Jump to content

Проблем със свързване с интернет


Препоръчан пост

Здравейте на всички! Имам лаптоп с виста, когато искам да се свържа с безжичния рутер и отворя менюто за свързване ми показва името на съответния рутер и после ми дава връзка с рутера, а от рутера за интернет ми показва на линията х-че, т.е картинката е следната: лаптом - линия - рутер -ок, рутер - интернет - кръстче, с кабел няма проблеми. благодаря
Link to comment
Сподели другаде

Този рутер къде се намира?

Имаш ли достъп до него?

Ако рутера е твой, какви настройки си задал за достъп до интернет? (тоест правилно ли е конфигуриран)

Link to comment
Сподели другаде

Този рутер къде се намира?

Имаш ли достъп до него?

Ако рутера е твой, какви настройки си задал за достъп до интернет? (тоест правилно ли е конфигуриран)

Здравей "Slammer"! Значи рутера е настроен и всичко е точно, щото един приятел дойде с компа си и при него няма проблеми с моя рутер, само натискам долу иконата, излиза прозорчето с името на връзката, пишеме паролата и получава достъп, а с моя не се получава, като натисна долу за свързване, дава ми че се свързва и после ми излиза един прозорец най-отгоре на който има нещо като схемичка - компютър - линия - рутер -пак линия с червено кръстче и завършва със земното кълбо, което е всъщност интернета и като се опитам да отворя разни страници ми дава че не може да ги отвори и не знам как да го направя за да се свържа, представа си нямам /нямам антивирусна програма инсталирана, никакви от сорта файъри стени и тем подобни, това е някаква настройка на уиндоса, но не знам как. Благодаря ти!

Link to comment
Сподели другаде

Ако до сега не е ползван Internet на лаптопа ти, влез в настройките (нямам ясен спомен къде точно- някъде в настройките на мрежовата връзката... - поразгледай, все пак е и безжична) и забрани поддръжката на IPv6. Тези линии показват- първата- че връзката ти към рутера е наред, но втората показва, че нямаш връзка към Мрежата.
Link to comment
Сподели другаде

Ако до сега не е ползван Internet на лаптопа ти, влез в настройките (нямам ясен спомен къде точно- някъде в настройките на мрежовата връзката... - поразгледай, все пак е и безжична) и забрани поддръжката на IPv6. Тези линии показват- първата- че връзката ти към рутера е наред, но втората показва, че нямаш връзка към Мрежата.

Здравей tzwaro82! Преди компютъра ми е имал връзка с интернет и не можах да намеря никакви настройки щото не ми показва изобщо никаква връзка на която да дам пропърти, като задам връзки ми излиза бяла страница

 

Здравей tzwaro82! Преди компютъра ми е имал връзка с интернет и не можах да намеря никакви настройки щото не ми показва изобщо никаква връзка на която да дам пропърти, като задам връзки ми излиза бяла страница

Здравей отново! Намерих го това за което ми пишеш и го изключих, но не се получи нищо, продължавам да нямам интернет

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че трябва да си зададеш DNS сървърите ръчно. Можеш да видиш кои са, като погледнеш в компютъра на този който няма проблем с нета. Иначе IP, маска и Gateway трябва да са на автоматично, макар и нищо да не ти пречи да опиташ и тях да въведеш ръчно.
Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че трябва да си зададеш DNS сървърите ръчно. Можеш да видиш кои са, като погледнеш в компютъра на този който няма проблем с нета. Иначе IP, маска и Gateway трябва да са на автоматично, макар и нищо да не ти пречи да опиташ и тях да въведеш ръчно.

Здравей Pantocrator! Благодаря ти за съвета това го направих, но не можах да хвана интернет, мисля си върху вариант да дезактивирам нод32 и да опитам да се свържа или да махна блутут връзката, за друга възможност не се сещам, защото преди когато имах интернет нямах антивирусна и проблема май се получи като я сложих.

Link to comment
Сподели другаде

Напълно възможно, но все пак това е въпрос на конфигурация. Самата антивирусна не пречи.

Ако прочетеш това предполагам ще се справиш.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Напълно възможно, но все пак това е въпрос на конфигурация. Самата антивирусна не пречи.

Ако прочетеш това предполагам ще се справиш.

Успех!

Здравей! Мисля че е от нод32, щото дойде един приятел без никаква програма, инсталирахме нод 32 и сега състоянието му е същото като на моя комп тоест няма връзка, махнахме го но продължава без връзка, значи не мога да имам нод и безжичен интернет?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново! Значи със сигурност е от нод-а, интересува ме ако някой знае точно къде трябва да се настрои, за да не ми спира достъпа да интернет, защото въпросното ръководство е мн хубаво, но не ми става ясно от него къде да пипна, благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново! Значи със сигурност е от нод-а, интересува ме ако някой знае точно къде трябва да се настрои, за да не ми спира достъпа да интернет, защото въпросното ръководство е мн хубаво, но не ми става ясно от него къде да пипна, благодаря предварително!

 

Здравей,

Искам само да вмъкна, че нешто не разбирам в целия пост - ту имаш, ту нямаш защита..

 

Няма значение, но НЕПРЕМЕННО трябва да провериш, дали не ти работят едновременно две защитната стена, тази на Вистата и друга която я криеш...

Трябва да имаш само ЕДНА стена активна!!! Виж тук

Отиди и провери:

 

Start/ Control panel / Windows Filewall ( или просто пишеш Firewall, но не тази with advanced security) и я изключваш!

Трябва да показва - Windows firewall is off . Не се притеснявай от червеното, то е защото Виста не разпознава стената на Nod32!

Между другото лаптопа Acer ли е?

 

Не би трябвало да има проблем с Nod 32!

Link to comment
Сподели другаде

Всички видове стени са изключени, компютъра е LG, досега е работил няколко месеца с нод-а, но нямаше проблеми, не знам вече какви настройки да правя за да го оправя, толкова ли сложно са го направили за един обикновен потребител?
Link to comment
Сподели другаде

Всички видове стени са изключени, компютъра е LG, досега е работил няколко месеца с нод-а, но нямаше проблеми, не знам вече какви настройки да правя за да го оправя, толкова ли сложно са го направили за един обикновен потребител?

 

Е приятелю, че ти много лаптопи си си купил за 2-3 дни, LG, Acer , Gigabite ..., за кой по точно става въпрос? Кажи честно!

Link to comment
Сподели другаде

Е приятелю, че ти много лаптопи си си купил за 2-3 дни, LG, Acer , Gigabite ..., за кой по точно става въпрос? Кажи честно!

Здравей Perkoto! Въпреки че отговора ти не ми послужи ще ти отговоря на въпроса. Лаптопа ако не си видял по-нагоре е LG, ти къде си видял другите марки не знам, а и какво значение има модела след като не може да свърже с интернет, какво ще ме посъветваш повече ако ти кажа че модела например е нокиа, ще ми дадеш ли решение, проблема тук е, че няма интернет и се опитвам да го реша чрез форума, защото бтк ми казаха че като било виста да си включа кабел. Задоволява ли те информацията?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Perkoto! Въпреки че отговора ти не ми послужи ще ти отговоря на въпроса. Лаптопа ако не си видял по-нагоре е LG, ти къде си видял другите марки не знам, а и какво значение има модела след като не може да свърже с интернет, какво ще ме посъветваш повече ако ти кажа че модела например е нокиа, ще ми дадеш ли решение, проблема тук е, че няма интернет и се опитвам да го реша чрез форума, защото бтк ми казаха че като било виста да си включа кабел. Задоволява ли те информацията?

Здравей tebusque,

 

Искам да се извиня, ако не си ме разбрал правилно. И аз имах подобни проблеми, затова те попитах за марката.

 

Моят въпрос за марката на компютъра беше зададен, за да разбира дали не става въпрос и за хардуерен проблем. Аз лично знам, че Acer имат проблеми с драйверите на WIFI картата... Така, че каква е марката има значение!

Ако искаш да се опитам да ти помогна, моля те да се опиташ да ми отговориш на следните въпроси:

 

1) Каква точно ти е Вистата?

 

2) Модела на рутъра, как си го нагласил;

 

3) Препоръчвам ти в IPv4 протокола да го нагласиш на автоматичен. IPv6 може да го оставиш включен.

 

4) Провери ли, дали не си изключил случайно WIFI устройството. Ако не - опитай се да го рестартираш с копчето на корпуса. Но изчаквай интервал между тях... Провери дали e изключено и в System manager-a.

И не бързай с командите, че понякога забива Вистата заради драйверите, бъди търпелив ....

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...