Jump to content

Статия: Качествено рипване на аудио дискове


Препоръчан пост

  • Отговори 206
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

@tubleron,

Изобщо не ми се спори, просто съм обвинен несправедливо и в никакъв случай няма да оставя нещата така. Доста ме затрудни с тези "цитати", но все пак успях да ги разбера и намеря. Имаш отговори и на трите въпроса. Ето и снимка, в която съм ги събрал. Сега имаш не един, а цели три конкретни отговора. Да не би проблемът да е там, че един от тях е на Night_Raven, а не мой? Да оставим за момент факта, че имаш отговори. Твърдиш, че се "омотавам" и не съм ти отговорил на тези въпроси. До колкото разбрах "омотаването" ми започна чак при новия ти проблем с разделянето на албум, а там не си задал нито един подобен въпрос (при който евентуално да питаш за четвърти път за нещата, които уж знаеш). Т.е., няма въпроси, а аз трябва да отговарям. Това няма логика и за пореден път се опитваш да замажеш нещата, намесвайки два стари въпроса, които нямат нищо общо. Да оставим и този факт за момент. Кой нормален човек ще задава един и същ въпрос три пъти, по три различни начина, вместо да каже, че не е разбрал и да помоли за по-подробно обяснение (не, че в случая е възможно). Отново липсва логика. И не - не става въпрос за битрейта. Имах предвид, че твърдиш, че си задал въпроса си 1000 пъти. Сега спорът може да приключи, освен, ако не решиш да намесиш още твои (стари) въпроси или пък да ми разясниш „омотаването” ми, но за мен нещата са ясни.

Link to comment
Сподели другаде

barca_b0y,като надраскан диск си бе пич.Свириш 5 секунди и пак от начало.Казах вече,че разбрах това което ме интересуваше,благодарих на всички които ми помогнаха.За мен въпроса е прилючен. За да не пишем излишно тук,ти предложих на Л.С.-не щеш. Скайп-не щеш. Сега ти предлагам да се видим лично и да решим спора по какъвто кажеш начин-Само не ме карай да пиша още.Отписах си за 3 години напред.Аз в училище не помня да сам писал толкова. И ако още си на "опаки" вече....ще се самозапаля :crazy1:
Link to comment
Сподели другаде

В момента нямам възможност да се занимая подробно и да тествам. Какво точно не става?

 

 

 

При инсталиране и настройки на версия 1.0 Beta 3 на EAC за рипване CD -> WAV никакъв проблем. При самото рипване на песните в WAV - също никакъв. Проблем са само настройките за компресия. Не съм пробвала с тези при MP3 но при FLAC в поле Additional command-line options параметрите за компресиране трябва да се променят, защото има промяна в синтаксиса на флаговете. Точно редът с параметрите не мога да го „нацеля”. Не знам дали това е причината, но след като заредя FLAC профила за рипване на CD албум, песните вместо във FLAC, се рипват във WAV. За това, пак се върнах на старата версия на програмата.

Аз съм с Win 7 и ме интересува при другите съфорумци има ли такъв проблем с EAC-1.0 Beta 3. Останах и с впечатление, че с тази версия, във WAV рипвам и по-бавно Признавам си, че доста бързо я разкарах, без да се постарая да я тествам повечко. Така че, ако някой ползва нея, нека да сподели впечатленията си така да се каже „от първа ръка”.

Link to comment
Сподели другаде

@tubleron,

Изобщо не ме интересува дали си разбрал нещо или не. За благодарностите не споря, но е много е нагло от твоя страна да ме обвиняваш в подобни глупости. Нормален човек би изпитал поне малко неудобство от факта, че кара двама човека да отговарят три пъти на един и същ въпрос. За капак аз съм обвинен, че не съм отговорил на нещо, което не е било зададено и подобни измишльотини. И как искаш да не съм "наопаки"? - С всеки следващ коментар най-нагло продължаваш с обвиненията. Благодарностите ти съвсем не компенсират това. Кога пък съм ти отказал да довършим спора на ЛС? Ти изведнъж реши, че трябва да има спор и на двете места - писа ми ЛС и същевременно продължи да пишеш и тук. Аз отговорих и на двете места, и единствено от теб зависеше къде ще продължим, и дали изобщо ще продължим (точно както сега). За Скайп си прав - не искам да го дам по ред причини. Не мисли, че на мен ми е забавно да пиша, да търся стари коментари и пр.

P.S. Относно сравнението с надраскан диск - надрасканият диск или не свири изобщо, или свири с "насичания". Още нещо: колкото съм "надраскан" аз, толкова си и ти. Винаги следвам коментарите на другия участник в дискусията и отговарям на базата на това, което чета.

@s.feradov,

Извинявам се и от името на двама ни за излишните коментари. Надявам се, че, ако tubleron има още какво да пише, ще го направи на ЛС.

Link to comment
Сподели другаде

При инсталиране и настройки на версия 1.0 Beta 3 на EAC за рипване CD -> WAV никакъв проблем. При самото рипване на песните в WAV - също никакъв. Проблем са само настройките за компресия. Не съм пробвала с тези при MP3 но при FLAC в поле Additional command-line options параметрите за компресиране трябва да се променят, защото има промяна в синтаксиса на флаговете. Точно редът с параметрите не мога да го „нацеля”. Не знам дали това е причината, но след като заредя FLAC профила за рипване на CD албум, песните вместо във FLAC, се рипват във WAV. За това, пак се върнах на старата версия на програмата.

Аз съм с Win 7 и ме интересува при другите съфорумци има ли такъв проблем с EAC-1.0 Beta 3. Останах и с впечатление, че с тази версия, във WAV рипвам и по-бавно Признавам си, че доста бързо я разкарах, без да се постарая да я тествам повечко. Така че, ако някой ползва нея, нека да сподели впечатленията си така да се каже „от първа ръка”.

Явно Андре е сменил променливите в новата версия. Откакто излезе тя, не съм рипвал и не съм обърнал внимание. То ръководството трябва да се актуализира, но не е само то.

 

Опитай тогава с този ред:

-5 -V -T "ARTIST=%artist%" -T "TITLE=%title%" -T "ALBUM=%albumtitle%" -T "DATE=%year%" -T "TRACKNUMBER=%tracknr%" -T "GENRE=%genre%" %source% -o %dest%

 

Замени си режима на компресия, ако "5" не ти допада, макар че реално е най-оптималният.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

@Night_Raven,

Очаква ли се да има актуализация на ръководството и ако да, кога? Ако не, ще може ли линк към версиите на FLAC и EAC, по които е писана статията? Много ли ще изгубя, ако не ползвам новите версии?

Link to comment
Сподели другаде

За жалост не се очаква актуализация на ръководството. Имам много малко свободно време в момента и не се знае кога ще имам повече. А дори и да имам такова, не е изобщо сигурно, че ще започна с актуализация на точно това ръководство, защото и други се нуждаят от опресняване. Иначе знам, че има нужда от обновяване, и искам да го направя. 

Най-добре е да използваш актуалните версии на програмите. При EAC нещата ще да са малко по-различни, но пак би следвало да се ориентираш коя опция къде е и как се настройва. Разлики има, но не са огромни и коренни. При FLAC разлики няма. Последната версия на енкодера (1.2.1b) е стара и съм 99,99% сигурен, че ръководството е писано за нея.

Link to comment
Сподели другаде

Да помогна малко с мистерията около версиите на ЕАС от 1.0х нагоре. Андре Вийтхоф, който е разработчик на приложението, преработи изцяло кода на програмата, за да отговори на съвременните изисквания за софтуера - новите API в Windows Vista, 7, а вече и 8, .NET приложенията, а също и някои допълнителни изисквания по модулната разработка или позната като плъгини. Това, което се набива в очи, като нововъведение, са допълнителните бази на AccurateRip с нова версия 2, която има по-голяма библиотека от заглавия, обложки, някои екстри като текстове на песни и т.н.; налична е професионална и платена база за сверка на албумите, подобна на AccurateRip, която работи на принципа на фирмените каталози за албуми, но там не съм задълбавал; промени по интерфейса и допълнителни полета, отговорни и за новите версии на vorbis таговете. Като енджин няма съществени промени при рипване, дори знам че от доста време не се ползва един модул за премахване на някои видове защити при аудио дисковете - вече имах главоболия с този проблем, където на помощ идват платени аналози за рипване. Въпреки всичко за момента това е най-добрата безплатна програма от този роди за точно и надеждно извличане 1:1 от оригинален матричен аудио диск.

 

П.П. В новите версии автоматично се ползва и български превод на програмата, ако ползвате локализацията за родния език в Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...