Jump to content

Препоръчан пост

Досега бях с версия 1642 - сменям си нормално клавиатурата с "контрол+шифт". Тъкмо свалих последната версия и след малко ще видя как е там. Иначе в "моята" версия мисля,че има някакъв "теч на памет" или както там се казваше - при 3-4 отворени прозореца започваше да яде все повече и повече памет...
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 87
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Току що свалих и инсталирах тази Опера и с Alt+Shift си се сменят BG/EN - даже от нея пиша в момента, но както каза и Night_Raven версията е 1699 като я изтеглих от официалния сайт на програмата!

От къде теглите по нова версия когато в официалния сайт е тази (1699) и както казах току що е изтеглих и инсталирах ,като ми прави впечатление ,че работи отделно от другата версия която имам 9,64!

С две думи и двата браузъра на Опера си работят ,но версия 1699 е интернационална за да може менютата и да са си на БГ както е при другата ми версия 9,64!

Да не сте изтеглили Английската версия?

 

Ето шотове от двете версии:

http://www.pic-bg.net/files/d56g6xhsj1vjf2el5v6qc5qfvbucb1fgsva2pn8q_thumb.jpg http://www.pic-bg.net/files/2skurbpgyca1qppt86ymyd0qd1vem3lhahwcpj0h_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Току що сложих версия 1708.

Същата работа.

При опит да сменя клавиатурата от Англйски на БГ ,натискайки Alt за да комбинирам с /Alt + Shift/

се задейства няк'ва опция горе и ми блокирва промяната на кейборда.

Виж прикачена снимка.

Link to comment
Сподели другаде

Току що сложих версия 1708.

Същата работа.

При опит да сменя клавиатурата от Англйски на БГ ,натискайки Alt за да комбинирам с /Alt + Shift/

се задейства няк'ва опция горе и ми блокирва промяната на кейборда.

Виж прикачена снимка.

Човеко,проблемът изглежда е в твоят "телевизор". :) Току-що превключих на твоята комбинация(на мен ми е по-удобна другата ;)) и си работи. Може би става конфликт с някоя друга програма...

Link to comment
Сподели другаде

master7 - попитах ама не отговаряте на въпроса ми - От къде теглите тази версия 1708 като в официалния сайт я няма и се тегли само версия 1699 ?

И в момента ви пиша от тази версия 1699 и не успях да намеря в официалния сайт изтегляне на тази версия 1708!

 

п.с.Опера 10 версия 1708 излиза на първо място за изтегляне при търсене с Гугъл от Калдата - ясно защо имате проблеми -

защото не изтегляте официалната версия от сайта на Опера!

Link to comment
Сподели другаде

 

Изтеглих го от миръра на Softvisia и в момента пиша от него! Но ми прави впечатление разликата в страницата която си дал като официална и тази която Гугъл намира като такава?

Ето шотове:

http://www.pic-bg.net/files/ibqbp41ms7b7tpyhdw8kz7mtnoueohyyzho1jj1j_thumb.jpg

 

Този е от сайта който си дал:

http://www.pic-bg.net/files/cm3jnv85m2jaf46t6ot6gci6vyl3bblkpkatp039_thumb.jpg

 

А този е от Гугъл като официален сайт в който казах ,че въпросната версия 1708 я няма ,а е само версия 1699:

http://www.pic-bg.net/files/n1i6fa2b2bqr8vp9lijh7wankf58xt679y5ajez5_thumb.jpg

 

А и както се вижда пиша на БГ и няма проблем с превключванет от BG на EN !!!!! :svlove:

 

п.с.Единственото което виждам е ,че не работи менюто му на БГ (вижда се на шотовете - става въпрос за опциите горе - файл , едит ...) ,а иначе изтеглих интернационалната версия и като се влезе в менюто е избрано менютата да са на БГ ?

http://www.pic-bg.net/files/0zqu282ymncwzfywji5ph8wuy6bkbv0o7x71f39w_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Интересно !?!

Сложих проверка на правопис да е на БГ , и проблема с превключването изчезна.

Гледай ти къде бил ключа за бараката. :crosseyes1:

Кажи как го направи да е на български - при мен има само за включване и изключване(версия 1699)?

Link to comment
Сподели другаде

Ми аз съм с версия : 1708 ,но това едва ли има значение.

Отидох да пиша писмо чрез инструментите на ОPERA-та и като дадох десен бутон в полето на писмото /опция речници , дадох да се изтегли БГ речник.Като зададох след това да проверява с него. В последствие забелязах ,че вече не прави проблеми с превключването на клавиатурите.

Разбира се, това би трябвало да стане и по друг по лесен начин ,просто намери от настройките опция речници и я направи на БГ.

Link to comment
Сподели другаде

Айде на новата тупалка !!!

 

 

Opera 10 RC излезе - Final наближава .

 

Вчера се появи кандидат-финална версия на Opera . Според Opera Software, новата версия предлага повече производителност, „Турбо” режим на работа за хора със слаба интернет връзка, поддръжка на много уеб стандарти и подобрения в приложението Opera Mail.

 

Освен това, от компанията споделиха, че финално копие ще се появи на първи септември. Тази RC версия на програмата, която излезе вчера, също може да се счита за стабилна, тъй като между тази и финалната версия ще има много малко промени.

 

Тhe BEST !!! :peace: :peace: :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Абе добре е, че най-накрая ще пуснат стабилна версия, но според мен кандидата все още не е подходящ, поради няколко причини:

1. Когато се пишат адреси директно, при изключено запаметяване (при зададена стойност "0"), адресите се запаметяват... Писах им на хората преди доста време (още когато излезе 1вата десятка) да оправят този проблем, но явно не са ми прочели имейла...

2. Защо трябваше да променят иконката, с това дебело, нецентрирано "О".:D Предишно беше много по-добро. :haha:

3. Тъкмо щях да напиша и 3тата причина, но намерих решение на проблема. :)

 

Проблемите са дребни. Свикнал съм на 1вия вече. Въпреки това Opera си остава N1 браузър за мен. Със стария скин съм "Opera 9 classic". Така интерфейса е още по-разбираем. Speed Dial ме радва най-много. Страниците се зареждат адски бързо спрямо версия 9 (при изключена Turbo функция). Има и още много други опцийки, които няма смисъл да споменавам сега. Абе който си е свикнал на Opera ще си е доволен така или иначе от 10тата версия. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте!За да не пускам нова тема и т.н.т....

 

Въпросът ми е следният - как и къде се регулират скороста и стъпката на плавното превъртане(smooth scrolling)в Opera ?

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...