Jump to content

Ръководство за работа с PerfectDisk 9 (2008)


Препоръчан пост

Мерси много, но успях да се справя сам. Проблемът беше в това, че Comodo задържаше файлове за проверка и ми отчита, че се ползват самите файлове от програма и затова не мога да ги изтрия, а пък по време на инсталацията на можеха да се инсталират. Обаче сега се дефрагментира и очаквам после да видя и резултатите.
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Инсталирах PerfectDisk 2008 build 64 (със build 61 беше същата работа и затова ъпдейтнах....).След като натисна на Анализ, следва моментален рестарт на системата :crosseyes1:

 

Операционна система: Windows XP Professional (licensed) Service Pack 3

 

Конфигурация: Asrock 4Core1333-GLAN / Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 GHz / 2x1024 MB DDR2 800MHz Brand / PALIT HD3850 SUPER 512MB DDR2 / Seagate Barracuda 7200.11 500GB Serial ATA II-300 32MB / FORTRON 400W ATX-40 :bored: :blink:

Link to comment
Сподели другаде

Провери в Event Viewer за грешки: Start -> Run -> пишеш eventvwr -> OK и виж в раздели Application и System за грешки от момента на рестарт или такива, свързани с PerfectDisk.

Какви драйвери си инсталирал и откъде си ги инсталирал? Ще е добре и да дадеш списък с инсталираните програми на компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

http://img261.imageshack.us/img261/4262/76788452ez6.th.jpghttp://img261.imageshack.us/images/thpix.gif

 

 

Драйверите, си пристигнаха с компютъра от фирмата от която го поръчах...... диск за дъното и такъв за видеото, а за по-изчерпателна информация ще трябва да ми кажеш къде да погледна за да ти я споделя, че съм много бос. :egyptian: Сега пробвах с преинсталиране на видео майтапите, като първо деинсталирах старите разбира се, но ефекта е същият.

Link to comment
Сподели другаде

Ако тази грешка е от точния час на рестарт, то е възможно да е конфликт с видео драйвера. Препоръчвам да изтеглиш последната версия за твоята видео карта и да преинсталираш драйвера както е описано в тази тема.

Можеш да кажеш и с какво дъно разполагаш.

Списък с програми можеш да дадеш с помощта на HijackThis 1.99.1 (213KB) (нарочно е преименувана) например. Изтегли, стартирай, кликни Open the Misc Tools section -> Open Uninstall Manager... -> Save list..., запази файла някъде и го прикачи към темата или копирай съдържанието му директно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Имам проблем с perfectdisk 10 не ми дефрагментира дял С:.другите дялове си ги работи нормално но с дял С: стига само до анализ и това е.излиза съобщението "дали да заключи процесите и т.н...." давам му "да" после идва ред на следващото съобщение "да дефрагментира при рестарт..." давам "да" и при рестарта се явява синият екран прави анализ ,после още нещо за мн кратко време(синият екран стои общо 1 или 2 моинути) и рестартира.не ми се вярва за толкова кратко да прави и анализ и дефраг на дял 69гб половината пълен .и нещо интересно след първият анализ показва 4,6% а след този с рестарта 5,4% !!!???

и още нещо,какво са черните квадратчета ?

п.с. не ползвам за първи път програмата,преди си работеше екстра,не бях я ползвал от 5 месеца...

ОС-WinXP pro SP3

Link to comment
Сподели другаде

На предната страница от ръководството в червено, са отбелязани потенциални причини, които могат да възпрепятстват дефрагментирането - основно процеси, които работят на ниско ниво. Ако имаш някои от тези процеси (има и линкове), е възможно именно това да прави проблема. Мисля, че с черни квадратчета се отбелязват файловете, които не се/не могат да бъдат преместени при дефрагментирането (предимно системни).
Link to comment
Сподели другаде

На предната страница от ръководството в червено, са отбелязани потенциални причини, които могат да възпрепятстват дефрагментирането - основно процеси, които работят на ниско ниво. Ако имаш някои от тези процеси (има и линкове), е възможно именно това да прави проблема. Мисля, че с черни квадратчета се отбелязват файловете, които не се/не могат да бъдат преместени при дефрагментирането (предимно системни).

статията съм я изчел обстойно а от линка с програмите които пречат не мога да се ориентирам къде са посочени(англ. ми не е много добър)така и не ги открих,autoruns не съм ползвал и незнам какво да правя с нея,отварят ми се хиляди табове и какво ли не :( + това не смея да спирам неща от стартиращите с ОС които незнам какво са за да не омажа нещо...

 

Ако не се лъжа, програмата си пази дневници. Виж дали ще намериш нещо в тях за проблема с дефрагментирането.

ако говориш за лог файловете,там пише че има преграда която не може да бъде премината и няма да продължи дефраг. не пише коя е тази преграда.напоследък всичко ми е тръгнало към преинсталация ,май това ще ми е решението...

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да има инсталиран някой драйвер, който да пречи на дефрагментацията. Например преди време по-старите версии на Alcohol 52%/120% и DAEMON Tools създаваха точно такива проблеми заради наличния в тях SPTD драйвер, който възпрепятстваше PerfectDisk. Можеш да дадеш лог на Autoruns за всеки случай (скрий обектите на Microsoft и Windows от меню Options).
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Defraggler не е нищо особено. Не е боклук или нещо такова, но е посредствена програма. Не е подходяща за дефрагментация на системни дялове, защото не може да работи с prefetch файловете. За не-системни дялове е приемлива, но дотам. Така че или използвай вградения дефрагментатор, или използвай MyDefrag, ако държиш на по-солидна дефрагментация.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

@Night_Raven,

Благодаря за ръководството. Дефрагментацията продължи 5-6 часа с най-новата версия на програмата(12), но мисля, че си заслужаваше.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...