Jump to content

Ревю: Izotope Ozone MP


Препоръчан пост

Izotope Ozone MP

 

Tози невероятен плъгин се озова на при мен като пробна версия преди доста време. Отначало се учудих на интерфейса на програмата, която изглеждаше като картинка на старинна аудиосистема.

Но какво стана, след като го пуснах на Winamp, Windows Media Playеr и Quintessential Player (QCD)?

Невероятна промяна в качеството на звука, съпроводена с огромен брой настройки, с които може само да се подобрят изходните характеристики на аудиосистемата. Даже на обикновени пасивни колонки на компютъра разликата беше зашеметяваща.

 

Eто кратко описание:

Програмата е предназначена за Winamp, Windows Media Player и Quintessential Player (QCD) за високо качество на звука и използва аналогово моделиране за добавяне на бас, пространствен ефект и др.

За разлика от другите "подобряващи" звука програми, Ozone дава дълбок и пълен саунд, който се дължи на качественото моделиране на аналоговите характеристики на звука. Трябва да чуете разликата...

 

Име на програмата: Izotope Ozone MP

Официален сайт: iZotope, Inc.

Лиценз: Платена, 29 USD

 

Кратко описание на мeнютата:

Екуилайзер (equalizer): доста прецизна визуализация, като има заложени предварително аудиофилтри и настройки. Има възможност за доста добри настройки, които може да пробвате, като придвижвате плъзгача (зелената точка).

http://pics.softvisia.com/design/pics/658/ozwaeq.gif

 

Тук можете да заложите стойностите за бас-характеристиките, които желаете.

http://pics.softvisia.com/design/pics/658/ozwabass.gif

 

Следващото меню позволява да "разширите" звука, в зависимост от големината на помещението.

http://pics.softvisia.com/design/pics/658/ozwaspace.gif

 

При старите аудиозаписи се наблюдава изкривяване на звука, но следващото меню позволява фина корекция за възстановяване на оригиналното аналогово звучене. Това е заради пренасянето на аудиозаписи на стари, любими групи и изпълнители на дигитални носители (CD/DVD) и вече с Ozone можете да усетите оригиналния саунд и атмосфера. Зашеметяващ ефект!

http://pics.softvisia.com/design/pics/658/ozwasparkle.gif

 

Koй е изпълнителят? Естествено има предварително заложени настройки на екуилайзера за това, кой изпълнител слушате (заложени са доста имена) или какъв тип музика си пускате. Естествено, има визуална картина в реално време.

http://pics.softvisia.com/design/pics/658/ozwapresets.gif

 

А всъщност има доста добро филмче за програмата: ето тук.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Sir William, ползвам Izotope Ozone 1 за Winamp!

Найстина е невероятен плъгин. Звукът се променя до неузнаваемост- разбира се в положителна насока.

Да не говорим за ефектите. Горещо го препоръчвам на всички.

Имам само един въпрос:

-Представения от теб плъгин Izotope Ozone MP и този, за който аз споделих /Izotope Ozone 1 за Winamp /са две разновидности или....?

Описанието, което правиш съвпада и с другия плъгин/моя/, но плеара/и/ за който е предназначен са различни. Izotope Ozone 1 се асоцийра само с Winamp.

Поздрави за полезното инфо. :)

Link to comment
Сподели другаде

Izotope Ozone 1 за Winamp е всъщност Ozone МP: eто тук.

Tова, че се казва Ozone МP, е защото има три различни версии за три различни аудиоплеъра:

* OzoneMP за Quintessential Player (QCD)

* OzoneMP за Windows Media Player

* OzoneMP за Winamp

Ето информация нa тази страница.

Аз използвах това име, защото така е обозначено на сайта на iZotope.

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Izotope Ozone 1 за Winamp е всъщност Ozone МP: eто тук.

Tова, че се казва Ozone МP, е защото има три различни версии за три различни аудиоплеъра:

* OzoneMP за Quintessential Player (QCD)

* OzoneMP за Windows Media Player

* OzoneMP за Winamp

Ето информация нa тази страница.

Аз използвах това име, защото така е обозначено на сайта на iZotope.

Поздрави!

Благодаря Sir William за разяснението и информацията. Сега нещата ми се изясниха. Бях останала с впечатлението, че плъгина, който предлагаш като се инсталира, се асоцийра и с трите посочени плеара едновременно. Сега виждам, че всъщност трябва да се инсталират съответните варианти за всеки един плеар поотделно.

Още веднъж- горещо ви го препоръчвам. Страхотен е! :)

Link to comment
Сподели другаде

По-добра и безплатна алтернатива от Enhancer 0.17 надали ще намериш.

 

http://www.i-adrian.home.ro/pics/enhancer017.gif

 

Сайт на програмата

Скинчета за Enhancer

 

Кратко описание на плъзгачите:

 

Volume - регулира максималната сила на звука.

Harmonic Bass - регулира силата/нивото на добавяне на дълбок и нисък бас.

Harmonic Bass range - регулира честотния диапазон на дълбокия бас. Ако плъзгачът е най-вляво, ще се добавя само много дълбок бас, а колкото повече се плъзга надясно (->), диапазонът се разширява и се добавят още честоти. По моя преценка това е бас от ~90-100Hz надолу.

Drum Bass - регулира силата/нивото на добавяне на по-високочестотен бас (като за рок музика).

Drum Bass Range - егулира честотния диапазон на този бас. Ако плъзгачът е най-вляво, ще се добавя само по-ниската част от този честотен диапазон, а колкото повече се плъзга надясно (->), диапазонът се разширява и се добавят още честоти. По моя преценка това е бас от ~100Hz-110Hz до към 500Hz-600Hz.

Dry Signal - регулира нивото на нормалния сигнал - средните честоти.

Harmonic Treble - регулира силата/нивото на добавяне на високи честоти.

Harmonic Treble Range - регулира честотния диапазон на високите честоти. Ако плъзгачът е най-вляво, се добавят само най-високите честоти. С плъзгане надясно (->), се разширява честотният диапазон и към края се стига до към 3-4kHz (моя преценка).

Ambience - регулира интензивността на добавяне на пространствен ефект.

Ambience Range - регулира широчината на помещението, което да се симулира.

 

Този плъг-ин определено е по-нисш в сравнение с iZotope Ozone, но затова е безплатен и елементарен.

 

EDIT: само да добавя, че плъг-инчето заема около 1MB памет в активно състояние. Нека се знае. :)

Редактиран от Night_Raven
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

ей на т'ва нещо (за изотопа става дума) не можах да направя настройките и звука беше под всякаква критика.

сега ще чета, щом така го хвали, да видя какво може да се импруувне.

ще пиша за резултатите.

Редактиран от kumbaq
Link to comment
Сподели другаде

ей на т'ва нещо не можах да направя настройките и звука беше под всякаква критика.

сега ще чета, щом така го хвали, да видя какво може да се импруувне.

ще пиша за резултатите.

Имаш предвид iZotope Ozone или Enhancer? Всъщност, мисля, че и двата са чудесни и удобни плъг-ини.

Link to comment
Сподели другаде

След като се борих 2 часа кат прасе с тикви докато инсталирам Ozone (а и половин България се опитваше да ми помогне) :blush:, мога да потвърдя всеобщото мнение, че добавката е супер. Звукът се променя чувствително. Може да се правят прецизни настройки, макар и софтуерно. Доволен съм от него, още повече, че работи и с BS Player, където също допринася за много по-качествен звук.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 years later...

Здравейте!

Използвам Изотоуп от около 1-2 години и мога да ви кажа, че подобрява звука до неузнаваемост. Програмата, с която слушам музика е АИМП2.

Исках да ви питам, знаете ли за гадната смяна на тракове? Изотоуп има гадния навик да слива песните, края на едната песен и началото на другата. Искам да ви попитам има ли някакъв начин да го премахна това или поне да го намаля?

Мерси предварително :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Използвам Изотоуп от около 1-2 години и мога да ви кажа, че подобрява звука до неузнаваемост. Програмата, с която слушам музика е АИМП2.

Исках да ви питам, знаете ли за гадната смяна на тракове? Изотоуп има гадния навик да слива песните, края на едната песен и началото на другата. Искам да ви попитам има ли някакъв начин да го премахна това или поне да го намаля?

Мерси предварително  :thumbsup:

 

 

 

Струва ми се,че това е настройка от плейъра - имам предвид всеки съвременен (аудио)плейър би трябвало да я има. Между другото - благодаря,че макар и косвено ми привлече вниманието към този вид приложения(вероятно ще пробвам безплатната алтернатива) :).

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Струва ми се,че това е настройка от плейъра - имам предвид всеки съвременен (аудио)плейър би трябвало да я има. Между другото - благодаря,че макар и косвено ми привлече вниманието към този вид приложения(вероятно ще пробвам безплатната алтернатива) :).

 

Не е. Току-що спрях изотоупа и не е така. Не е заради програмата..

Link to comment
Сподели другаде

Тогава може би е е някакъв бъг между AIMP и iZotope Ozone. Аз нямам спомен да е имало такъв проблем с плъгина под Winamp, когато го ползвах навремето. Последни версии ли са?
Link to comment
Сподели другаде

Тогава може би е е някакъв бъг между AIMP и iZotope Ozone. Аз нямам спомен да е имало такъв проблем с плъгина под Winamp, когато го ползвах навремето. Последни версии ли са?

 

Нямам си на идея..

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...