Jump to content

Новини: Японците създадоха автомобил, който се движи с вода


Препоръчан пост

Незнам, но ако всички така разсъждаваха като вас относно петролните босове, то наистина никога няма да караме такива коли. Ще дам примера със стачките на учителите от миналата година. Почти 2 месеца стачкуваха, за да им вдигнат заплатите и накрая се отказаха, а какво получиха - по-малко отколкото, ако не бяха стачкували. НО ако бяха стачкували доста повече или цяла година, народът щеше да се вдигне и онея от горе щяха да отпуснат големите заплати. Затова ако целият свят пожелае този вид автомобили, аз съм сигурен, че те ще влязат в масова употреба. От това, което съм прочел в този форум, а както и в други (по същата тема) ми става ясно, че всички са "ЗА", но никой като вас не е "навит" това да се случи :(

А бе приятелю ти в кои времена живееш. Кой ще допусне в наши дни да се създават такива неща? На практика могат да се съдават, но само на практика. Толкова книги и филми съм чел за тези араби, шейхове, идея си нямаш на какво са способни. Просто забрави, да се пуснат за масово производсто такива коли. Че те само 10 коли от тези на ток, слънч.светлина, вода, ще намалят много кратно дохода им за едн годин на мутрите .

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
А бе приятелю ти в кои времена живееш. Кой ще допусне в наши дни да се създават такива неща? На практика могат да се съдават, но само на практика. Толкова книги и филми съм чел за тези араби, шейхове, идея си нямаш на какво са способни. Просто забрави, да се пуснат за масово производсто такива коли. Че те само 10 коли от тези на ток, слънч.светлина, вода, ще намалят много кратно дохода им за едн годин на мутрите .

Макар с 20 дни закъснение, ще дам отговор, защто темеата ми допадна.

Моето мнение е, че от както свят светува обществените интереси се удовлетовряват от тия които управляват. Независимо какво е обществено политическата ситема. Демократична или Еднопартииина. Защото обществото не може да се самоорганизира. Това е от както свят светува.

Интересно ми е сега какво ще се получи с навлизането в бита на хората на повече комуникационни придобивки. Пр. GSM, а най - вече интернет?

Инак, за електоро-водородния автомобил, шейховет и т.н. Не са само шейхове. Русия. Великобритания, Норвегия, САЩ са големи производители на петрол. А някой да е видял да се спре производството на голямо литражни двигатели за леките автомобили?

Пр. САЩ пуска автомобили с обем на мотора, като на ДТ 54. Докато не се изчерпят запасите на петрол, няма да има пусната енергиина алтернатива на пазара.

Не са големи технологични тайни електро-водородните двигатели. Като се изчерпат запасите, тогава същите, които днес налагат петрола на пазара ще наложат новия автомобилен двигател. Стачките са за даскалите и други дребни прослойки.

Кой би си позволил да си изтърве правото да управлява света?

Link to comment
Сподели другаде

Въпреки, че нямам преки наблюдения, изглежда някой си разширява пазарите- електомобилът вече се доставя и в Европа, и е на по-висока (почти двойна) цена. Скоро може да видим такъв и по българските пътища (в по-големите градове)- знае ли човек.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Въпреки, че нямам преки наблюдения, изглежда някой си разширява пазарите-

 

 

Адски съм съгласна!

 

От трън та на глог, ще каже човек, че и водата ни е в изобилие, малко ли реки пресушихме, малко ли водни цикли прекъснахме, та сега остава и колите да си захранваме с вода!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...