Прехвърляне към съдържание

Снимка

Вируси в системните файлове и .ехе

• Моля, влезте, за да отговорите
8 отговора по тази тема

#1 densy

densy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 07 July 2008 - 12:36

Здравейте, имам следния проблем. Бях с антивирусна AVG free на служебния комп в офиса. Но ми засече 5 - 6 вируса. Изтривам ги, а те са си все там. Махнах я и си сложих антивирусната AVAST HOME. Още при първото сканиране ми засече 12 вируса, а днес са вече 14. Преместих ги кутията. Но проблемът е в това, че сега не знам, как да действам спрямо тях, тъй като са заразени системни файлове и ме е истрах, че ако дам на аваст да ги изтрие дали няма да изтрие и системните файлове. Проблемът е в това, че са заразени специални счетоводни програми.
Моля помагайте, че ако компа се скапе или изчезне някаква информация от тези програми, ще се сбогувам с работата си.

Ето някои от засечените вируси:
Agent - ZXU
Cutwail
Trojan - gen
Turame - B

#2 Гост_tnn_*

Гост_tnn_*
  • Guests

Публикувано: 07 July 2008 - 13:06

Нека си стоят в клетката - като затворници ... Създай копия на всички ценни данни , които се опасяваш да не изгубиш.... Поздрави

#3 densy

densy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 07 July 2008 - 14:23

Нека си стоят в клетката - като затворници ... Създай копия на всички ценни данни , които се опасяваш да не изгубиш.... Поздрави

Ами, ако все пак реша да ги изтрия, какъв би могъл да е резултата?
Предложете ми още някакво решение на проблема :bgflag:

#4 Wanted

Wanted

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 75 мнения

Публикувано: 07 July 2008 - 16:18

Първо искам да ти кажа, че антивирусната програма ти показва не колко вируса имаш, а кои файлове са заразени - затова може бройката да е различна. А ако са заразени системни файлове недей да триеш, аз сам се прецаках веднъж така и изтрих няколко заразени системни файла, при което цялата система се срина... Така че - в клетката и това е. Като намериш време най-добре пренеси важната информация на друг носител и преинсталирай системата.
When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect; God makes no mistakes

#5 Perkoto

Perkoto

Le Sage

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 442 мнения

Публикувано: 07 July 2008 - 17:55

Защо държиш да ги триеш? Просто да се презестраховаш, че ги няма? Не се притеснявай. Няма проблем, че да търсиш решение.
Нека хванатите вируси да си седят в клетката спокойно. Щом антивирусната не реагира повече, то може да се очаква че нямаш проблеми... Е, за последното ти си знаеш. :crosseyes1:
Когато файловете са в "клетката", те са със сменени имена и не би трябвало да реагират като вируси.
А от къде си сигурен, че са системни файлове. Това че са намерени в системната директория, не означава, че непременно са системни.
Ако искаш да се увериш в това, пробвай в http://www.processlibrary.com/ за файла. Ако е системен, то него ще го има и в базата данни на сайта.

Като намериш време най-добре пренеси важната информация на друг носител и преинсталирай системата.

А що се отнася за предложението за преинсталиране на ОС-са, то смятам че е твърде крайно решение...
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Terry Pratchett

#6 densy

densy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 08 July 2008 - 07:51

Защо държиш да ги триеш? Просто да се презестраховаш, че ги няма? Не се притеснявай. Няма проблем, че да търсиш решение.
Нека хванатите вируси да си седят в клетката спокойно. Щом антивирусната не реагира повече, то може да се очаква че нямаш проблеми... Е, за последното ти си знаеш. :crosseyes1:
Когато файловете са в "клетката", те са със сменени имена и не би трябвало да реагират като вируси.
А от къде си сигурен, че са системни файлове. Това че са намерени в системната директория, не означава, че непременно са системни.
Ако искаш да се увериш в това, пробвай в http://www.processlibrary.com/ за файла. Ако е системен, то него ще го има и в базата данни на сайта.

А що се отнася за предложението за преинсталиране на ОС-са, то смятам че е твърде крайно решение...

Може ли да ми дадеш малко повече информация за процеса на работа в този сайт, който си ми посочил. Извинявай за глупавата молба, но не съм наясно много, много с тези неща :)

#7 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 мнения

Публикувано: 08 July 2008 - 12:54

Може ли да ми дадеш малко повече информация за процеса на работа в този сайт, който си ми посочил. Извинявай за глупавата молба, но не съм наясно много, много с тези неща :)

След като отвориш сайта, ще видиш черна ивица с надпис "Find a process or dll". В бялото прозорче пишеш името на файла и натискаш "Find". Сайта ще ти върне отговор какъв е файла и част от ОС-а ли е?
Gigabyte GA-965P-S3/Intel Core 2 Quad Q8400/2x2GB PQI 800Mhz/Sapphire HD 5670 1GB/2x WD 640GB 7200 64MB SATA III Black/CoolerMaster PSU GX 650W

#8 densy

densy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 08 July 2008 - 13:07

След като отвориш сайта, ще видиш черна ивица с надпис "Find a process or dll". В бялото прозорче пишеш името на файла и натискаш "Find". Сайта ще ти върне отговор какъв е файла и част от ОС-а ли е?

Благодаря за изчерпателната информация
:giggle:

#9 oxygen

oxygen

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 11 мнения

Публикувано: 21 August 2008 - 22:45

може да сканираш от време на време с drweb cureit. Може да открие още някой вирус :). Не ползвай интернет експлорър. Сложи сафари или файърфокс. Също така сваляй по-малко пиратски софтуер.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители