Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

Имам проблем с програмата тоест може и да не е от нея :)

та проблема е че записвах двуслоен диск диска е Ridata 8x DVD+R DL записах първо с ImgBurn а после и с Nero записаxa се дискoвете пускам ги на компютера тръгват си без проблеми пускам го на DVD плеар едното е старо DVD Philips на него изобщо не тръгват другото е последния модел на Sang на него тръгват но картината насича ужасно много работи така 20-30 секунди и блокира та проблема в дисковете ли е или просто DVD плеарите не могат да разчитат така записаните двуслойни дискове

аз се оправих намалих DVD-то с DVD Shrink и си го записах на DVD5 но ми е интересно защо се получава така?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Най-вероятно самите двуслойни дискове са калпави. Казвал съм го и ще го повторя за амнайсти път: за двуслойни DVD+R дискове е редно да се ползват само тези на Verbatim. При използване на нискокачествени носители е напълно нормално да има засечки.
Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали е съвпадение ,но аз имах идентичен проблем.Записах на диск презапесваем cd с imgburn едно филмче на малкия с бг аудио.Филмът е в avi формат преди двд то ги четеше без проблем,но сега аудиото върви а видеото не.Дисковете са princo може би е от тях не знам , но преди съм нямал проблем.
Link to comment
Сподели другаде

И аз така си мисля, но пък ако беше от диска нямаше да върви и на компютъра, а там си върви.Пише,че е dvd rip avi video така , че и формата изглежда ок не знам каква е причината.
Link to comment
Сподели другаде

Пробвах,но резултатът е същият сега ще се опитам да го конвертирам обратно в двд формат и пак ще го запиша.

 

Така стана, сигурно тези които правят риповете не дават правилна информация, или нещо се е променило което аз не знам.Благодаря за мненията.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте! Имам проблем със записа на дискове с ImgBurn. При стартиране на програмата в лог файла излиза предупреждение: "SPTD can have a detrimental effect on drive performance". Когато пусна да записва какъвто и да е диск всичко тръгва както трябва, но някъде около средата 48-52% ми дава I/O грешка... :wacko:

Версията на SPTD driver-a ми е 1.60.

Имам и няколко въпроса свързани със запис на двуслойно DVD. Към ISO файла има .ini файл вместо .mds, в който е зададена позицията за Layer Break. При посочване на ISO-то програмта ще вземе ли Layer Break позицията от .ini файла или трябва да се въведе някъде ръчно? За всеки случай направих .mds с програмата и реших да пробвам на Test Mode, но тогава получих следното предупреждение:

 

"Test Mode is not supprted by the current media (DVD+R DL)

Data WILL actually be written to the disc.

Would you like to continue anyway?"

:crosseyes1:

Дисковете са на hp.

Моля ви за помощ! :'( :help:

Link to comment
Сподели другаде

Съобщението в лога се появява, защото SPTD драйверът наистина може да окаже лошо влияние върху четенето и записа на дадено устройство. Той просто си е калпавичко написан. За нещастие много хора го имат, защото и много хора ползват DAEMON Tools и/или Alcohol 52%/120%. После разбира се пешкира опират устройството, операционната система или нещо друго, а SPTD драйверът рядко се подозира, дори и да е наистина той виновен.

Относно съобщението за грешка, ще е добре да предоставиш подробничък лог от записа, за да видим какво точно пише.

Най-доброто, което можеш да направиш е да си създадеш .mds файл (което вече си направил), да го отвориш с някой текстов редактор и да въведеш информацията за layer break там, каквато я пише в .ini файла.

Получаваш съобщението при тестов запис, защото DVD+ носителите не поддържат симулиран запис. Т.е. на тях не може да се направи тестов такъв. Не е до програма за запис или оптично устройство, просто това не е в спецификациите на DVD+ носителите. DVD- носителите нямат такова ограничение, както и обикновени CD носители.

За двуслойни дискове е много, ама много препоръчително да се използват само носители на Verbatim, по възможност произведени в Сингапур. Това са категорично най-качествените двуслойни дискове на пазара в момента. Не че не е възможно измежду тях да има дефектни, но тези шансове са много малки, докато успеваемостта на запис при останалите марки е доста по-ниска и на практика излиза, че всъщност се прахосват пари, когато се купуват евтини дискове, вместо да се спестяват.

Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря за изчерпателния отговор!!! :hesthebest: Но когато отворя .mds файла с текстов редактор на първия ред пише MEDIA DESCRIPTOR и след това продъжава с нечетливи символи...(празни правоъгълничета...и т.н.). При създаването на .mds файла имаше поле LBA което попълних със зададената в .ini файла стойност!

А премахването на SPTD driver-a ще окаже ли влияние върху нещо друго освен емулиращите програми които имам? Защото ако с това се намери решение на проблема с грешката няма проблем да се лиша от тяхното присъствие...

Link to comment
Сподели другаде

Това, че SPTD драйвера може да окаже негативно влияние изглежда спорадично явление... Аз от доста време ползвам DAEMON Tools и то версия от поне 2 години, без никакви оплаквания... И изобщо... има ли програма за емулация с възможностите на Daemon Tools, Alcohol и т.н., която да не ползва този проблемен драйвер, но пак да върши същата работа?

 

А записването на двуслойни DVD-та, както изглежда си е Божа работа..., особено ако не ползваш сингапурски Verbatim (не харесвам особено марката) и записваш с Nero... :blackcat: И един лаически въпрос: доколко издържливи са на времето двуслойните дискове, ако са записани като хората, ползват се редовно и се съхраняват както трябва?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, последно време и аз срещам затруднения със записването на двуслойни дискове.Опитвам само с IMGBURN , използувам дискове Verbatim и не става и това е.Последният път записа мина нормално стигна до фазата да затвори диска и до там.След тава записващото устройство въбще не чете диска, аз го зареждам ,а то ми изписва ,че няма диск.Не знам какво да правя,преди съм си записвал няколко използувал съм даже и различни дискове не съм имал проблем изобщо.Преди работих със старата версия на програмата, решил съм да я инсталирам пак и да пробвам.
Link to comment
Сподели другаде

А премахването на SPTD driver-a ще окаже ли влияние върху нещо друго освен емулиращите програми които имам? Защото ако с това се намери решение на проблема с грешката няма проблем да се лиша от тяхното присъствие...

SPTD има отношение само спрямо емулиращите програми. Той за това е разработен и за това се използва. Не е гаранция, че той причинява проблема обаче. В повечето случаи не би трябвало да е той виновен. Просто е напълно възможно да е.

 

Това, че SPTD драйвера може да окаже негативно влияние изглежда спорадично явление... Аз от доста време ползвам DAEMON Tools и то версия от поне 2 години, без никакви оплаквания... И изобщо... има ли програма за емулация с възможностите на Daemon Tools, Alcohol и т.н., която да не ползва този проблемен драйвер, но пак да върши същата работа?

 

А записването на двуслойни DVD-та, както изглежда си е Божа работа..., особено ако не ползваш сингапурски Verbatim (не харесвам особено марката) и записваш с Nero... :blackcat: И един лаически въпрос: доколко издържливи са на времето двуслойните дискове, ако са записани като хората, ползват се редовно и се съхраняват както трябва?

На този етап няма програма с възможностите на DAEMON Tools, която да не ползва SPTD. Не говоря за Alcohol, защото нейните емулационни възможности не са толкова добри, колкото на DAEMON Tools и особено на платената й версия.

Иначе за по-обикновени емулации има и други програми. Лично аз за най-безобидна считам Virtual CloneDrive.

Nero е лош избор за запис на двуслойни DVD дискове. В никакъв случай не е по-добра от останалите. Дори може да се каже, че има повече пробойни от други програми. Трудно е да се каже колко време биха издържали двуслойните носители при редовно ползване, но ако носителите са качествени и наистина се съхраняват както трябва, то при едно умерено ползване би трябвало да си издържат няколко години поне.

 

Здравейте, последно време и аз срещам затруднения със записването на двуслойни дискове.Опитвам само с IMGBURN , използувам дискове Verbatim и не става и това е.Последният път записа мина нормално стигна до фазата да затвори диска и до там.След тава записващото устройство въбще не чете диска, аз го зареждам ,а то ми изписва ,че няма диск.Не знам какво да правя,преди съм си записвал няколко използувал съм даже и различни дискове не съм имал проблем изобщо.Преди работих със старата версия на програмата, решил съм да я инсталирам пак и да пробвам.

Ще е добре да дадеш един лог от процеса.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора Night_Raven. Засега смятам да си остана с Daemon Tools, защото емулиращите му способности са наистина неоценими... "Зареждате в Daemon Tools и инсталирате в папка по избор ... Enjoy!" :giggle: Надявам се да нямам проблеми с него...

 

До момента не съм записвал двуслойни DVD-та, защото просто не ми се е налагало, но с тоя прираст на данните... просто изглижда неизбежно...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...