Jump to content

3 въпроса относно Windows


ozic

Препоръчан пост

Да обобщим. Имаш 2 физически твърди диска. На първия дял на единия имаш Windows XP - C:. На първия дял, но на втория твърд диск, имаш отново Windows XP - буквата е неизвестна.

Не зная новият Windows XP кой от двата е, но би трябвало да е инсталираният на С:, защото той се зарежда в момента автоматично. Ако искаш другият да се зарежда, би трябвало да трябва да смениш текста да изглежда така:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

В секция boot loader указваме default (основната ОС) да е другият Windows XP, а в секция operating systems изтриваме реда на тази, която се зарежда в момента и не желаем да се зарежда повече.

След въпросната манипулация следва рестарт. После би трябвало спокойно да можеш да изтриеш папки Documents and Settings, Program Files и Windows на дяла, който сме го махнали от boot.ini и на който има нежелана за зареждане ОС.

И все пак, според мен, ще е най-добре да си запазиш ценната информация от двата дяла, на които имаш Windows XP (ако има такава), да форматираш под XP другия дял и после да преинсталираш Windows с форматиране на този, от който досега се е стартирала ОС, който би трябвало да е именно С:, ако съдя по boot.ini.

 

Ако някъде греша, поправи ме. Просто стана каша.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Както винаги си безгрешен. Всичко е ОК. Просто смених 0 с 1 на този ред: default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS. Също така си смених и времето за зареждане от 30 на 10 сек. Благодаря и на другите.
Link to comment
Сподели другаде

Следвах съветите, които ми дадохте и изтрих едната ОС по следният начин:

1. С shift+del опитах да изтрия папките "Програм Файлс" и "Уиндоус", но не ми позволи да махна всичко от тях.

2. Отворих папките, маркирах всичко, което имаше в тях и пак с shift+del опитах да изтрия всичко, но остана една папка в "Програм Файлс" и една в "Уиндоус".

3. Отворих C:\boot.ini и изтрих единият ред, после рестартирах и вече имам само една ОС, но когато се зареди ми излезе това съобщение:

 

 

4. Поисках да форматирам "Ц", за да няма никакви следи от старата ОС. Дадох десен бутон -> формат, но не даде да се форматира "Ц", а ми се появи това:

 

 

 

Как да премахна всички остатъци от старата ОС и защо не дава да форматирам? А първото съобщение за какво се отнася?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, Оzic!

Копирай или напиши ' diskmgmt.msc' в прозореца RUN и натисни Еnter.

Виж картинката , разгледай опциите...УСПЕХ

П.П. Чувал съм че Линукс трие всичко...не си ли мислил по въпроса!?!?

http://img514.imageshack.us/img514/3531/98824579yf6.png

Link to comment
Сподели другаде

Как да премахна всички остатъци от старата ОС и защо не дава да форматирам? А първото съобщение за какво се отнася?

Аз продължавам да лобирам за пълно форматиране на двата дяла. Най-добре чрез зареждане от спасителни дискети на Partition Magic (или Disk Director, но не знам последната какви точно носители създава) да се форматират двата дяла, на които има ОС или останки от такава. След това се инсталира Windows на единия и не се правят повече глупави експерименти за 2 ОС едновременно.

Другото съобщение е безобидно. Съобщава ти, че си правил промени чрез MSconfig.

Link to comment
Сподели другаде

Резултата от направеното е следният: дял "C" не може да се форматира, защото има някакъв файл от програмата "Adobe". При всяко стартиране на системата ми иска парола, а аз не сам слагал. Натискам ЕНТЕР и си зарежда нормално. Други проблеми няма, а тези как да ги оправя?
Link to comment
Сподели другаде

Резултата от направеното е следният: дял "C" не може да се форматира, защото има някакъв файл от програмата "Adobe". При всяко стартиране на системата ми иска парола, а аз не сам слагал. Натискам ЕНТЕР и си зарежда нормално. Други проблеми няма, а тези как да ги оправя?

 

Ти обаче май пак не форматираш както каза и Night_Raven или поне с инсталационен диск на Windows...

 

Предполагам файла, който ти е останал е от Adobe Flash Player (Flash9f.ocx)

 

Виж дали това няма да помогне:

 

http://fpdownload.macromedia.com/get/flash...lash_player.exe

 

А за парола...този метод си остава в сила:

 

http://forums.softvisia.com/index.php?s=&a...ost&p=47292

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

B-boy/StyLe/ ти не си човек, а злато. Файлът си стои там, а паролата е оправих. Толкова търсих поста за паролата, но така и не го намерих. Благодаря ти.
Link to comment
Сподели другаде

Аз на свой ред да попитам: имаш ли някаква основателна причина да не форматираш и двата дяла чрез boot диск/дискети и да си инсталираш всичко начисто или просто си мазохист по природа?
Link to comment
Сподели другаде

По принцип съм на мнение, че стабилната и сигурна работа си струват времето, а и да не говорим, че досега щеше да си го направил това няколко пъти и нямаше да имаш проблеми с файлове на Adobe и други такива. Така че всъщност може би дори щеше да спестиш време, но и да не беше, малкото загубено време срещу сигурно свършена работа е добра сделка, но... ти си знаеш.
Link to comment
Сподели другаде

Стана още по-голяма бъркотия. Ще преинсталирам, но сега УИН-а е в "Д", а искам да го сложа в "Ц". Как да го направя, но и да махна всичко от "Д", за да нямам бъдещи подобни проблеми?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...