Jump to content

преинсталация на windows


tebusque

Препоръчан пост

Здравейте! Реших да направя рипеър на Windows XP, но като сложих диска, натиснах R и на черния екран се опитах да напиша четенето от форумите FIX MBR, но можех да напиша само една буква и аз написах С, но ми даде инвалидна команда, след което рестартирах и го поправих ама на второто R, накрая като се стартира компютъра ми показа в началото два реда с windows xp еднакви, как да махна единия от тях и като се стартира, се опитвам да навигирам в интернет, ама ми излиза 400 bad request, моля помогнете ми!
Link to comment
Сподели другаде

"Излишния" Windows можеш да премахнеш, като изтриеш неговите папки и файлове и редактираш файла boot.ini, тук е даден пример.

За проблема с работата в ИНТЕРНЕТ - кажи с какъв браузер работиш и напиши точното съобщение, което получаваш.

Link to comment
Сподели другаде

"Излишния" Windows можеш да премахнеш, като изтриеш неговите папки и файлове и редактираш файла boot.ini, тук е даден пример.

За проблема с работата в ИНТЕРНЕТ - кажи с какъв браузер работиш и напиши точното съобщение, което получаваш.

 

Аз го прочетох това и имам

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

 

мисля че трябва да изтрия единия ред, така както стартирам, например ако в началото трябва да натисна ентер, за да избера втория ред, мисля че и тука трябва да изтрия първия ред, така направих, но не се промени старта, продължиха да излизат и двата реда, относно въпроса какъв експлорер ползвам, уиндоса ми е хр медия сентър SP2, свалих от друг компютър IE 6, SP, това само намерих и IE 7, опитах се да ги инсталирам, но не успях, а тъй като не отварям ескплорер няма как да ъпдейтвам уиндоса.

Link to comment
Сподели другаде

Аз го прочетох това и имам

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

 

мисля че трябва да изтрия единия ред, така както стартирам, например ако в началото трябва да натисна ентер, за да избера втория ред, мисля че и тука трябва да изтрия първия ред, така направих, но не се промени старта, продължиха да излизат и двата реда, относно въпроса какъв експлорер ползвам, уиндоса ми е хр медия сентър SP2, свалих от друг компютър IE 6, SP, това само намерих и IE 7, опитах се да ги инсталирам, но не успях, а тъй като не отварям ескплорер няма как да ъпдейтвам уиндоса.

Който и от двата реда да изтриеш е едно и също, например изтрий червения, и проблема ти те решен! :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

а тази команда 400 bad request? а всъщност имам интернет щото скайпа ми работи

 

Напиши в WEB Browser-а ти 209.85.135.104 и виж дали ти отваря Google или пак връща същата грешка.

Проблемът с Boot.ini решен ли е?

 

Въпрос: Как точно извърши "поправката" на Windows?

 

Питам, защото fixmbr е команда, която се използва само при проблем с главния запис за начално зареждане. Използва се, когато системата визуализира съобщения като "Inavalid Partition Table", "Error loading OS", "Missing OS" и други.

Link to comment
Сподели другаде

Напиши в WEB Browser-а ти 209.85.135.104 и виж дали ти отваря Google или пак връща същата грешка.

Проблемът с Boot.ini решен ли е?

 

Въпрос: Как точно извърши "поправката" на Windows?

 

Питам, защото fixmbr е команда, която се използва само при проблем с главния запис за начално зареждане. Използва се, когато системата визуализира съобщения като "Inavalid Partition Table", "Error loading OS", "Missing OS" и други.

 

Преди да пробвам това, което ми предлагаш ще ти отговоря на въпроса, значи в един момент клавиатурата и мишката спряха да функционират, не знам защо, но като влизах в биоса мишката работеше и единствения начин който ми дойде на ума беше да поправя системата и пуснах диска, на първото запитване потвърдих инсталация, а на второто поправка и натиснах бутона R, след това всичко си протече нормално и като се зареди системата си имах и мишка и клавиатура, но.... изненада, когато реших да вляза в интернет експлорера първоначално ми зареждаше само Google и като напишех каквото и да е ми даваше вече споменатат грешка, докато накрая и Google изчезна. Сега ще пробвам с това и после ще пиша.

Link to comment
Сподели другаде

Едно LOG-че на ESET SysInspector би било полезно.

 

Изтегли ESET SysInspector и я стартирай. Ако се появи прозорец с текст (появява се само при първото стартиране на програмата), скролирай до дъното и кликни I Agree. Изчакай да приключи сканирането. Вдясно кликни File -> Save Log -> Yes, запази го някъде и го прикачи към темата.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...