Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Един път бях задал този въпрос, сега ще опитам пак. Дано не изглежда досадно, за което предварително се извинявам.

Става въпрос за Opera. Когато в една web страница, маркирам част от нея, съдържащо текст и някакви картинки, текста се маркира, а картинките - не. Като отпечатам маркираното на принтер, картинките липсват. Това е логично - щом не се маркират, няма да ги има. Та въпросът ми е: Има ли някаква настройка в Opera, която да позволи съвместното маркиране на текст и картинки.? В IE и "Лисицата" няма подобен проблем.

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 87
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ами това е направено нарочно, много хора целят точно да не се маркират картинките, по простата причина, че им трябва само текст, така е сложено от писачите на операта.

Ако искаш да принтираш и картинките, ползвай опцията за принтиране, направо от опера или влачиш и пускаш картинките да речем в Word. :) Това е спасението.

Link to comment
Сподели другаде

vyrgozunqk, благодаря за отговора!

Щеше да е добре обаче да има някаква настройка с която да се променя това положение, но изглежда за сега ще се задоволим с това, което имаме.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте. :)

Някой друг има ли следният проблем с Опера (след 9,5)?

Проблемът е в това,че като отворя някаква страница и поискам да я запиша,първата опция по подразбиране е "запиши като уеб архив"-което е безсмислено за мен. Когато обаче сменя на "страница с изображения",на горният ред в диалоговият прозорец името на файла си остава с разширение .mht и трябва ръчно да сменям и него.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. :)

Някой друг има ли следният проблем с Опера (след 9,5)?

Проблемът е в това,че като отворя някаква страница и поискам да я запиша,първата опция по подразбиране е "запиши като уеб архив"-което е безсмислено за мен. Когато обаче сменя на "страница с изображения",на горният ред в диалоговият прозорец името на файла си остава с разширение .mht и трябва ръчно да сменям и него.

Абсолютно същото е във всички версии на опера, просто разширението по подразбиране е архив и за улеснение на потребителя се слага разширението накрая, уви като смениш формата, трябва сам да си смениш разширението. :)

Link to comment
Сподели другаде

Значи засега си оставам с 9,27 :) Реших,че новите версии не са чак такова подобрение.

 

По-добре си инсталирай Opera 9.64, мисля, последната стабилна версия. Сигурно в нея са закърпени някои неща, най вече по отношение на сигурността. Ако ти е интересно какви са новите и подобрени неща в тази версия, посети сайта на Opera. Иначе и при тази версия нещата с файловите формати са същите както и при теб (за съжаление).

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Не-знам що за идиот може да измисли във версия 10.00 Beta 3 на Опера ,а сигурно и по нагоре да прецака комбинацията за смяната на езиците. Alt + Shift.

Е то бива кретения ама туй на нищо не прилича.

Махам от Tools/Preferences/Shortcuts/ клавиатурните истории ,ама не ебава.

Искам даже да ги изкореня всички клавиатурни команди. Трих някви папки в профила ,ама пак не стана.

 

Ако има идеи !?!

Link to comment
Сподели другаде

в последната бета 1703, наистина не се сменят езиците.

пример: ако имаш инсталирани английска, бдс и фонетика, при превключване от една подредба към друга, не ти показва фонетиката...

 

върнах до 1699 и там нямаше проблеми....

Link to comment
Сподели другаде

И на мен ми мина през ума да се върна към по-стара версия защото е адски дразнещо,но засега предпочетох да разменя комбинацията за смяна на калвиатурата от alt + Shift на Ctrl + Shift ,понеже допускам ,че от тук на татък ще е прецакана работата.

Много е тъпо когато си свикнал едни път с едни копчета да ,си променяш навиците поради униата идея на някой тиквиник който е решил да прави нововъведения без да се съобрази с потребителите.

Link to comment
Сподели другаде

Това беше бъг в програмата, а не замислена функционалност. Добре би било да не прибързваш с оплюванията. Не знам доколко проследи какво се случи, но от Opera бързо премахнаха бъгавия build 1703 и върнаха стария 1699, докато не поправят проблема, което стана доста бързо и сега има работещ нов build 1708.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. И при мен има малък проблем с Opera 9.64 final. Kато вляза в сайта Novsport, където и да кликна...нищо. Никаква реакция. Единствено рекламите са активни. Като рефрешна, се оправя и си разглеждам без проблем всичко в сайта. Интересно, че само там го прави. В другите сайтове няма проблем.
Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали е бъг или не,знам само ,че във всички версии 10-та серия алфи и бети : Opera 10.0 Build 1345 Alpha ; Opera 10.0 Build 1413 Alpha ; Opera 10.00 Build 1551 Beta ; Opera 10.00 Build 1691 ; Opera Unite 10.00 Build 1703 и 10.00 Beta 3 ,въпросният проблем съществува.

Така ,че по-скоро съм склонен да смятам ,че е съзнателно направено нововъведение,а не бъг. :hmm:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...