgrade до 3.13 нета тръгна веднага - просто беше прекрасно изживяване... за 1 мин. - след това установих, че с 3.13 няма wireless! Странното е обаче, че можех да администрирам рутера през wireless-a, но не можех да отворя никакъв сайт, въпреки, че рутера твърди, че е Connected. С кабел работеше безпроблемно.

 

И тук идва интересния момент - реших да флашна още веднъж пак с 3.13 - в резултат всичко работи на 6!

 

Според мен ключвия момент за подкарването на тези машинки е не толквоа да бъдат флашнати с нов firmware, а по-скоро да бъдат флашната с някакъв. Предполагам, че въпросния модел 524 има някакви проблеми, които се разрешават в самия процес на флашване. Имал съм подобен проблем с друг вид hardware - един mp3 player така се бъгваше и се оправяше само след флашване - всеки път с една и съща версия на firmware-a.

 

Ами това е от мен - малко по-дълго стана от колкото очаквах, но се надявам да е ползено на някого - просото опитайте да флашнете няколко пъти докато се разрешат проблемите - а те според това, което изнамерих по форумите в нета са много и разнообразни - неработещ wireless, бавен нет, прекъсване на връзката, а както и в моя случй - никаква връзка въобще!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте купух си това дръвче от ТЕХНОПОЛИС D-LINK G2 връзвам го по учебник и няма интернет,не може да си намери IP -адреса автоматично ,аз не ги знам за да ги вкарам ръчно тоест ip добре ами другите; маска;шлюз.Отидох на другият ден до въпростният магазин за техника там до колкото разбрах трябва да ходя на адрес http://192.168.0.1/ да пиша име admin без парола там остава празно и давам ок....и т.н...ip-адрес.И ето сега стагаме до един друг момент ,и тогава попитах а този инсталационият диск за какво ми е ,най-любезно ми обясниха че той е за чужбина и на нас нетрябвал.От тук си правя извода че не е за нашият пазар.Поисках да го сменя неможело рутерът работел .Имам друг рутер Tenda W302R него докато го вържа и имам интернет на PC след това слагам инстл.диск избиран каква връзка ще ползвам име парола и готово. :crazy: С този рутер полудях и пари не връщат и рутер не подменят дори за доста по-скъп и нищо че не е за нашият пазар.Споделям това защото по горе бях чел че някой като рестартира LAN и наглася автоматично да намери IP-адреса и това пробвах нестава,става в Германия и други части на света в България с адресчето ръчно, :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: ми това е от мен ,не взимаите първият

рутер на тънка цена .

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Днес флашнах моето рутерче в офиса от версия 3.12 към 3.13 (предоставения от Cedomir firmware) и мога да кажа, че се държи прекрасно (до колкото прекрасно може да се държи рутер от тоя клас). Имам предвид, че проблема, който имах с връзката м/у рутера и различни pocketPC устройства е решен. Благодаря на Cedomir за добрата работа :)
Link to comment
Сподели другаде

Да питам и аз нещо относно този рутер.

Имам го от 3 седмици, модел G2, с оригиналния фирмуеър. Не използвам засега безжичната връзка, даже съм я изключил. С два компютъра съм и споделям интернета към двата. Настройките ги направих за няма и 5 минути като и мрежата между двата компютъра си продължи да работи без допълнителни настройки. Оттогава не съм го рестартирал и работи добре. Нета ми не е от най-бързите, така, че за максимални скорости не мога да изкажа мнение, но общо взето съм доволен. Само не можах да намеря начин (пък и незнам възможно ли е) да изключвам някои от WAN портовете през настройките на рутера. По-рано за тази цел просто спирах втората лан карта на основния компютър (който използвам аз). Това го правя с цел да вдигна скоростта на нета, тъй като така вече няма да се споделя между двете PC. А сега с рутера единственото което мога да направя е да извадя кабела на втория компютър. Би ли могло да стане това софтуерно?

Link to comment
Сподели другаде

Да питам и аз нещо относно този рутер.

Имам го от 3 седмици, модел G2, с оригиналния фирмуеър. Не използвам засега безжичната връзка, даже съм я изключил. С два компютъра съм и споделям интернета към двата. Настройките ги направих за няма и 5 минути като и мрежата между двата компютъра си продължи да работи без допълнителни настройки. Оттогава не съм го рестартирал и работи добре. Нета ми не е от най-бързите, така, че за максимални скорости не мога да изкажа мнение, но общо взето съм доволен. Само не можах да намеря начин (пък и незнам възможно ли е) да изключвам някои от WAN портовете през настройките на рутера. По-рано за тази цел просто спирах втората лан карта на основния компютър (който използвам аз). Това го правя с цел да вдигна скоростта на нета, тъй като така вече няма да се споделя между двете PC. А сега с рутера единственото което мога да направя е да извадя кабела на втория компютър. Би ли могло да стане това софтуерно?

 

Не! Няма тази възможност - софтуерно да изключваш портовете, но ти предлагам следния трик:

Използваш DHCP.

- Отначало включваш Динамичното разпределение на адресите (DHCP).

- Разпределяш със статични адреси всяко едно устройство. Аз например имам 2 на "твърда" и 7 на "безжична".

- Ограничаваш броя на адресите (начало и край), така че разликата им да бъда равна на броя на всички налични устрайства, които ползваш.

- После караш всяко едно устройство да си избере адрес и го вкарваш в списъка на статичните адреси.

- Когато изпълниш целия списък (разбирай - броя на устройствата да бъде равен на броя на адресите), то вече може да управляваш всяко едно стройстве с "човката" пред него. Но трябва да си изключил DHCP-то.

 

Забележка: Да ти призная честно, аз имах проблеми, когато изключин DHCP-то. Нещо не можеше да се съгласува с другите устройства, затова и сега използвам включено DHCP, с ограничен брой на адресите... За всеки случай, срещу външни атаки. И още едно признание - не очаквай от тази машинка повече от колкото е описано в ръководството за експлоатация. Решил съм да пробвам това, но не ми стига време. Дано да има развитие на това устройство...

Редактиран от Perkoto
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! И аз се присъединих към групата на купилите "D-Link DI-524 - G2". Та при мен е следния проблем: ISP ми ползва засичане на МАС адрес (М-НЕТ). Та възползвам се от възможностите на рутера да клонира MAC дреса на лан картата на лаптопа. Въвеждам настройки за DNS сървър и всичко останало. Стартирам wifi-то на лаптопа, кънектвам се към мрежата и до там. Едва успява да зареди началната страница на mail.bg и до там. Като влезна в network & sharing centre (забравих да кажа, че съм с Vista Home Premium) и дам diagnose на връзката получавам следната забележка: не мога да комуникирам с DNS. Когато съм свързан към рутера, но чрез кабела за настройка, имам интернет без никакъв проблем и с висока скорос. Ето ги настройките на рутера, някой ако може да помогне ще бъда много благодарен. Само да кажа, че нямам TTL ограничение и не съм ъпдейтнал фирмвеара на рутера за сега.post-13941-12650591373458_thumb.jpgpost-13941-12650591489927_thumb.jpg
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! И аз се присъединих към групата на купилите "D-Link DI-524 - G2". Та при мен е следния проблем: ISP ми ползва засичане на МАС адрес (М-НЕТ). Та възползвам се от възможностите на рутера да клонира MAC дреса на лан картата на лаптопа. Въвеждам настройки за DNS сървър и всичко останало. Стартирам wifi-то на лаптопа, кънектвам се към мрежата и до там. Едва успява да зареди началната страница на mail.bg и до там. Като влезна в network & sharing centre (забравих да кажа, че съм с Vista Home Premium) и дам diagnose на връзката получавам следната забележка: не мога да комуникирам с DNS. Когато съм свързан към рутера, но чрез кабела за настройка, имам интернет без никакъв проблем и с висока скорос. Ето ги настройките на рутера, някой ако може да помогне ще бъда много благодарен. Само да кажа, че нямам TTL ограничение и не съм ъпдейтнал фирмвеара на рутера за сега.post-13941-12650591373458_thumb.jpgpost-13941-12650591489927_thumb.jpg

 

Версията G2 е доста нестабилна. Подмени си фърмуера с този и виж дали проблемите продължават. Ако положението е същото, обади се отново, за да търсим отговор на тях!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Интересен проблем имам с този рутер dlink 524 -g2 е модела 54мб.

Безичната мрежа към лаптопа е ок връзката става не ми се губи нета за сега, но проблема е като се кънектна с телефона няма и една минута и връзката пада и накрая няма интернет телефона е Iphone, късно видях по форумите че всички имат този проблем някакво неразбирателство между тях се получава.

Знае ли някой как да го оправя без DNS вече пробвах не става.

Рутера е с фирм 3.12 2008 юли месец пише!

Дали ще се получи с 3,13 версия? а и тук ftp://ftp.dlinkla.com/pub/drivers/DI-524/ този фирм от 2009 дали ще стане, притеснява ме това което пише не го разбирам напълно да не прецакам нещата:)пише: за този ъпдейт 09/09/2009 12:00 1,886,063 FIRMWARE_DI-524_H1_v4.01b01.zip

 

Para version de fabricacion Hardware (H/W): H1

 

Correcciones.

 

Enhancements:

1. Update WEB UI logo "Wireless 150"

2. First release for HW H1.

3. NOT backward compatible with other HW version,

such as G1 and G2.

незнам дали стават за рутера ако някой е по в час да даде малко ъкъл:)

Link to comment
Сподели другаде

Интересен проблем имам с този рутер dlink 524 -g2 е модела 54мб.

Безичната мрежа към лаптопа е ок връзката става не ми се губи нета за сега, но проблема е като се кънектна с телефона няма и една минута и връзката пада и накрая няма интернет telefona Iphone късно видях по форумите че всички имат този проблем някакво неразбирателство между тях се получава.

Знае ли някой как да го оправя без DNS вече пробвах не става.

Рутера е с фирм 3.12 2008 юли месец пише!

Дали ще се получи с 3,13 версия? а и тук ftp://ftp.dlinkla.com/pub/drivers/DI-524/ този фирм от 2009 дали ще стане, притеснява ме това което пише не го разбирам напълно да не прецакам нещата:)пише: за този ъпдейт 09/09/2009 12:00 1,886,063 FIRMWARE_DI-524_H1_v4.01b01.zip

 

Para version de fabricacion Hardware (H/W): H1

 

Correcciones.

 

Enhancements:

1. Update WEB UI logo "Wireless 150"

2. First release for HW H1.

3. NOT backward compatible with other HW version,

such as G1 and G2.

 

виждам някъкви по нови но незнам дали стават за рутера ако някой е по в час да даде малко ъкъл:)

 

Здравей avgusto0,

Много ми беше трудно да разбера, какво искаш да кажеш. Без запетайки много трудно се чете! Но въпреки това успях да "чатна", че имаш една версия (G2), а искаш да флашнеш устройството с друг фърмуер-(Н1).Защо? Това може да доведе до спиране на работата на рутера или да не се изпълняват много функции.

Ако наистина си сигурен, че версията ти е G2, ето тук е твоя фърмуер. Инсталираш го през десктоп компютъра и се надявам да е ОК!

Погледни от задната страна на рутера, какво пише срещу H/W ver. ????

И вземи малко да понаучиш поне малко английски, те хората са го написали -"обратно несъвместим с с други версии, като G1,G2"

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...