Jump to content

Препоръчан пост

Ползвах флаш памет(1 ГБ) на няколко компютъра и след известно време и на моя,когато видях че компютъра ми разпознава флаша ,но не може да отвори директорията с файловете в нея.Сканирах с антивирусна,която откри ,че имам троянци,2 на брох :crosseyes1: Сякаш успях да ги изчистя с Нод32,но отново не мога да отворя директорията на флаш -паметта.Помагайте, флаша не е мой,а по принцип е доста добър и нов,не ми се дават около 40 лева за нов. :crosseyes1:

 

П.П Доколкото разбирам ,форматиране на флаша може да помогне.Как става това?

Link to comment
Сподели другаде

помощна тема или нещо от сорта,че с търсачката не намирам(нямам представа как става самото форматиране)

 

благодаря разбрах как става форматирането и ще пробвам,надявам се да успея :cooldude:

Link to comment
Сподели другаде

Днес реших точно същия проблем при една флашка Sony. Антивирусната (AVG) не позволяваше достъп поради наличие на троянец. Реших проблема с помощта на програмата ERD Commander - влязох във флаша и изтрих заразения файл.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
ако флашките имаха защити срещу запис като дискетите нямаше да ги има теи проблеми. Може да измислят решение скоро. Видях, че Mcafee предлагат специален софтуер за защита на флашката "само" за 20-тина долара. При такава цена мисля да се въздържа.
Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Привети...имам следния проблем ..не мога да копирам файлове от компютъра на флашката,обратно става ...флашката е форматирана.Излиза следното съобщение:

 

http://pic-bg.net/files/3q8ykc0pde3ylg0jml...mceyb9wxed2.bmp

 

На друг компютър флашката се държи нормално....и няма ключе за забрана за запис..!

 

Възможно ли е това да е вирус....но аз пък я форматирах и не би трябвало да има гадина....знам ли!

Link to comment
Сподели другаде

Пробвал ли си с други флашки на проблемния компютър? Ако "да" отново ли го има същия проблем?

 

Всъщност аз си реших проблема......смених един параметър в регистрите:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

..сега всичко е наред..все пак благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...