Jump to content

Някои игри не ми тръгват.


Vankata

Препоръчан пост

Значи имам един много гаден проблем които ми е от доста време и сега реших да ви пиша та да видим дали някои може да ми помогне.Значи когато пусна някоя игра (например CS 1.6 ,NBA 2005 World of WarCraft и др.но не всички игри) та когато ги пусна екрана ми става тъмен и след това ми показва клипчето на играта и когато клипчето свърши и трябва вече да влезне в менюто на играта монитора се изключва сеедно съм натиснал Sleep (но аз не го натискам).И единствения начин да излезна от играта е да рестартирам компютъра.Някои може ли да ми каже защо така става питал съм много хора но никои не знае защо ми става така.Ще съм изключително благодарен ако ми помогнете.Че вече не издържам всичките ми приятели играят CS 1.6 а аз не мога да я играя.И като ме питат защо не играеш играта аз им отговарям, че не ми харесва или нещо подобно , а на мен много ми харесва играта ама ко да се прави.

 

Ето малко информациа за PC-то:

Windows XP Profesional

Nvidia GeForce FX 5200

256 mb RAM

AMD Sempron 2500.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Еми значи на монитора ми пише че е IVORY а като влезна там в монитора има една настроика ми пише Monitor : Plug and Play Monitor .Дано да съм казал това което искаше че нещо май се обърках. :) :( Редактиран от Vankata
Link to comment
Сподели другаде

Явно проблема е от Refresh rate, провери случайно да не е маркирана следната опция в драйвера за видео картата:

Кортрол панел - Дисплей - Сетигс - Адвенсед - GeForce FX **** - Refresh Rate Overrides

Там има две опции:

Applications control refresh rate

Override refresh rate

Брат ми имаше подобен проблем с игрите, защото беше отбелязана втората опция (Override refresh rate)

провери и при теб случайно данеби да е отбелязана тя и ако да върни на Applications control refresh rate

Ако не последва промяна и решение на проблема, единствения съвет който в момента ми идва на ум, е да опиташ да свалиш Refresh Rate на монитора (от Кортрол панел - Дисплей - Сетигс - Адвенсед - Монитор - Монитор сетингс - Скрийнс рефреш рейт, на по-ниско ниво от сегашното) и да опиташ отново да стартираш играта и ако този път се стартира безпроблемно в самото меню на играта да потърсиш из настройките на играта за видео, дали дава някакви възможности за контрол на Refresh Rate и да избереш нива зъобразно резолюцията и възможностите на монитора.

Може би друго решение на проблема може да откриеш ако намериш драйвери за конкретния модел на монитора си (ако съответно има разработени такива съобразно операционната система или ако самата операционна система разполага с вградени такива).

Редактиран от Rub4o
Link to comment
Сподели другаде

Твърде висока честота на оперсняване наистина може да е проблемът.

НО! Ако наистина е проблем с честотата на опресняване, то би трябвало само монитора да изгасва, т.е. да се чуват звуците от играта. Освен това би трябвало да може да се излезе от играта с ALT+F4, например.

Лично тествах с WarCraft III. При твърде висока за монитора ми честота на оперсняване, той просто не показва картина, звуци има и при натискане на ALT+F4 излиза от играта и ме връща напълно нормално на десктопа.

Ако компютъра забива тотално, то най-вероятно не е това.

Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

Значи първо на мен не ми е Refresh Rate Overrides а Screen Resolutions & Refresh Rate и като влезна в тази опциа няма тези две опции които ти си ги казал търсих ги половин час ама не ги намерих.Ако може да ми каже защо ги нямам и дали влизам там където трябва.

 

А ето и като влезна в Screen Resolutions & Refresh Rate какви опции имам.

http://img162.imageshack.us/img162/3477/10768be.th.jpg

Редактиран от Vankata
Link to comment
Сподели другаде

За проткола, с коя версия драйвери си?

Поиграй си с Custom resolutions and refresh rates (в долната част). Понеже за пръв път виждам такова разположение на менютата, мога само да гадая как се нсстройва, но мога да предположа.

Пробвай чрез Add да добавиш нови комбинации. Виждам, че работиш на 85Hz, затова опитай 75 или 72. Ако чрез Add ти даде да си избереш и конкретна игра, избирай някоя проблемна и слагай 75Hz или 72Hz.

Да поясня: средната част, Monitor settings, влияе (най-вероятно) само на начина на показване на десктопа, НЕ върху игрите.

 

Ето и алтернатива:

RefreshForce (известна и като ReForce) 1.10 (164KB)

Теглене

Теглиш, разархивираш, стартираш. Натискаш бутона Auto Populate и списъка сам ще се запълни. Накрая само натискаш бутона Apply и си готов. Винаги можеш да ги върнеш към стойностите по подразбиране чрез пускане на програмата и бутона Restore original settings.

Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

За проткола, с коя версия драйвери си?

Поиграй си с Custom resolutions and refresh rates (в долната част). Понеже за пръв път виждам такова разположение на менютата, мога само да гадая как се нсстройва, но мога да предположа.

Пробвай чрез Add да добавиш нови комбинации. Виждам, че работиш на 85Hz, затова опитай 75 или 72. Ако чрез Add ти даде да си избереш и конкретна игра, избирай някоя проблемна и слагай 75Hz или 72Hz.

Да поясня: средната част, Monitor settings, влияе (най-вероятно) само на начина на показване на десктопа, НЕ върху игрите.

 

Ето и алтернатива:

RefreshForce (известна и като ReForce) 1.10 (164KB)

Теглене

Теглиш, разархивираш, стартираш. Натискаш бутона Auto Populate и списъка сам ще се запълни. Накрая само натискаш бутона Apply и си готов. Винаги можеш да ги върнеш към стойностите по подразбиране чрез пускане на програмата и бутона Restore original settings.

 

 

Здравей Night_Raven

 

Значи има напредък когато пусна играта CS 1.6 и нали излиза черен екран показва ми картинката на играта и след това ми влиза в менюто на играта.Аз много се зарадвах и реших да видя дали мога да почна някаква игра но когато искам да влезна в някаква мрежа почва да зарежда и тъкмо да влезна пак същото черен екран сеедно се е изключил монитора и пак рест .Някакви други идеи?

 

 

Също и немога да направя монитора на 75 или 72Hz защото не ми дава има само 85 нито по-малко нито поваче?

Редактиран от Vankata
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички тук в Softvisia

Много ще ми е приятно да учавствам и в този форум!

 

Към темата:

Също и немога да направя монитора на 75 или 72Hz защото не ми дава има само 85 нито по-малко нито поваче?

 

Да не би случайно мониторът ти да е LCD?

 

ПРИ ВСИЧКИ ПОЛОЖЕНИЯ ПРОБЛЕМЪТ Е В НАСТРОЙКИ, но какви точно са те - надявам се да разберем. В преден пост имаше въпрос: С какви драйвери си на видеокартата? Погледни и сподели тук, защото това е важно! Може да е, защото са прекалено стари, може дори да е защото са прекалено нови. За твоя модел според мен най - добри са в. 6Х.ХХ. Може да са несъвместими с твоя модел.

 

Също прегледай за диск, идващ с монитора. Пак да попитам да не би да е LCD?

 

Дано успеем да ти помогнем! :rolleyes:

Link to comment
Сподели другаде

Не можеш да настроиш друга честота на опресняване в панела на видеокартата или в панела на Windows? Впрочем, където и да е, махни отметката Hide modes that this monitor cannot support (display) и трябва да се появят.

Пробвай да смениш драйверите на монитора. Ето тук има драйвери за Samsung IVORY. Разбери какъв ти е точно модела, дръпни си драйвери и инсталирай тях. Обикновено модела на монитора го пише на задната част му част, просто го завърти и погледни.

Също, може да опиташ да си инсталираш по-нови драйвери за видеокартата ако нищо друго не помогне.

 

EDIT:

За твоя модел според мен най - добри са в. 6Х.ХХ.

Ще си позволя да изкажа леко несъгласие и да отбелжа, че 5х.хх серията е по-подходяща. Аз бих се спрял на драйверите на Omega, версия 56.72а. (теглене от NGO) или версия 53.03 (теглене от NGO).

Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

Впрочем, където и да е, махни отметката Hide modes that this monitor cannot support (display) и трябва да се появят.

А защо не му поддържа други стойности? Той и да махне отметката и да си избере друга стойност каква полза след като не му я поддържа монитора?

 

Не ми стана ясно също как може проблемът да е в рифреш рейта? ;

Когато се стартира някое игра (дори, започваща с интро) резолюцията се сменя, а с това и останалите параметри като брой на цветове и честота.

 

Според мен в драйверите на монитора или видеокартата (или и на двете) е проблемът.

Vankata, какви са ти драйверите на видеото?

Редактиран от GFreeman
Link to comment
Сподели другаде

А защо не му поддържа други стойности? Той и да махне отметката и да си избере друга стойност каква полза след като не му я поддържа монитора?

Тук грешиш. Това, че не го показва въобще не значи, че не се подръжа. Според Windows, например моя старичък Samsung 700p НЕ подръжа 100Hz на 1024x768. В действителност си поддържа и то съвсем добре. Мониторът работи на 100Hz откакто го имам (втора ръка). Така че не е нужно човек да се доверява вианги на това какво му се казва. :)

EDIT: А и никъде не съм виждал монитор да поддръжа висока честота на опресняване (високи честоти - вече е друго), а да не поддържа ниска. Просто ми се струва смешно и най-вероятно е бъг или неправилно разпознаване на хардуера.

Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви много че се опитвате да ми помогнете.Но сега трябва да ходя на едно място и нямам време да ви кажа нещо много важно.Аз когато писах първия си пост в темата забравих да кажа нещо.После като се пробера ще ви отговоря на сичките ви въпроси.Това ще е някъде към 8 чесът . Много се извинявам обаче няма друг шанс.Моля да бъда извинен за нахалството което проявявам (вие искате да ми помогнете а аз в момента не мога да ви пиха ).Пак се извинявам и после ще пиша.

 

 

До после.

Link to comment
Сподели другаде

Информацията която съм посочил е на базата на драйвер nVidia ForceWare 84.21 WHQL XP от сайта на nVidia.

Относно версиите на драйвера, е доста относително дали старите са по-ефективни от последните версии, в които просто се добавя поддръжка за новите модели видео карти и са оптимизирани някой неща на база цялостна архитектура на различните серии видео карти.

Аз до сега не съм срещнал затруднения или влошаване на качеството при използване най-актуалните драйвери, въпреки че картата ми не е първа младост (FX 5600 MSI).

Ето и визуален пример, какво точно визирам в по-горния си пост:

 

http://img530.imageshack.us/img530/75/primer2sy.th.jpg

 

Вярвам, че ще намериш разрешение на проблема, дори и на базата на различни експерименти с версиите на драйверите за видео картата, също и след инсталиране на подходящите такива за монитора.

Link to comment
Сподели другаде

Тук грешиш. Това, че не го показва въобще не значи, че не се подръжа. Според Windows, например моя старичък Samsung 700p НЕ подръжа 100Hz на 1024x768. В действителност си поддържа и то съвсем добре. Мониторът работи на 100Hz откакто го имам (втора ръка). Така че не е нужно човек да се доверява вианги на това какво му се казва. :)

EDIT: А и никъде не съм виждал монитор да поддръжа висока честота на опресняване (високи честоти - вече е друго), а да не поддържа ниска. Просто ми се струва смешно и най-вероятно е бъг или неправилно разпознаване на хардуера.

Добре може и да греша.

Но както и ти казваш - възможността да не поддържа дадена стойност е по-скоро при високите честоти отколкото при ниските. 1024Х768 обикновено има най-голям периметър на поддържани честотни стойности.

 

Тука има нещо неконфигурирано както трябва.

 

МОЖЕ БИ ТОЧНО ОТ ТОВА Е ПРОБЛЕМА. ПУСКАШ ИГРА - СЛЕД ФИЛМЧЕТО ТЯ ПРЕМИНАВА НА ПО-НИСКА РЕЗОЛЮЦИЯ (В МЕНЮТАТА ПОЧТИ ВИНАГИ Е ПО-НИСКА ОТ 1024х768), КЪДЕТО НЕ ПОДДЪРЖА 85 ХЕРЦА, А НЕ ПОДДЪРЖА И ПО-МАЛКО И ТИ СЕ ПОЯВЯВА ЧЕРНИЯ ЕКРАН. ЗА ПОТВЪРЖДЕНИЕ ПРОБВАЙ ДА НАМАЛИШ РЕЗОЛЮЦИЯТА ОТ НАСТРОЙКИТЕ И ДАЛИ ЩЕ ТИ СЕ ПОЯВИ ЧЕРЕН ЕКРАН?

 

КАКВОТО И ДА Е ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ИНСТАЛИРАШ НАНОВО (ПО ВЪЗМОЖНОСТ РАЗЛИЧНИ ЗА ВИДЕОТО) ДРАЙВЕРИ. СЛЕД КАТО НАПРАВИШ ТОВА И ПРОБЛЕМЪТ ОСТАНЕ ЧАК ТОГАВА МОЖЕ ДА ГАДАЕМ НАТАТЪК.

И ПРОБВАЙ ТОВА С РЕЗОЛЮЦИЯТА ДА Я СМЪКНЕШ.

УСПЕХ! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...