Jump to content

Проблем при стартиране на CD/DVD ROM


KamiEl

Препоръчан пост

Здравейте!Проблемът ми е следния:от известно време при зареждане на диск в CD/DVD устройството не се появява прозореца,който позволява да се избере желаната команда - тоест:за да стартирам поставения диск,трябва да отворя MY COMPUTER и от там да избера оптичното устройство.Предполагам,че липсва или е повреден някакъв стартиращ файл,или нещо подобно.Затова се обръщам към по-знаещите да ме "светнат" как да се оправи тази неприятност!
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е функцията Autoplay по някаква причина да е забранена от групова политика. За целта провери следното:

 

1. Отвори Start --> Run и напиши "gpedit.msc".

2. Избери Computer Configuration --> Administrative Templates --> System.

3. В дясно кликни двукратно на "Turn off Autoplay".

4. Кликни на радиобутона "Not Configured" и потвърди с Apply. Затвори прозореца с ОК. Ако няма ефект, може да опиташ да селектираш радиобутона "Disabled".

5. Затвори Group Policy Editor.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Възможно е функцията Autoplay по някаква причина да е забранена от групова политика. За целта провери следното:

 

1. Отвори Start --> Run и напиши "gpedit.msc".

2. Избери Computer Configuration --> Administrative Templates --> System.

3. В дясно кликни двукратно на "Turn off Autoplay".

4. Кликни на радиобутона "Not Configured" и потвърди с Apply. Затвори прозореца с ОК. Ако няма ефект, може да опиташ да селектираш радиобутона "Disabled".

5. Затвори Group Policy Editor.

 

Защо като напиша тази команда ми изписва, че уиндоус не може да намери файл с такова име, да видя дали е правилно написано, след което да опитам отново, ползвам хр хом едишън

Link to comment
Сподели другаде

ползвам хр хом едишън

В тази версия на Windows няма управление на груповите политики, т. е., gpedit. Вместо това опитай да поправиш настройките за автоматичното изпълнение с Autoplay Repair Wizard или с AutoPlay Repair Tool.

Link to comment
Сподели другаде

В тази версия на Windows няма управление на груповите политики, т. е., gpedit. Вместо това опитай да поправиш настройките за автоматичното изпълнение с Autoplay Repair Wizard или с AutoPlay Repair Tool.

 

опитах не става

AutoFix_2008_07_12_12_34_36.txt

Link to comment
Сподели другаде

Излезе ли от акаунта и влезе ли наново, за да влязат в сила настройките?

 

 

Излязох и влязох и рестартирах компютъра и наново стартирах програмата и нищо, спомням си че преди влязох в regedit и от там видях че autoplay на CD/DVD ми е disable, но вече нито си спомням как да стигна до там, нито пък знам какво точно да поправя, а също така и флаш памет като сложа било в слотчетата на четеца или USB, абсолютно нищо не ми тръгва автоматично, винаги трябва да отвярям експлорера и така да си търся нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Това за флаш паметите трябваше по-рано да го кажеш. Start -> Run -> пишеш services.msc -> OK. Намираш услугата Shell Hardware Detection и проверяваш дали не е спряна (Disabled). Ако е, кликаш 2 пъти и от падащото меню избираш Automatic и рестартираш компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

Това за флаш паметите трябваше по-рано да го кажеш. Start -> Run -> пишеш services.msc -> OK. Намираш услугата Shell Hardware Detection и проверяваш дали не е спряна (Disabled). Ако е, кликаш 2 пъти и от падащото меню избираш Automatic и рестартираш компютъра.

 

Автоматично ми е и въпреки това не го разпознава, в смисъл не аутоплейва.

Link to comment
Сподели другаде

С помощта на Registry Editor (Start --> Run --> "regedit") се увери, че записът NoDriveTypeAutoRun под ключа HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer има decimal стойност 145.

 

Също така провери състоянието на услугата Shell Hardware Detection, както каза Night_Raven.

Link to comment
Сподели другаде

А услугата стартирана ли е (Started)?

 

да

 

С помощта на Registry Editor (Start --> Run --> "regedit") се увери, че записът NoDriveTypeAutoRun под ключа HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer има decimal стойност 145.

 

Също така провери състоянието на услугата Shell Hardware Detection, както каза Night_Raven.

 

 

И това направих - не става.

Link to comment
Сподели другаде

Я пусни един LOG на Autoruns, след това стартирай програмата и направи следното:

1) избери Options -> Hide Microsoft Entries;

2) кликни File -> Refresh;

3) кликни File -> Export...;

4) запази файла някъде и след това го прикачи към темата или му копирай съдържанието.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...