Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows Vista


Препоръчан пост

Ако искаш да възстановиш състоянието на лаптопа както е било преди (т.е. фабричните настройки), би трябвало да можеш да го направиш чрез въпросния скрит дял за възстановяване или чрез специалните спасителни дискове, които си създала.

 

Нямам представа точно какви са процедурите, защото нямам такъв лаптоп и не съм се занимавал с такъв. Доколкото намирам информация процедурата за възстановяване от дяла е следната:

1) изключваш лаптопа;

2) натискаш и задържаш клавиш 0 (нула) и включваш лаптопа;

3) когато лаптопът започне да пищи, отпускаш клавиша;

4) потвърждаваш с Yes на предупредителния екран;

5) избираш Recovery of Factory Default Software и кликаш Next;

6) избираш Recover to out-of-box state и кликаш Next;

7) кликаш Next, за да започне възстановяването.

 

Другият вариант е да ползваш дисковете, които си създала. Би трябвало просто да поставиш първия диск, за да зареди лаптопът от него, след което да следваш инструкциите.

 

Доколкото разбирам обаче това ще изтрие/занули съдържанието на целия твърд диск, така че ще е добра идея да си направиш копия на всички важни файлове/папки.

 

Отново да напомня, че това е на базата на това, което намирам из Интернет, защото нямам личен опит.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 77
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Много благодаря :)

Мисля обаче че няма да пробвам. Нямам идея къде или на какво мога копирам повече от 70GB информация. Пък и ако объркам нещо, оставам без лаптоп за неопределено време. Не ми се плащат луди пари на тукашните сервизи, затова май най-добре ще е да почакам докато се прибера в България. Макар и в момента лаптопа да работи много зле, все пак успявам да ползвам интернет.

Благодаря за отделеното време!!!

Ако все пак някой може да ми даде повече и по подробна информация, ще съм му много благодарна и тогава може и да пробвам сама.

Link to comment
Сподели другаде

Разбира се, че имам предвид RAM. Памет = RAM. Другото е капацитетът на твърдия диск.

Щом е с 2GB, 64-битова операционна система не е много добра идея. Най-доброто, което можеш да направиш по принцип, е да преинсталираш и да сложиш 32-битова версия на Windows 7.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
  • 7 months later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...