Jump to content

Вируси в системните файлове и .ехе


Препоръчан пост

Здравейте, имам следния проблем. Бях с антивирусна AVG free на служебния комп в офиса. Но ми засече 5 - 6 вируса. Изтривам ги, а те са си все там. Махнах я и си сложих антивирусната AVAST HOME. Още при първото сканиране ми засече 12 вируса, а днес са вече 14. Преместих ги кутията. Но проблемът е в това, че сега не знам, как да действам спрямо тях, тъй като са заразени системни файлове и ме е истрах, че ако дам на аваст да ги изтрие дали няма да изтрие и системните файлове. Проблемът е в това, че са заразени специални счетоводни програми.

Моля помагайте, че ако компа се скапе или изчезне някаква информация от тези програми, ще се сбогувам с работата си.

 

Ето някои от засечените вируси:

Agent - ZXU

Cutwail

Trojan - gen

Turame - B

Link to comment
Сподели другаде

Нека си стоят в клетката - като затворници ... Създай копия на всички ценни данни , които се опасяваш да не изгубиш.... Поздрави

 

Ами, ако все пак реша да ги изтрия, какъв би могъл да е резултата?

Предложете ми още някакво решение на проблема :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Ами, ако все пак реша да ги изтрия, какъв би могъл да е резултата?

Предложете ми още някакво решение на проблема :bgflag:

 

Първо искам да ти кажа, че антивирусната програма ти показва не колко вируса имаш, а кои файлове са заразени - затова може бройката да е различна. А ако са заразени системни файлове недей да триеш, аз сам се прецаках веднъж така и изтрих няколко заразени системни файла, при което цялата система се срина... Така че - в клетката и това е. Като намериш време най-добре пренеси важната информация на друг носител и преинсталирай системата.

Link to comment
Сподели другаде

Ами, ако все пак реша да ги изтрия, какъв би могъл да е резултата?

Предложете ми още някакво решение на проблема :bgflag:

 

Защо държиш да ги триеш? Просто да се презестраховаш, че ги няма? Не се притеснявай. Няма проблем, че да търсиш решение.

Нека хванатите вируси да си седят в клетката спокойно. Щом антивирусната не реагира повече, то може да се очаква че нямаш проблеми... Е, за последното ти си знаеш. :crosseyes1:

Когато файловете са в "клетката", те са със сменени имена и не би трябвало да реагират като вируси.

А от къде си сигурен, че са системни файлове. Това че са намерени в системната директория, не означава, че непременно са системни.

Ако искаш да се увериш в това, пробвай в http://www.processlibrary.com/ за файла. Ако е системен, то него ще го има и в базата данни на сайта.

Като намериш време най-добре пренеси важната информация на друг носител и преинсталирай системата.

А що се отнася за предложението за преинсталиране на ОС-са, то смятам че е твърде крайно решение...

Link to comment
Сподели другаде

Защо държиш да ги триеш? Просто да се презестраховаш, че ги няма? Не се притеснявай. Няма проблем, че да търсиш решение.

Нека хванатите вируси да си седят в клетката спокойно. Щом антивирусната не реагира повече, то може да се очаква че нямаш проблеми... Е, за последното ти си знаеш. :crosseyes1:

Когато файловете са в "клетката", те са със сменени имена и не би трябвало да реагират като вируси.

А от къде си сигурен, че са системни файлове. Това че са намерени в системната директория, не означава, че непременно са системни.

Ако искаш да се увериш в това, пробвай в http://www.processlibrary.com/ за файла. Ако е системен, то него ще го има и в базата данни на сайта.

 

А що се отнася за предложението за преинсталиране на ОС-са, то смятам че е твърде крайно решение...

 

Може ли да ми дадеш малко повече информация за процеса на работа в този сайт, който си ми посочил. Извинявай за глупавата молба, но не съм наясно много, много с тези неща :)

Link to comment
Сподели другаде

Може ли да ми дадеш малко повече информация за процеса на работа в този сайт, който си ми посочил. Извинявай за глупавата молба, но не съм наясно много, много с тези неща :)

След като отвориш сайта, ще видиш черна ивица с надпис "Find a process or dll". В бялото прозорче пишеш името на файла и натискаш "Find". Сайта ще ти върне отговор какъв е файла и част от ОС-а ли е?

Link to comment
Сподели другаде

След като отвориш сайта, ще видиш черна ивица с надпис "Find a process or dll". В бялото прозорче пишеш името на файла и натискаш "Find". Сайта ще ти върне отговор какъв е файла и част от ОС-а ли е?

 

Благодаря за изчерпателната информация

:giggle:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
може да сканираш от време на време с drweb cureit. Може да открие още някой вирус :). Не ползвай интернет експлорър. Сложи сафари или файърфокс. Също така сваляй по-малко пиратски софтуер.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...