Прехвърляне към съдържание

Снимка

Преместване на IPB за начинаещи

• Моля, влезте, за да отговорите
2 отговора по тази тема

#1 Johnnie_Walker

Johnnie_Walker

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 37 мнения

Публикувано: 01 February 2008 - 19:40

Иамм серия от проблеми, като основния е с премстването.

Понеже не мога да инсталирам коректно IPB на един безплатен хост, качвайки и инсталирайки Invision Power Board, реших да го инсталирам на моя уебсървър и да го премстя. Причината за това е че тъпия FTP клиент(който и да ползвам) не качва абсолютно всички файлове, ами пропуска някои(най-вече изображения за скина IP.Board.Pro). По тази причина въпросният скин става неизползваем. Таблиците и менютата са мъ бели и прозрачни, липсват икони за форумите и почти всичко. Това, от своя страна прави неизползваеми и други скинове, понеже по няккаъв начи те са свързани с IPB.Pro и без той да е изправен са омазани и те.

Основните стъпки при преместването ги знам, но само на теория. И да ги следвам не се получава. Експортвам базата данни на форума(phpmyadmin), инсталиран на уебсървъра ми на SQL-фаил, както трябва да бъде. Импортвам я в базата данни на безплатния хостинг, променям въпросния conf_global.php на качения форум, но излиза следното съобщение:
IPS Driver error. Дъра-бъра...

Надявам се някой да ми помогне :) Ще съм благодарен, ако дадете и някакви туториали като за ламери ;)

#2 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 11 February 2008 - 13:15

Привет,

Провери какво пишеш в полето за host на базата с данни (принципно доста хора пишат localhost, а то е нещо друго). Също така може да си объркал паролата, потребителското име или името на базата с данни. Пиши след като провериш тези неща, за да продължа с обясненията.

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#3 Johnnie_Walker

Johnnie_Walker

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 37 мнения

Публикувано: 11 February 2008 - 15:52

Привет,

Провери какво пишеш в полето за host на базата с данни (принципно доста хора пишат localhost, а то е нещо друго). Също така може да си объркал паролата, потребителското име или името на базата с данни. Пиши след като провериш тези неща, за да продължа с обясненията.

Тези неща си ги спазвах, но се оказа някакъв SQl-ски проблем, с който не съм много запознат. Сега става безпроблемно и дори тествах няколко пъти :)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители