Jump to content

Проблем със свързване с интернет


Препоръчан пост

Здравей tebusque,

 

Искам да се извиня, ако не си ме разбрал правилно. И аз имах подобни проблеми, затова те попитах за марката.

 

Моят въпрос за марката на компютъра беше зададен, за да разбира дали не става въпрос и за хардуерен проблем. Аз лично знам, че Acer имат проблеми с драйверите на WIFI картата... Така, че каква е марката има значение!

Ако искаш да се опитам да ти помогна, моля те да се опиташ да ми отговориш на следните въпроси:

 

1) Каква точно ти е Вистата?

 

2) Модела на рутъра, как си го нагласил;

 

3) Препоръчвам ти в IPv4 протокола да го нагласиш на автоматичен. IPv6 може да го оставиш включен.

 

4) Провери ли, дали не си изключил случайно WIFI устройството. Ако не - опитай се да го рестартираш с копчето на корпуса. Но изчаквай интервал между тях... Провери дали e изключено и в System manager-a.

И не бързай с командите, че понякога забива Вистата заради драйверите, бъди търпелив ....

Здравей отново! Значи рутера ми е с кабел и безжичен, с безжичния до скоро нямах проблеми, лаптопа е LG, на приятеля лаптопа е ACER, този който нямаше проблеми, значи върнахме системата и всичко е както преди, на неговия компютър върви интернета, а на моя не, всичко е същото като настройки, сложихме ги един до друг и не видяхме никаква разлика, неговия хваща интернет, даже през него ви пиша, а моя - не, не е въпрос нито на рутер, нито на настройки на рутера, нито грешна парола, което се съмнявахме, щото с моя рутер, с мойте настройки, с моята парола при него е всичко ок /рутера е SMC/, а моя ми дава връзка с рутера, пише ми че е свързан, а интернет няма, и отдолу като сложа мишката върху иконката на двете компютърчета, без да натискам нищо ми изписва че е свързан с рутера като локална връзка, направо не знам какво вече да правя, системата е виста.

 

 

Здравей tebusque,

 

Искам да се извиня, ако не си ме разбрал правилно. И аз имах подобни проблеми, затова те попитах за марката.

 

Моят въпрос за марката на компютъра беше зададен, за да разбира дали не става въпрос и за хардуерен проблем. Аз лично знам, че Acer имат проблеми с драйверите на WIFI картата... Така, че каква е марката има значение!

Ако искаш да се опитам да ти помогна, моля те да се опиташ да ми отговориш на следните въпроси:

 

1) Каква точно ти е Вистата?

 

2) Модела на рутъра, как си го нагласил;

 

3) Препоръчвам ти в IPv4 протокола да го нагласиш на автоматичен. IPv6 може да го оставиш включен.

 

4) Провери ли, дали не си изключил случайно WIFI устройството. Ако не - опитай се да го рестартираш с копчето на корпуса. Но изчаквай интервал между тях... Провери дали e изключено и в System manager-a.

И не бързай с командите, че понякога забива Вистата заради драйверите, бъди търпелив ....

 

Извинявам се, че писах само виста, значи Vista Home Premium

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново,

 

Виждам че се мяташ в ужаса, че не можеш да направиш нищо. Нека да започним заедно всичко отново.

 

1) Каква ти е връзката на Wireless-a? Шифровал ли си мрежата? Ако да, пробвай с Security type- Open, Encryption type- none. После може да я криптираш отново. Възможно е да си въвел грешна парола при първото ти влизане и от там системата не установява пълна връзка.

2) Провери филтрите на рутера - дали не си блокирал по MAC адрес или по някой друг показател.

3) Как разпределяш IP адресите в рутера?

4) Отиди в Manage Wireless networks (в ляво горе от Network and sharing center) и изтрии всички налични връзки.

5) Върни се отново в Network and sharing center и пробвай отново Set up a connetion or network;

- избери Connect to the Internet;

- избери Wireless;

- Избери ТВОЯТА МРЕЖА, гледай да не се свържиш към някоя друга налична.

- Направи мрежата - Private, това влияе на настройките на защитните стени.

- Не забравяй, за да се разпознава компютърът коректно(network discovery), в защитната стена на компютъра с Виста, трябва да е разрешен трафик на Transmission Control Protocol (TCP) и User Datagram Protocol (UDP); провери портовете дали са отворени:

  • UDP 3702
  • TCP 5357
  • TCP 5358

6) Кажи ми какъв е резултата. Кликни горе в дясно от Network and sharing center на View full map. Какво виждаш?

7) Ако не се получава нищо, пробвай с Diagnose and repair от Network and sharing center.

8) Ако се получи, не забравяй да направиш тази връзка да става автоматично.

 

Ще се радвам, ако споделиш отново дали се е получило!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново! Обадих се на тези от които е купен рутера и те ми казаха какви настройки да направя и след хиляди мъки и неволи тръгна интернета и също така ми казаха, че вистата имат мн оплаквания от страна на потребителите даже понякога след като направели настройките след първия рестарт пак се изгубвала връзката дано моя случай да не е такъв. Това което ме учудва е, че когато си купих рутера ми тръгна интернета и без тия настройки и така около 4-5 месеца и сега като ми изчезна трябваше да се правят, но в крайна сметка всичко завърши добре. Благодаря на всички, които се озоваха на помощ!
Link to comment
Сподели другаде

Значи и аз имах проблем чисто нов лаптоп с виста но не се затрудних да си включа интернет но имам 1 друг въпрос малко ще се отклоня от темата лаптопа е с виста и е Satellite L40-14B-2G биоса му е ужасен нищо няма към него той е една кръгла 0 както и да е HDD-то ми е SATA ии си направих диск на уиндоус хп със сата драйвъри диска работи 100% съм убеден но не мога да го пусна да го инсталирам защото немога от Виста да мина към ХП тъй като уиндоус е направен да върви към по-ново а не към по-старо тоест с две думи да имате някъкви идеи с кво мога да я форматирам тази виста?
Link to comment
Сподели другаде

Значи и аз имах проблем чисто нов лаптоп с виста но не се затрудних да си включа интернет но имам 1 друг въпрос малко ще се отклоня от темата лаптопа е с виста и е Satellite L40-14B-2G биоса му е ужасен нищо няма към него той е една кръгла 0 както и да е HDD-то ми е SATA ии си направих диск на уиндоус хп със сата драйвъри диска работи 100% съм убеден но не мога да го пусна да го инсталирам защото немога от Виста да мина към ХП тъй като уиндоус е направен да върви към по-ново а не към по-старо тоест с две думи да имате някъкви идеи с кво мога да я форматирам тази виста?

 

.....,,,,,,,

Вземи точките и запетаите по-горе да сложиш по местата, че нищо не разбрах! :crosseyes1:

Какво по-точно искаш? Преминаване от Виста към ХП ли?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...