Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

Поздравление за статията. btw Ако не е тайна с какво оформи скрийншотовете(интересува ме някаква специална програмка или едитор от сорта фотошоп)?

Само 1 не ми допадна - "сухия" увод. Спокойно може бъде изтрит. Особено хвърлянето на кал по Nero. Равносилно е на това да плюеш Windows в статия за Linux.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Пробвай да запишеш диска с Burrrn.

 

Поздравление за статията. btw Ако не е тайна с какво оформи скрийншотовете(интересува ме някаква специална програмка или едитор от сорта фотошоп)?

Само 1 не ми допадна - "сухия" увод. Спокойно може бъде изтрит. Особено хвърлянето на кал по Nero. Равносилно е на това да плюеш Windows в статия за Linux.

Картинките съм ги обработвал/създавал с Ulead (вече Corel) PhotoImpact.

Сухият увод остава. Nero си заслужава всички критики, които съм написал. Все някой е редно да спре да го идолизира и да му изнесе малко от кирливите ризи на показ. Стига само хвалби за програма, която е в най-добрия случай посредствена.

Link to comment
Сподели другаде

Това е последният ми пост извън темата. Няма ти да опявам - твоя си работа е дали ще едитнеш(в общи линии се съмнявам). Признавам си, че ползвам Nero. Коментарът ти за него е налагане на лично мнение и 100% ненужен. Представи си, че ставаше дума за NOD32 и ти беше на мое място.
Link to comment
Сподели другаде

Това е моя статия, в която изказвам моето лично мнение. Това би важало за всеки материал, в който авторът му изказва мнение. Изказването не е равносилно на налагане. А и както вече казах то е до голяма степен истина. Не мисля да махам нещо, само защото не ти харесва. Истината боли.

Колкото до NOD32, махнах я. Не считам за нужно да я имам инсталирана. Освен това смея да заява, че приемам критика към програмите, които ползвам/харесвам. NOD32 например има проблем със сканиране на runtime packers. Това е проблем още от версия 2 и го има и в 3. Новият NOD32 продължава да има леко объркващо и разхвърляно меню за настройка. Поне вече не е нужно средностатистическите потребители да се ровят из него, защото програмата е добре настроена и по подразбиране. Деинсталацията на програмата отнема доста време, което се чудя за какво толкова се използва. Деинсталацията оставя мъничко редове в регистратурата сочещи към NOD32DRV и NOD32KRN (цитирам имената по спомен). Някои от драйверите на NOD32 бяха леко бъгави в някои версии. Дори и в последната версия не съм сигурен, че бяха изчистени колкото на мен ми се иска. Със сигурност имам и други забележки, за които не се сещам в момента. Мисълта ми е, че мога да критикувам и харесвани от мен програми и не отричам проблемите, когато те са налице. Защо да не могат и другите потребители да приемат истината в лице? Феновете на Linux не изпускат случай да оплюят нещо по Windows, но няма проблем с това. Сакън някой да не каже нещо против Linux иначе.

Всеки, който иска да напише статия/ръководство за Nero и да си го похвали и изтъкне реалните й предимствата пред ImgBurn/ONES/CDBurnerX/и т.н., е добре дошъл да го направи. Може да си критикува въпросните програми колкото иска, стига критиката да е основателна и да е базирана на факти. Никой няма да го спре да си изкаже мнението, дори и да е по-остро.

Аз съм човек с мнение и го изказвам. Не обичам да се съобазявам с често срещаната практика всеки продукт да се представя в добра светлина. То излиза, че лош продукт няма и че "всичките са най-добри". Такова животно няма. Обичам да казвам нещата такива, каквито са, а не да повтарям като папагал всеобщо приетите мнения, освен ако не са верни разбира се.

Уводът остава. На когото не му харесва, да не го чете. То и без това българите ги мързи да гледат и се чудят кога колко реда да прескочат. Надали особено голям процент въобще са му обърнали внимание.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравей Night_Raven.

Опитвам се да настроя ImgBurn за запис на MP3-ки и по специално начина по който изписва текста от менюто, което ми излиза след това на столното ДВД.

Пример:

The Beatles - White Album съдържа два CD-а, но вместо най напред да ми покаже изпълнителя на първо ниво, а на следващото че са два CD-а (CD1 и CD2), и чак след това съдържанието на дисковете (частите), показва следните менюта:

Дори не дава въобще кой е изпълнителя. Слага долна черта на мястото на интервала.

Какво да направя? Да сменя набора от символи от "Стандартен" на "DOC" или "ASCII"?

Позволил съм повече от 8 нива на директориите.

post-485-1221907470_thumb.jpg

post-485-1221907481_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Опасявам се, че не схванах точно за какви нива говориш. От това, което виждам от снимките, ми се струва, че DVD плеърът просто показва имената на MP3 файловете както биха се виждали и в Windows Explorer, с разликата, че заменя интервалите с долни тирета.
Link to comment
Сподели другаде

Опасявам се, че не схванах точно за какви нива говориш. От това, което виждам от снимките, ми се струва, че DVD плеърът просто показва имената на MP3 файловете както биха се виждали и в Windows Explorer, с разликата, че заменя интервалите с долни тирета.

Опасявам се, че проблема не е в плеъра. Давам снимки на MP3-ки, които съм записал с друга програма. И тъй като съм си харесал ImgBurn съм решил да не използвам други програми за запис на това или онова. Искам само една. Универсална.

 

 

П.П. Не намерих диска на който имам желаният от мен начин на показване. При пускането на диска, на плеъра, най напред показва изпълнителя, кликайки на него, два диска (или части, ако има разбира се) и чак тогава, като кликна на избраната част, показва съдържанието на часта.

post-485-1221912209_thumb.jpg

post-485-1221912220_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

П.П. Не намерих диска на който имам желаният от мен начин на показване. При пускането на диска, на плеъра, най напред показва изпълнителя, кликайки на него, два диска (или части, ако има разбира се) и чак тогава, като кликна на избраната част, показва съдържанието на часта.

А структурата на папките в действителност такава ли е (в Windows)?

Link to comment
Сподели другаде

Ами структурата ми се вижда идентична. Разликата е, че интервалите са заменени с долни тирета. На диска само тази папка ли има?

 

Най напред имаше повече, но след като видях, че не е така както ми се иска, започнах да записвам, експериментирам с един албум.

Структурата е идентична само с вторият вариант, тъй като на първия липсва изпълнителя, а зададеният път е:

post-485-1221919807_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

При това положение ImgBurn трябва да те е попитала дали искаш избраната папка да се явява root папката (и добави директно файловете и папките в нея) или да си се вижда нормално, с ето този прозорец:

http://i36.tinypic.com/11vi8u1.jpg

 

Предполагам си кликнал Yes. За да виждаш избраната от теб папка, когато отвориш диска, трябва да кликнеш No.

 

Ако искаш можеш да промениш настройките на файловата система: вдясно кликаш Advanced -> Restrictions -> ISO9660 (пиша ги на английски, защото нямам инсталиран твоя език, а и не го знам кой е; предполагам ще се оправиш :)). Там избираш Level 2 за дължина и ASCII за набор символи. ASCII ще позволи интервалите и малките букви. За дължината предполагам, че плеърът ще се справи.

Link to comment
Сподели другаде

И в двата варианта на кликане (дали Yes, дали No) е все същата работа - показва само Disc 1 и Disc 2.

За долните черти открих сам, че при "DOC" или "ASCII" изчезват и текста е така както трябва.

ISO9660 ми беше и преди това така настроен, на ниво 2.

Странното е, че при тези опции, след запис, диска не се засича от записвачката и не го виждам нито в Exploer, нито чрез Commander-а. Само при опция Стандартен.

В крайна сметка, явно ще е най-добре да създам отделни папки като: White Album 1

White Album 2

Link to comment
Сподели другаде

И в двата варианта на кликане (дали Yes, дали No) е все същата работа - показва само Disc 1 и Disc 2.

При No не би трябвало да е така. При мен, когато избера No, папката, която съм провлачил в полето за запис, си се вижда после. Не знам защо не се получава.

 

Добавено:

Странното е, че при тези опции, след запис, диска не се засича от записвачката и не го виждам нито в Exploer, нито чрез Commander-а. Само при опция Стандартен.

Опитай от страница Options, от падащото меню да избереш ISO9660 + Joliet + UDF, макар че при мен и при запис с настройки по подразбиране нямам проблеми с прочитането на дисковете.

Link to comment
Сподели другаде

При No не би трябвало да е така. При мен, когато избера No, папката, която съм провлачил в полето за запис, си се вижда после. Не знам защо не се получава.

 

Добавено:

 

Опитай от страница Options, от падащото меню да избереш ISO9660 + Joliet + UDF, макар че при мен и при запис с настройки по подразбиране нямам проблеми с прочитането на дисковете.

 

Все същата работа. Вижда се само на компа, но на плеъра е по старому.

Благодаря за усилието.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...