Jump to content

Предложете място за почивка


vesodimov

Препоръчан пост

Ще бъда благодарен, ако споделите и препоръчате място за почивка на планина през лятото. Става въпрос за две семейства с деца. Хубаво би било до почивната станция / примерно / да има басейн. А ако дадете и снимки - цена нямате ....
Link to comment
Сподели другаде

Веднага препоръчвам Чифлика,Троянско,по точно 16 км югозападно от Троян,в посока Шипково.Не е много оживено все още,няма кой знае колко хотели и няма нищо общо с навалицата по морето например.Вечер се чува само рекичката,която шуми срещу хотела.Има басейн,един голям и почти всеки хотел има басейн,по малки разбира се.Пропуснах да спомена,че басейните са с топла,минерална вода.Ходили сме лятото,през август и пролетта през април.Лятото е повече от подходящо за деца,нашите не излизаха от водата,а през пролетта,без деца бяхме и се къпахме в басейна,а времето беше-слънчево,дъжд валя и като си тръгвахме заваля и сняг,но ние не пропуснахме и това преживяване да се окъпем,когато вали сняг.Препоръчвам горещо.Ще покажа и малко снимки,но малко по късно.

Ето и обещаното

Хотел Дива

Това е хотел "Дива",наша снимка,а на сайта има още,там обаче много са си вдигнали цените,сега го забелязах :crosseyes1:

Хотел Дива

Тук е малко по човешко,откъм цени,но все пак аз съм ходила преди 2 години и може и там да ме изненадат

Хотел Чифлика

Хотел Чифлика

Има и възможност да отседнете в селото на квартира,наши приятели така направиха,но малко по далече е,но все пак човек си преценява според възможностите.Има и някакви бунгала,но не съм се интересувала

Тук и тук има още информация,дано съм била полезна,успех в избора :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...
Бих ти препоръчал Рибарица, там е невероятно красиво, пожелавам на всеки да посети това райско кътче. Ходили сме само веднъж, но много ми се иска да повторя. Не можахме да огледаме много добре, но все пак успяхме да направим една кратка разходка докато си търсихме хотел. Който иска да отиде там да си резервира хотел поне седмица по -рано. Можеш да разгледаш на тази страница хотели в Рибарица Ние в крайна сметка спахме в една къща, която намерихме съвсем случайно.
Link to comment
Сподели другаде

  • 12 years later...

Аз препоръчвам Вършец.

Малко позабравен курорт от близкото минало. Има богата история и много места, където да се разходи човек.

Забележителности в околоността (освен минералната вода) са:

  • Иванчова поляна
  • Райски кът
  • хижа Бялата вода
  • връх Ком
  • Клисурски манастир
  • връх Тодорини кукли
  • природен парк Врачански балкан
  • Лакатнишки скали
  • пещера Леденика
  • крепост Кастра ад Монтанезиум
  • местност Водопада в кв. Заножене
  • местност Зелени дел

и още много други, за които местните с удоволствие биха разказали.

Хубавото в случая е, че освен висококатегорийни хотели като СПА хотел АТА, балнео хотел Медикус и хотел Съни гардън, в града (и около него) има множество къщи за гости, където да отидете с по-голяма компания и да се забавлявате без да се притеснявате, че някой ще ви обезпокои.

 

Аз лично, когато бях на почивка там преди 2 месеца се възползвах от удобствата на къща за гости Тушеви, която се намира на 5 км от Вършец. Семейството беше дружелюбно, а къщата разполагаше със закрито барбекю и басейн, от които се възползвахме, когато с жената и едно приятелско семейство се изморихме да обикаляме наоколо.

Определено препоръчвам, ако търсите спокойствие и място, където да сте си само вие.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...