Jump to content

Новини: Японците създадоха автомобил, който се движи с вода


Препоръчан пост

20 Юни 2008

За да се движи този електромобил е нужно да имате бутилка с вода, за да допълвате резервоара от време на време

 

Японската компания Genepax презентира електромобил, които вместо познатите горива използва за задвижване обикновена вода, съобщава Nikkei. Според разрабточиците само с един литър вода машината може се движи един час със скорост 80 колиметра. Интересно е да се отблежи, че може да се използва произволен тип вода – питейна, дъждовна или морска.

Главната особеност на системата на Genepax е, че използва електроден колектор от мембранен тип (membrane electrode assembly - МЕА). МЕА включва специален материал, способен чрез химични реакции напълно да раздели водата на водород и кислород.

Силовата система в новия електромобил може да получава водород от вода за много продължителен период от време. При това, освен липсата на вредни газове при тази ситема, тя има и по-дълъг живот, коментират от Genepax.

“Автомобилът ще продължава да се движи докато имате бутилка с вода, за да допълвате резервоара от време на време, - отбелязва генералния директор на Genepax Кейоши Хирасава (Kiyoshi Hirasawa) – За подновяване на енергията на акумулаторите не е нужно създаването на инфраструктура, в частност места за зареждане, както е при съвременните електромобили”.

Прототип на електромобила на Genepax бе показан в Осака. Това за сега е единствения подобен образец, който ще бъде използван за получаване на патент върху изобретението.

http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20080613/153276/thumb_230_2A.jpghttp://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20080613/153276/thumb_230_2C.jpghttp://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20080613/153276/thumb_230_2D.jpg

 

Източник: http://bgfactor.org/logo_big.gif

Link to comment
Сподели другаде

Не че ще има голямо значение това откритие. Както и досегашните електрически коли и тази ще си остане по-скоро екзотика, отколкото основно превозно средство, макар да има потенциала.
Link to comment
Сподели другаде

Доста политически интереси са насочени именно срещу такива открития- за жалост. Петролните сили няма да се дадат така лесно. И според мен няма да се стигне до серийно производство- пак за жалост. Бъдещето ще принадлежи по-скоро на хибридите от рода на Приус. Инак скоро едни шведи (ако не се лъжа) обещаха безплатна енергия, но нещата много бързо отшумяха. За Стеорн става въпрос.

В Мрежата съм се натъквал на генератори които произвеждат енергия от "нищото". 100KW модел струва 25 000 евро- но дали е истина- само собствениците могат да кажат- измамници -бол.

Link to comment
Сподели другаде

To и един българин обяви, че е изобретил такъв двигател преди година - 2 мисля и неговият случай се потули...даже с неговият запорожец с воден двигател обикалял града от където е... или шкода беше, не помня :P
Link to comment
Сподели другаде

Не че ще има голямо значение това откритие. Както и досегашните електрически коли и тази ще си остане по-скоро екзотика, отколкото основно превозно средство, макар да има потенциала.

За пръв път няма да съм съгласен с твоето мнение, въпреки, че си ми помагал в разрешаването на доста проблеми :). Това откритие може да промени целия свят ако се замислиш. Няма да разсъждавам, времето ще покаже, ако проекта се реализира.

Чувал съм, че някъде през средата на 20 век е бил изобретен водния двигател, но създателят му е бил убит и не е могъл да публикува откритието си. И тъй като аз съм с 2 ръце "ЗА" този проект, надявам се, че няма да се случи същото и с тези японци. Дано привлекат към себе си световно известни спонсори, за да разпространят автомобила. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Тази технология я има от много години НО всичко се пази в секрет и не се показва на бял свят то ли се изкупва за много пари и ли като е по опорит човека който я създал изчезва.Спомням си преди около 30 години тогава по Всяка неделя водена от Киворк Киворкян даваха Тойота движеща се с вода и не след дълго съобщиха че създателя са го намерили мъртав и нищо повече не се спомена за този патент.Скоро се запознах с един руснак и от дума на дума се заприказвахме за тези технологии и тои ми разказа за баща му който е бил разузнавач по време на втората световна воина и те са виждали как няколко няколко немски камиона охранявани много добре са спрели до една река и са наливали вода в резорвоарите си.Тогава не са повярва ли на очите си и се доближили максимално близко до колкото им било позволено без да ги забележат и от аспусите на камионите излизала само пара.Правили са много опити да пленят поне еди но никога не им се отдавало.Аз съм убеден че скоро може би в близките десет години може да видим коли които ще се движат по пътищата с не традиционното гориво бензин,нафта,гас. :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

В подкрепа на горното си мнение помествам една новина от VolksWagen, но чак пък 2 литров турбодизел...

VW създаде хибрид на базата на Golf

30 Юни 2008

На автомобилно изложение в Берлин компанията Volkswagen представи новата си хибридна технология

Компанията Volkswagen представи в Берлин своята нова концептуална разработка – хибридна версия на хетчбека Golf, която се нарича TwinDrive. Както се казва в официалното съобщение, скоро компанията започва тестове на 20 хибридни автомобила в рамките на инициираната от правителството на Германия програма за разработка и използване на възобновяеми източници на енергия в автомобилите.

Хибридният Golf TwinDrive включва в себе си двулитров турбодизелов двигател с мощност от 122 к.с. и електромотор, чрез които сумарната мощност достига 174 к.с. Предполага се, че за придвижване в градски условия ще се използва само електродвигателя. Мощността му е достатъчна да се развие скорост от 120 километра в час, а с едно зареждане могат да бъдат изминати повече от 50 километра.

Когато акумулаторите се изтощят машината автоматично включва дизеловия мотор. Самите батерии са литиево-йонни и използват новата технология plug-in, като могат да се зареждат директно от електрическата мрежа. Освен това Golf TwinDrive е снабден със система за автоматично изключване и включване на двигателя съответно при спиране и тръгване, което повишава икономичността му.

 

Очаква се Golf TwinDrive да се появи на пазара през 2010 година.

 

http://bgfactor.org/img/lead/2008/06/15559.jpghttp://bgfactor.org/img/lead/2008/06/15559_7614.jpg http://bgfactor.org/img/lead/2008/06/15559_7616.jpg

 

Източник: http://bgfactor.org/logo_big.gif

Link to comment
Сподели другаде

А колко ли ще стане цената на водата като вземем да я наливаме в резервоарите на колите си? :crosseyes1:

Едва ли някой ще ти забрани да пълниш "гориво" от морето или океана :)

Link to comment
Сподели другаде

За пръв път няма да съм съгласен с твоето мнение, въпреки, че си ми помагал в разрешаването на доста проблеми :). Това откритие може да промени целия свят ако се замислиш. Няма да разсъждавам, времето ще покаже, ако проекта се реализира.

Чувал съм, че някъде през средата на 20 век е бил изобретен водния двигател, но създателят му е бил убит и не е могъл да публикува откритието си. И тъй като аз съм с 2 ръце "ЗА" този проект, надявам се, че няма да се случи същото и с тези японци. Дано привлекат към себе си световно известни спонсори, за да разпространят автомобила. :peace:

[/quo С твоето мнение пък въобще няма да се съглася. Отговори ми, кой ще освави някой, който е изобретил пречка за правенето на пари на петролните босове/арабски шейхове/ отчерното злато, да доразвива , камоли да влезе в производство/масово/. Абсурд. Според мен, който си фантзира че ще пусне това прекрасно нещо на пазара, рискува да бъде ''очеткан''.

В наши дни от живота ни няма да се случи.

Link to comment
Сподели другаде

Спомням си преди около 30 години тогава по Всяка неделя водена от Кеворк Кеворкян даваха Тойота движеща се с вода и не след дълго съобщиха че създателя са го намерили мъртъв и нищо повече не се спомена за този патент. :thumbsup:

Това предаване съм го гледала лично,но защо в спомените ми е Волга,която с 2 литра вода минаваше разстоянието между София- Варна.Помня,че изобретателят говореше за някаква химична смес,която се добавяше във водата,за да може да гори,но беше в някакво минимално количество....

Най лошото от цялата работа е,че сега почти никой не си спомня за това откритие,когото заговоря за това,ме гледат странно.Пак японците ще са най напред,но сте прави,че петролните гиганти няма да се дадат лесно.Може би след много години,когато свърши петрола,ще се мине на тези варианти,но ние няма да сме живи.Лошо е за тези откриватели,че са си изпреварили времето,а всички знаем,че никой пророк,не е пророк в своето време.Жалко за хорицата,че си отиват бадева...

Link to comment
Сподели другаде

Е какво пък пречи примерно водата да се използва за колите, а петролът за космическите совалки и т.н., т.е. за космонавтиката и други по-специални цели?
Link to comment
Сподели другаде

За пръв път няма да съм съгласен с твоето мнение, въпреки, че си ми помагал в разрешаването на доста проблеми :). Това откритие може да промени целия свят ако се замислиш. Няма да разсъждавам, времето ще покаже, ако проекта се реализира.

Чувал съм, че някъде през средата на 20 век е бил изобретен водния двигател, но създателят му е бил убит и не е могъл да публикува откритието си. И тъй като аз съм с 2 ръце "ЗА" този проект, надявам се, че няма да се случи същото и с тези японци. Дано привлекат към себе си световно известни спонсори, за да разпространят автомобила. :peace:

Чак сега видях мнението. Аз въобще не съм имал предвид, че това не може да промени света. Напротив, това е бъдещето, такова, каквото ми се иска да бъде. Мисълта ми беше, че за жалост няма да го бъде. Като за начало ще оставя следващия цитат, който изразява и моето мнение:

 

С твоето мнение пък въобще няма да се съглася. Отговори ми, кой ще освави някой, който е изобретил пречка за правенето на пари на петролните босове/арабски шейхове/ отчерното злато, да доразвива , камоли да влезе в производство/масово/. Абсурд. Според мен, който си фантзира че ще пусне това прекрасно нещо на пазара, рискува да бъде ''очеткан''.

В наши дни от живота ни няма да се случи.

Текущите горива са прекалено доходоносни за петролните компании, за да се загърбят така лесно. Парите владеят света. Големите играчи нямат сметка да предложат нещо, което е ефективно и евтино. Те имат сметка да държат всички хора зависими колкото се може повече, независимо в каква насока. За пример мога да спомена отпусканите заеми, които са просто един добре обмислен начин за контрол над хората - веднъж изтеглиш ли заем, се започва с лихвите и човек става зависим, защото е длъжник. Това е само 1 пример, а примери - бол. Същото е и с горивата. Колите движещи се на вода, слънчева енергия или електрическа такава са на практика по-добри във всичко спрямо колите с двигатели с вътрешно горене, освен може би по максимално разстояние за изминаване на 1 зареждане. За жалост докато има петрол големите риби няма да оставят подобни изгодни за хората и природата технологии да се превърнат в масово явление, защото не печелят от това.

Бих препоръчал доста горещо филма Who Killed the Electric Car? (линк към IMDb), който много добре илюстрира всичко, за което говоря.

Link to comment
Сподели другаде

Незнам, но ако всички така разсъждаваха като вас относно петролните босове, то наистина никога няма да караме такива коли. Ще дам примера със стачките на учителите от миналата година. Почти 2 месеца стачкуваха, за да им вдигнат заплатите и накрая се отказаха, а какво получиха - по-малко отколкото, ако не бяха стачкували. НО ако бяха стачкували доста повече или цяла година, народът щеше да се вдигне и онея от горе щяха да отпуснат големите заплати. Затова ако целият свят пожелае този вид автомобили, аз съм сигурен, че те ще влязат в масова употреба. От това, което съм прочел в този форум, а както и в други (по същата тема) ми става ясно, че всички са "ЗА", но никой като вас не е "навит" това да се случи :(
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...