Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

Не виждам защо ти е да създаваш image. Просто копираш нужните файлове от дисковете на твърдия диск и после записваш всичките файлове с която програма желаеш.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не виждам защо ти е да създаваш image. Просто копираш нужните файлове от дисковете на твърдия диск и после записваш всичките файлоев с която програма желаеш.

Браво, наистина е елементарно, забих се в измислени проблеми !! Благодаря за отношението!!

Това което съм писал, като въпроси, ако може да се изтрие за да не заема място :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Очаква ли се дасе добави поддръжката на мултисесиини дискове скоро?

Доколкото знам - не. По принцип DVD носителите не сработват добре с мултисесийни записи така или иначе, така че не виждам защо това е толкова търсена и желана функция.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven здравей.

 

Имам малък проблем. Свалих си един албум на Extreme, обаче е в странен формат (по точно не толкова срещан) - wv, с големина 414 MB. Т.е. целият албум е едно цяло. И друг път съм се срещал с подобно нещо, но не ми се е занимавало, така че е било забравяно. Папката съдържа още cuе файл и log файл. Опитах се да го врътна с ImgBurn (почти бях сигурен, че няма да стане), но ми дава грешка, че "нещо с филтърите на DirectShow". KMPlayer го просвирва. Log файла съдържа и капитоли.

 

Как да го рипна в MP3, Wav... или нещо друго, за да става за слушане на дом.плеър? Как да вградя капитолите?

 

 

 

П.П. Зарежда се cuе файла в Easy CD-DA Extractor, но също дава грешка - error decoding file.

post-485-1235114219_thumb.png

Extreme___Saudades_De_Rock__2008_.txt

Link to comment
Сподели другаде

Явно не си чел самото ръководство. Преди да продължавам със съветите искам да кажа, че ImgBurn може да запише файловете 1:1 (data DVD) или да направи музикален диск (CD Audio). За второто ще ти трябва съответен DirectShow филтър за WavPack. Т.е. ImgBurn използва системните кодеци, за да декодира форматите, когато записва музикален диск. При теб както изглежда такъв кодек липсва. Филтърът е CoreWavPack.
Link to comment
Сподели другаде

Имам малък проблем. Свалих си един албум на Extreme, обаче е в странен формат (по точно не толкова срещан) - wv, с големина 414 MB. Т.е. целият албум е едно цяло. И друг път съм се срещал с подобно нещо, но не ми се е занимавало, така че е било забравяно. Папката съдържа още cuе файл и log файл. Опитах се да го врътна с ImgBurn (почти бях сигурен, че няма да стане), но ми дава грешка, че "нещо с филтърите на DirectShow". KMPlayer го просвирва. Log файла съдържа и капитоли.

 

Как да го рипна в MP3, Wav... или нещо друго, за да става за слушане на дом.плеър? Как да вградя капитолите?

 

Тук има отговор на твоя въпрос.

Link to comment
Сподели другаде

Явно не си чел самото ръководство. Преди да продължавам със съветите искам да кажа, че ImgBurn може да запише файловете 1:1 (data DVD) или да направи музикален диск (CD Audio). За второто ще ти трябва съответен DirectShow филтър за WavPack. Т.е. ImgBurn използва системните кодеци, за да декодира форматите, когато записва музикален диск. При теб както изглежда такъв кодек липсва. Филтърът е CoreWavPack.

Разбира се, че съм го чел. И то много пъти. Просто първото за което се сетих, беше да пробвам с ImgBurn, тъй като wv-то ми се стори като имейдж.

 

Тук има отговор на твоя въпрос.

 

Използвах начина обяснен, от кого - от Night_Raven, разбира се, foobar2000. :bangbang: :bravo:

 

 

Само да поясня, че с влачене на CUE файла, не става. Изписва, че не намира файла. :crosseyes1: Затова провлачих wv-то и стана.

 

Благодаря.

 

П.П. Защо му е на някой да създава такъв тип формати/файлове, като wv? Къде го използва, къде го слуша?

Link to comment
Сподели другаде

П.П. Защо му е на някой да създава такъв тип формати/файлове, като wv? Къде го използва, къде го слуша?

Задаването на този въпрос е равносилно на въпрос защо се ползват формати като FLAC и Monkey's Audio (APE). Причната: WavPack е lossless аудио формат като споменатите от мен два. Заедно с тях е от трите най-известни lossless формати. Просто авторът на аудио image-а е предпочел да ползва WavPack като формат, вместо FLAC например. Това е.

Link to comment
Сподели другаде

Здр. Имам следния проблем : опитвам се върху CD да запиша img. фаил на ниска снорост. Пускам да го записва на скорост 1х , но след като почне да записва качва скоростта на 10х . Това са дискове за GPS и ако са записани на по висока скорост не GPS-а не ги чете. Същото се получава и с други програми кото CloneCD , Alcohol120. Моля ако някой може да помага :help:
Link to comment
Сподели другаде

"Проблемът" не е в програмите, а в дисковете, които ползваш, и/или оптичното устройство (т.е. писачката).

Когато се създава оптичен носител, бил той CD, DVD или BD, в началните му сектори се заделя място за базова информация за носителя - капацитет, MID код и др. Измежду тази информация са и допустимите скорости на запис на дадения носител. Т.е. производителят на носителя(ите) определя кои скорости са желателни за използване при запис и вписва тази информация на диска. При поставяне на диска в дадено устройство то обикновено прочита тази информация и я предава на софтуера. Оттам насетне даденият софтуер решава дали да показва всички скорости или само тези, които устройството (писачката) докладва. Това е и причината в някои програми при опит за избор на скорост за запис на даден диск да има отбрани скорости и да липсват някои.

Независимо обаче какви скорости са поместени в дадената програма за запис и коя от тях се избере, устройството почти винаги се съобразява с диска и записва само на упоменатите на носителя скорости.

Реален пример: моят презаписваем диск Verbatim CD-RW е сертифициран на скорости 16х и 24х. Аз мога да избера скорости от рода на 1х, 4х, 8х и др. в ImgBurn, защото програмата не показва само докладваните скорости. Дори и да избера 4х обаче, устройството ще записва на 16х, защото 16х е най-близката до 4х скорост, която е разрешена от самия носител. Т.е. която и скорост да избера, по-ниска от 16х, устройството ще записва на 16х, защото по-ниска не се разрешава.

 

Това може да изглежда като лошо нещо, но на практика не е. Защо? Защото ниските скорости не означават качествени записи. Всеки един оптичен носител има слой, който всъщност бива прегарян, за да се извърши записът. Всеки слой реагира различно на различни скорости. Някои слоеве (на някои производители) реагират добре на по-голям диапазон от скорости, докато други слоеве (на други производители) реагират добре на по-малък диапазон от скорости. Т.е. слоевете са така да се каже проектирани да дават най-добри резултати при конкретни скорости. Затова и на носителите пише на какви скорости са сертифицирани. Това не значи разбира се, че ако даден диск поддържа скорости на запис до 16х (например), но се запише реално на 4х, то записът ще е неуспешен. Не. Значи, че скоростите около тази/тези, които са написани на обложката, би трябвало да дават най-добри резултати като цяло.

Разбира се качеството на запис зависи и от записващите устройства, но там дисковете вече нямат думата.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти за изчерпателния отговор, но ако можеш да ми кажеш какво да направя ще съм ти много благодарен. Записвам дисковете на три вида записвачки LG, lite-on, MATSHITA и все не става : reading eror. В сайта откъдето свалям дисковете всички казват да се записват на ниска скорост 1х и на всички дисковете им работят. Аз имам оригинален диск който си работи на GPS-а. Когато пусна imgburn да провери оригиналния диск , започва да ми дава грешка след грешка,а като пусна imgburn да провери диска който аз съм направил всичко е ОК.Когато пусна обаче imgburn да сравни моят диск с image файла от който съм го направил грешките почват една след дуга. Копирах оригиналния диск и копието пак не тръгва. Записвам все върху хубави дискове : Verbatim, Philips, Sony.
Link to comment
Сподели другаде

Оригиналния диск изглежда е защитен, защото когато му дам да направи ISO файл не става. А иначе имидж файла е .img

Повечето хора там са си правили дисковете с CloneCD. Аз също пробвах , но не става и затова реших да пробвам с други програми

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...